فوت کوزه گری جذب مشتری

فوت کوزه گری جذب مشتری

برای رونق دادن کسب و کار خود باید بتوانید مشتری ها را جذب کنید و آنها را حمایت کنید برای این که بتوانید مشتری های جدید جذ کنید باید با فوت کوزه گری جذب مشتری آشنا شوید

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه مشتریان را جذب خود کنید؟چطور نسبت به رقبا متمایز باشیم و مشتری جدید جذب نماییم؟چطور با مشتریان برخورد کنیم تا مشتری همیشگی ما باقی بمانند؟ نکته اساسی که در اینجا حائز اهمیت است این است که با بازار مشتریان خود و چگونگی ارتباط با آنها آشنا شویم بهترین راه و راحت ترین راه امروزه جذب مشتری و شناسایی نیازهای مشتری از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی است.سعی کنید هم گام با تکنولوژی روز گام بردارید . برای آخرین پیشرفت های تکنولوژی با ما همراه باشید.

چگونه مشتری جذب کنیم؟

یکی از آسان ترین روش های متفاوت بودن باشگاه مشتریان، این است که تکنولوژی و رسانه های اجتماعی را بپذیرید و از آنها به بهترین شکل استفاده کنید. این کار بسیار ساده است و علاوه بر آن در زمان و پول شما نیز صرفه جویی می شود. نگاهی داریم به آخرین دستاوردهای تکنولوژی و کارهایی که می توانند برای ما انجام دهند.

 

ذخیره سازی فایل صوتی

شما می توانید در اولین قراری که با مشتری خود دارید از مدیر فروش خود بخواهید مکالمات را ضبط کرده و از آن نوت برداری کنید.سپس آن را به هارد کامپیوتر منتقل کنید و فایل های صوتی جمع آوری شده را در پوشه ای نگهداری کنید ، این اطلاعات زیربنای تحکیم ارتباط شما با مشتریان است در این پوشه تمام علایق و سلایق مشتری شما قرار دارد و شما می توانید تمام نیاز های مشتری خود را از این فایل ها استخراج کرده و در امر بازاریابی و فروش موفق باشید از ضبط دیجیتالی خود می توانید برای ضبط گواهینامه ها، افتخارات و جوایز مشتریان نیز استفاده کنید و آنها را روی صفحه وب سایت خود به نمایش بگذارید. با افراد معروف و صاحب نام در مورد مدیریت و کارآفرینی مصاحبه انجام دهید و آنها را با مشتریان فعلی خود روی صفحه وب سایت به اشتراک بگذارید. می توانید حتی نکات مفید در مورد مطالب مختلف را ضبط کرده و آن را برای مشتریان خود هر ماه در قالب یک خبرنامه ایمیل کنید.

از ترفند های بازاریابی محتوا استفاده کنید

یکی از راه های بسیار ساده و کم هزینه ایجاد مقالاتی با عناوین مختلف است شما با این راه میتوانید برند سازی کرده و برای خود شهرت کسب کرده و مشتریان جدید جذب کنید. ما در عصر اطلاعات زندگی می کنیم و همه به دنبال اطلاعات رایگان در اینترنت و رونق بازاریابی اینترنتی خود  هستند. شما تا چه حد اطلاعات رایگان روی وب سایت خود قرار داده اید تا مشتریان بالقوه ای را جذب کنید که در مرحله بررسی و ارزیابی هستند که عضو کدام باشگاه شوند؟!

Untitled-1.jpg

طراحی وب سایت حرفه ای

حتما از بازاریابی آنلاین برا فروش بیشتر خود استفاده کنید برای این کار باید برای کسب و کار خود یک وب سایت طراحی کنید ،وب سایت شما یکی از موثر ترین ابزارهای بازاریابی است. محتویات وب سایت شما باید شامل تصاویر، مقالات، نکته ها، راهنمایی ها، و همچنین فرم عضویت خبرنامه باشد. می توانید برای تشویق و ترغیب آنها به عضویت در خبرنامه، یک فایل کتاب الکترونیکی (EBook) قابل دانلود که شامل روش های حرفه ای کاهش وزن است، به مشتریان پیشنهاد دهید.


