طراحی لوگو و ست اداری شرکت پتراکو

طراحی لوگو - طراحی المان بر اساس فرآورده های نفتی
طراحی لوگو و ست اداری شرکت پتراکو

لوگو | آرم | نشانه

لوگو نماد و معرف هر برند است، بنابراین طرح آن از اهمیت زیادی برخودار می باشد. اگر یک لوگو خوب طراحی شود، معرف قدرتمند و با ارزشی برای نام تجاری یا برند خواهد بود. از این رو طراحی یک لوگوی موثر برای یک برند نسبت به سایر اقلام گرافیکی، نیاز به خلاقیت و تلاش بیشتری دارد. لوگو یا نشانه بیانگر نمادین یک عبارت و یا القاگر یک مفهوم است. آرم مانند امضا که نشانه ای برای اشخاص هستند نشانگر برند و یا موسسه صاحب آرم است. آرم ها در هر جایی که حضور آن موسسه یا شخص یا رویداد صاحب آرم در آن وجود دارد ثبت می گردد و نشان دهنده رد برجای مانده از او در آنجا است.

با در نظر گرفتن اینکه شرکت پتراکو در زمینه واردات مواد اولیه موردنیاز صنعت نفت و پتروشیمی و صنایع شیمیایی و صادرات محصولات شیمیایی و پلیمری به صورت بین المللی فعالیت دارد، در طراحی این لوگو از نماد و نشانه استفاده شده است تا بتواند با تمام مخاطبان ارتباط بر قرار کند. طراحی المان این لوگو با تلفیق شکل شعله گاز و دکل های نفتی به همراه دایره که نشان سیالیت و حرکت و پویا بودن می باشد استفاده شده است.

در انتخاب رنگ از سه رنگ آبی، مشکی و قرمز استفاده شده است که آبی و قرمز برگرفته از شعله های آتش می باشد و پتروشیمی و صنایع شیمیایی را بیان می کند رنگ مشکی صنعت نفتی بودن مجموعه را معرفی میکند.

هم اکنون با ما قدم بردارید
ارسال درخواست سفارش