تاثیر بازخورد برخروجی عملکرد کسب و کار

تاثیر بازخورد برخروجی عملکرد کسب و کار

در هرکاری بازخورد مشخص میکند که تا چه حد از کار برنامه ریزی شده ما پیش رفته و اینکه براساس آن متوجه میشویم که مشکلات برنامه ریزی شده کجاست تا بتوانیم آن را رفع کنیم

در این نوشته روابط عمومی میخواهیم نکاتی برای حداکثر ساختن اثربخشی یک کسب و کار ارایه دهیم. کارمندان،همکاران، مشتریان و فعالیت هایی که انجام میدهیم، همه منابع بسیار ارزشمندی در کسب و کار ما هستند. بازخورد و نظر سنجی از مهترین توصیه های مشاوره کسب و کار که پیشنهاد میشود،نظر سنجی است.نظرسنجی همانطور که نامش نشان میدهد بازخورد بما ارایه میدهد. بازخوردی مهم، که میتواند پایه و اساسی برای آمادگی برای تغییر درکسب و کار ما باشد. در واقع نظرسنجی ابزاری بسیار ساده برای جمع آوری اطلاعات است به گونه ای که می توانید از آنها برای تصمیم گیری ها، ساده کردن گردش کار، بهبود فرآیندهای مدیریتی، ایجاد تغییرات مبتنی بر حقیقت در کسب و کار و غیره استفاده کنید. در واقع از اطلاعات جمع آوری شده میتوان برای برنامه ریزی و گرفتن اثر بخشی حداکثر از خروجی کسب و کار استفاده کرد. نظرسنجی های یا بازخورد را می توان برای مدیریت بهتر روابط عمومی در امور داخلی کسب و کار، تعاملات خارجی و مدیریت رویداد ها مورد استفاده قرار داد.
37716162-Businessman-hand-holding-Thank-you-for-your-feedback-concept-Stock-Photo.jpg

feedback-520527-640.jpg

کاربرد درونی نظرسنجی

در تمام کسب و کارها بهبود فعالیت های داخلی لازمه گرفتن خروجی حداکثر و موثرتر هستند. مدیریت روابط عمومی در شرکت به رضایت کارکنان، استخدام کارکنان، فرهنگ سازمانی، پیاده سازی تصمیم گیری ها، آموزش، سیاست ها، و غیره می پردازد. نظرسنجی عامل اصلی در رسیدن به تمام اهداف بالا میباشد. این می تواند به شما کمک کند تا: • کارمندان تازه انتخاب کنید. • برای کارکنان دوره های آموزشی ترتیب دهید. • مشکلات را شناسایی و قبل از اینکه شدیدتر شوند برای رفع آن ها تلاش کنید. • در مورد وقایع آینده شرکت که باعث نگرانی شما میشود تصمیم گیری مبتنی بر داده انجام دهید. •از کارمندان بازخورد بگیرید. نظرسنجی کمک میکند بفهمید کارمندان نسبت به سیاست های مدیریتی، مزایای کارکنان، گردش کار کارکنان، محیط کار به طور کلی، و بسیاری مسائل دیگر مربوط به کسب و کار شما چه حسی دارند.همچنین کمک بزرگی به زمینه بازاریابی و فروش میکند.

کاربرد بیرونی نظرسنجی

 نظر سنجی در آنالیز محیط بیرونی کسب و کار شما بسیار موثر هستند - با استفاده از تحقیقات بازار، به رقبای خود و محصولات یا خدمات آنها، به مشتریان بالقوه و رفتار خرید آنها، و به فرصت ها، گرایش ها و تهدیدات کلی بازار نگاهی بیاندازید تا براساس آن ها بتوانید واکنش داده و تصمیم بگیرید.این کار در زمینه بازاریابی و فروش شما بسیار موثر است. - بررسی کنید درک مخاطب از برند شما چیست تا اگر این درک با چیزی که شما برنامه ریزی کردید متفاوت بود، بتوانید تغییرات مورد نیاز را ایجاد کنید.مشاوره برندینگ در این زمینه توصیه میشود. نظرسنجی رضایت مشتری (یا بازخورد) به شما اجازه می دهد درک کنید مشتری دقیقا از شرکت شما انتظارات چه محصول یا خدماتی دارند. درک آنان از این موارد چیست؟، می خواهند چه چیزی بهبود پیدا کند؟ و برای افزایش رضایت آنان چه کاری می توانید انجام دهید؟ علاوه بر این، بازخورد از مشتریاناین امکان را میدهد با ایده های جدید برخورد کنید. بازخورد همواره منبعی عالی برای سرنخ فروش میباشد، چرا که بر پایه اطلاعات ارائه شده توسط پاسخ دهندگان، بعداً می توانید با محتوای مرتبط و پیشنهادات درخور وارد عمل شوید.

نتیجه گیری
در هرکسب و کاری که فکرش را بکنید،برای اینکه بفهمید تا چه حد به اهداف برنامه ریزی شده دست پیدا کرده اید نیازمند بازخورد میباشد.که این بازخورد میتواند در زمینه های مختلف داخل سازمان یا خارج سازمان اعمال شود.
268
24 مرداد 1396 - 13:29