سومین قانون ایجاد یک برند

سومین قانون ایجاد یک برند

سومین قانون ایجاد برند معروفیت است که در مشهور شدن برند می تواند تاثیر بسیازی بگذارد.

قانون سوم برای ایجاد برند معروفیت است. اما برای معروف شدن نباید از تبلیغات استفاده کنیم بلکه باید روابط عمومی قوی داشته باشیم تا بتوانیم  برند خود را به شهرت برسانیم.

قانون معروفیت - سومین قانون خلق برند

سومین قانون ایجاد یک برند قانون معروفیت است که از زبان ال ریس برای شما شرح خواهیم داد. این قانون میگوید یک نام تجاری زمانی متولد می شود که از طریق معروفیت و شهرت شکل بگیرد نه از روش تبلیغات . متاسفانه بیش از نیمی از آژانش های تبلیغاتی به معروف شدن از طریق تبلیغات اعتقاد دارند. بلکه روابط عمومی باعث ساخت برند می شود و تبلیغات از آن نگهداری می کند.
شرکت های معروفی وجود دارند که بدون تبلیغات معروف شدند و پیشرفت کردند مانند : اپل و مایکروسافت.قهوه استارباکس هم هزینه زیادی برای تبلیغات نکرد. این شرکت در طی 10 سال کمتر از 10 میلیون دلار صرف هزینه تبلیغات کرد البته این مبلغ برای شرکتی که سالانه 1 میلیارد دلار درآمد دارد هزینه بسار کمی است.
در زمان های گذشته داشتن یک بودجه کلان تبلیغاتی،یکی از عوامل مهم ساختار یک نام تجاری بود. اما امروزه یک نام تجاری یابد از توانایی کسب معروفیت خواسته شده در رسانه های مختلف بهره مند باشد، در غیر این صورت شانسی بازار نخواهید داشت.
اگر یک برند بسازید آن را چگونه معروف می کنید ؟بهترین روش برای معروف شدن، اولین بودن است. باید در طبقه بندی خاص کالایی یا خدماتی ،اولین نام، نام برند شما باشد.
بیشتر شرکت ها، ایده های بازاریابی خود را بر پایه تبلیغات می سازند و آن را تنها راه ارتباطی خود می دانند، در واقع آن ها در اشتباهند به دلیل این که هر ایده باید اول از طریف معروفیت ساخته شود و شکل بگیرد.

 

Protect-Your-Brand-Reputation-by-Responding-to-Customer-Feedback.jpg

 

نتیچه گیری 

اگر می خواهید در بین این همه  نام تجاری تک و معروف باشید،باید از قانون سوم ال ریس ینی معروفیت در ساخت برندتان استفاده کنید
تا اولین باشید این باعث می شود،در طبقه بندی خاص کالایی یا خدماتی ،اولین نام، نام برند شما باشد.

 

227
25 مرداد 1396 - 13:01