اولین قانون ایجاد یک برند چیست؟

اولین قانون ایجاد یک برند چیست؟

اولین قانون در ایجاد یک برند توسعه است که با کمک آن می توانیم برند خود را گسترش دهیم.

 

اولین قانون ایجاد یک برند توسعه است . در این مطلب سعی شده است قانون توسعه - اولین قانون خلق برند یکی از 22 قانون تغییر ناپذیر در ایجاد یک برند از زبان ال ریس است که برای شما باز گو می کنیم.

قانون توسعه - اولین قانون خلق برن

این قوانین در کتاب 22 قانون تغییر ناپذیر بند به نویسندگی ال ریس و لورا ریس که انتشارات سیته آن را چاپ کرده است،بطور کامل مطرح کرده است. سعی میکنیم این مقالات به صورتی هفتگی و جداگانه به شما معرفی کنیم.
قانون توسعه می گوید : قدرت نام برند نسبت معکوس با گسترش آن دارد.وقتی که با یک نام تجاری یا برند سعی درارائه محصولات تکراری می کنید قدرت آن رو به کاهش می رود. به طور مثال در اول دهه ۸۰ شمسی خاطرتان باشد که نوکیا بهترین برند در میان گوشی ها موبایل در دنیا بشمار می رفت.وقتی برند نوکیا قدرت خود را از دست داد که در همه سطح گوشیه موبایل ارائه می کرد. از گوشی های ارزان گرفته تا گوشی های با قیمت بالا . با آمدن برند های دیگر مانند سامسونگ و اپل در ایران این شرکت بازار خود را از دست داد.
تاکید این قانون بر این است که اگر یک نام تجاری محصولاتی که عرضه می کند را کم کند بسیار در عمل موفق تر خواهد بود .
یک نکته مهم عده ای از بازاریابان شرکت های بزرگ را به چلش می اندازند و این که با دیده شدن خود در بازار و پیدا کردن قدرت برندشان به سرعت به فکر توسعه محصولات خود خواهند بود تا به درآمد بیشتری برسند اما نمیدانند با این کار در کوتاه مدت درآمد بیشتری کسب خواهند کرد اما در دراز مدت باعث از بین رفتن نام تجاری یا برند می شود.

 

نتیجه گیری 
جمع بندی این است که اگر می خواهید به عنوان یک نام تجاری قدرت در ذهن مشتریان قرار بگیرید  ناگزیر هستید محصولات خود را محدود کنید و توسعه بی رویه در محصولات در درازمدت کاهش قدرت و تضعیف نام تجاری تان را در پی خواهد داشت.
در مقالات بعدی به قانون های بعدی برند خواهیم پرداخت.

 

 

jh.jpg

204
23 مرداد 1396 - 12:31