ایجاد خبر نامه الکترونیکی

سعی کنید یک خرنامه آنلاین برای مشتریان خود به صورت ماهانه تدوین کنید یک مجله الکترونیکی یا خبرنامه آنلاین بسیار تأثیرگذار است. همچنین می توانید به این خبرنامه نکات و مطالب مفید آموزشی، بهداشتی، مصاحبه های صوتی و تصاویر ویدئویی نیز اضافه نمایید. ایجاد وبلاگ های متفاوت با محتوای مناسب بعد از طراحی وب سایت بهترین راه حل ایجاد وبلاگ های متفاوت است زیرا وبلاگ ها می توانند کامل ترین و بهترین ژورنال های آنلاین برای حفظ و نگهداری مشتریان شمابا شند که با نکات تغذیه ای، آموزشی و بهداشتی به روز می شوند. همچنین وبلاگ ها ابزاری قدرتمند برای بهینه سازی موتور جستجو و جذب مشتریان جدید می باشند.
 

استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه بهترین روش جذب مشتری استفاده از تکنولوژی های روز است .شما با شبکه های اجتماعی متفاوت می توانید با مشتریان خود در هر زمانی حفظ کنید.
 شبکه های اجتماعی

ایجاد پیج های متفاوت فیس بوک

شما با به اشتراگ گذاری محتوای مناسب و تصاویر مناسب در فیس بوک می توانید مشتریان خود را حفظ کنید. به وسیله ارتباط برقرار کردن از طریق YouTube، LinkdIn، Facebook و Twitter باشگاه مشتریان شما می تواند مخاطبین جهانی داشته باشد. جایی که نه تنها جذب مشتریان جدید خواهید داشت بلکه قادر به فروش کتابهای الکترونیکی و محصولات خود در سرتاسر جهان نیز می باشید.

عضویت در توییتر

ابزاری قدرتمند و بسیار عالی برای ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه است. از توییتر می توان به عنوان ابزاری برای شناسایی فرصت های جدید استفاده کرد. دنیای جدید همراه شده با اشتراک گذاری اطلاعات و عضو شدن در شبکه های اجتماعی، پس نیاز است که ما نیز از تمام فرصت های موجود که این رسانه های اجتماعی ارائه می دهند، به بهترین شکل استفاده کنیم.
 

عضویت در LinkdIn

پروفایل دیقی از لیست مشخصات و نوع کار خود را در لینکدین تدوین و و به گروه های مختلف بپیوندید . با لینکدین ابزار عالی و خارق العاده‌ای برای به اشتراک گذاشتن تخصص هایتان و جذب مشتریان جدید در اختیار دارید

شبکه اجتماعی یوتیوب

بزرگ‌ترین موتور جستجو و نقطه شروع بسیاری از مشتریان بالقوه است که در جستجوی نکته های مفید و متفاوت هستند. لازم است یک کانال یوتیوب داشته باشید و آن را بعد از یک واژه جستجو نام‌گذاری کنید و باید آن را به طور مداوم با تصاویر ویدئویی جدید به روز رسانی نمایید. مدت زمان تصاویر نباید بیش از ۲ دقیقه طول بکشد و باید یک فراخوان عملی نیز ضمیمه آن باشد؛ مثلاً “فرم
بازاریابی شبکه های اجتماعی
نتیجه گیری
شبکه های اجتماعی به ما کمک میکنند بازاریابی و فروش خود را رونق بخشیم و بتوانیم نیاز های مشتری را شناسای کرده و آنها را برطرف کنیم. حتما سعی کنید با شبکه های اجتماعی مختلف کار کنید و به روز باشید تا بتوانید مشتری خود را حفظ کنید
262
29 مرداد 1396 - 13:48