اثر مستقیم روابط عمومی و برند بر یکدیگر

اثر مستقیم روابط عمومی و برند بر یکدیگر

این روزها روابط عمومی برای برقراری ارتباط با مشتریان از اهمیت خاصی برخوردار شده که در صورت رعایت نشدن عملا ما توانایی ای برای خلق برند و ماندگاری در ذهن مخاطب نخواهیم داشت.

ال ریس در کتاب سقوط تبلیغات و ظهور روابط عمومی می گوید که این روزها به هر جهتی که مینگریم، نظاره گر یک تغیییر اساسی از بازاریابی تبلیغات محور، به بازاریابی روابط عمومی محور هستیم. دیگر عملا ارایه محصول جدید با تبلیغات به بازار عملا ممکن نیست زیرا تبلیغات دیگر اثرگذاری گذشته را روی مخاطب ندارد.

تاثیر پذیری روابط عمومی و برند از یکدیگر

داستانی که به دفعات بسیار از فرق بین تبلیغات و روابط عمومی نقل شده داستانی شبیه این است «شما دختری زیبا را در مهمانی می بینید.
به سمت او می روید و می گویید:« من خیلی ثروتمندم، با من ازدواج کن!» این نوعی بازاریابی مستقیم است.
با جمعی از دوستانتان در یک مهمانی دختری زیبا میبینید . یکی از دوستان شما به سمت او میرود و با اشاره به شما به او می گوید: «او بسیار ثروتمند است. با او ازدواج کن.» این تبلیغات است.
شما دختری زیبا را در مهمانی می بینید. بلند میشوید و کروات خود را صاف میکنید، به سمت او می روید برای او نوشیدنی می ریزید، در (خودرو) را برای او باز می کنید،بعد از آنکه کیفش افتاد آن را برمیدارید، تعارف می کنید که او را برسانید، و سپس میگویید: «راستی، من ثروتمند هستم با من ازدواج می کنید؟ این روابط عمومی است.
همینطور که این داستان نه چندان جالب مشخص میکند روابط عمومی کاملا برجنبه جذاب بیزینس تمرکز دارد و آن را منبعی بسیار قابل اعتماد در ذهن مخاطب نشان میدهد و اعتبار  را برای برندینگ بین مخاطبان بوجود می آورد. به عبارت بهتر، نقش روابط عمومی، اثر گذاری مثبت در مخاطبان برای برند ما است.
بر خلاف سایر فعالیت های بازاریابی، روابط عمومی طراحی شده تا با ایجاد کمپین برای ایجاد محبوبیت برند تمام این موضوعات را در برگیرد.برای ایجاد استراتژی روابط عمومی قوی میتوان از اشخاص با تجربه در زمینه مشاوره برندینگ راهنمایی گرفت.

pr-adobe-stock.jpg

نتیجه گیری

ایجاد محتوایی در زمینه هایی مانند بازاریابی آنلاین  برای بازاریابی و فروش که افراد بخواهند از آن استفاده کند و به اشتراگ بگذارند با روابط عمومی محقق می شود. فعالیت هایی مانند روابط رسانه ای، رویدادها، ایجاد ارتباطات با دیگر کسب و کارها و حتی تهیه پیشنویس اطلاعیه مطبوعاتی با نظر به جذب حداکثری پوشش رسانه ای به عنوان نسخه های آنالوگ تاکتیکهای دیجیتال مدرن مانند دسترسی به وبلاگ نویس، پستهای مهمان و شبکه های اجتماعی به حساب می آیند.

248
25 مرداد 1396 - 10:34