پنجمین قانون ایجاد یک برند

پنجمین قانون ایجاد یک برند

پنجمین قانون ایجاد یک برند واژه است.این قانون می گوید که باید نام خاص مناسبی را برای برند خود انتخاب کنید.

پنجمین قانون ایجاد یک برند قانون واژه است که از زبان ال ریس برای شما شرح خواهیم داد. این قانون به انتخاب نام برند اشاره میکند و ویژگی های یک نام و خصوصیات آن را باز می کند. 

Mercedes-emblem.jpg

قانون واژه – پنجمین قانون خلق برند

پنجمین قانون ایجاد یک برند قانون واژه است که از زبان ال ریس برای شما شرح خواهیم داد. این قانون می گوید برای به دست گرفتن ذهن مخاطب و جای گذازی واژه ای در آن ، یک نام برند باید به کوششی وصف ناپذیر بپردازد.

اگر شما صاحب خودروی مرسدس بنز باشید چه نظری راجب این نام به ذهنتان خطور می کند ؟ در حقیقت واژه اعتبار نظر بسیاری افراد است البته واژگان دیگری هم وجود دارد مانند گرانقیمت ، ایمنی و.... که به ذهن شما خطور می کند اما ماشین هایی مانند پورشه گرانقیمت ، ولوو ایمن است اما بیشتر واژه اعتبار مناسب اتومبیل بنزاست.
اگر قسط دارید یک نام برند انتخاب کنید ، سعی کنید یک کلمه خاص پیدا کنید تا در ذهن مخاطبتان ثبت شود. این واژه نباید شبیه برند دیگه ای باشد زیرا هر زمان که یک نام برند ، واژه ای ویژه ای را از آن خود سازد، پس گرفتن این نام توسط رقبا ، کاری بسیار سخت خواهد بود.
کلینیکس چیست : و با شنیدن آن چه کلمه ای به ذهن شما خطور می کند ؟ کی از معتبرترین نوه دستمال کاغذی کلینیکس است. در حقیقت کلمه کلینیکس مترادف است با دستمال کاغذی که یک واژه عام است. به همین دلیل کلینیکس اولین شرکت تولید کننده دستمال کاغذی جیبی بود.

اگر شما در صنعتی هستید که نمیتوانید درآن پیشتاز باشید و واژه عام را به مالکیت خود در بیاورید طبقه جدیدی را تنها با محدود کردن تمرکز خود بنا گذارید.

تا امروز موفق ترین نام های تجاری آن هایی هستند که تمرکز خود را محدود ساخته و پس از به رقابت با نام های برند دیگر پرداختند، آن ها نیز شاخه های فرعی به تجارت خود افزوده اند.
به مقدار درصدی که نام برند شما بازار فرا خواهد گرفت فکر مکنید، اما در این فکر باشید که وسعت بازاری که نام تجاری کالای شما از طریق محدود ساختن تمرکز و تثبیت واژه ای خاص در اذهان خلق خواهد کرد، چه اندازه خواهد بود.


نتیجه گیری 

تک بودن نام برند یک امر به خصوص و اجباری است و باید نام برند شما شبیه برند های دیگر نباشد و همچنین نام باید به گونه باشد که در ذهد مخاطبان شما ثبت شود.

 

.

 

204
29 مرداد 1396 - 12:30