شخصی سازی برند

شخصی سازی برند

ارزش برند سازی و چگونگی ساخت یک برند شخصی و اهمیت آن در بازرهای امروز

 

بخش برند سازی شخضی به دلیل این که با اشخاص معروف ارتباط دارد، معمولا برای افراد قابل درک است. افرادی مانند ، محمدرضا شجریان و علی دایی برند خود را همانند شرکتهای معروف دنیا مانند کوکا کولا و نایک با مهارت های به خصوص حفظ می کنند.

همه چیز در مورد برندسازی شخصی  Personal Branding

به گفته طراح برند شخصی آقای پیتر مونتویا ، در حقیقت مشکل اصلی شما ساخت یک برند شخصی نیست ، این است که چگونه و به چه روش هایی می شود ، تاثیر گذارترین برند شخصی را ایجاد کرد.
به گفته نویسنده کتاب "برندی به نام شما و پدیده ی برند سازی شخصی" اثر مونتویا : هرکس خواه ناخواه، یک برند شخصی دارد.آن برند باید به گونه ای طراحی شود که تاثیری واضح و قابل اهمیت در رابطه با کارتان ایجاد کند، حتی اگرصاحب یک کسب و کاری کوچک باشید.
در ادامه این کتاب می گوید : یک برند شخصی " فکری مثبت و روشنی است که هر موقع اقراد به شما فکر می کنند به یادشان می آید.برند شخصی نشان دهنده توانایی و ارزش هایی که شما خواهان آن هستید یا به گفته ی خود " برند شخصی نشان دهنده ی این است که شما چه کسی هستید؛ چه کاری انجام می دهید و چه چیزی متفاوتی در شما وجود دارد که دیگر افراد وجود ندارد.


از این نظر برند شخصی بیشتر از برند شرکتی گسترده تر است و او فقط به یک فرایند بازاریابی حرفه ای محدود نمی شود. برای ایجاد یک برند شخصی به جای آغاز فرایند های بازاریابی به طور مثال هدفگذاری، تولید، قیمت گذاری و ... شما با خودتان باید آغاز کنید.در ابتدا شما باید ببینید آنچه برای شما اهمیت دارد و شما را از بقیه متفاوت و منحصر به فرد می سازد را برای خود تعریف کنید و پس از آن برند خود طبق تعریف هایی که تایین کرده اید بسازید. به زبان بازاریابی ، شما "وعده ی منحصر بفرد ارزشی" را تعریف کرده اید و از همین جا تایین می شود که شما دوست دارید خدمات خود را در کدام بخش از بازارعرضه گردد.

ghjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj.jpg
 


به گفته ی رئیس گروه کارشناسان برندسازی شخصی ویلیام آرودا برند سازی به این معنی است که یک بازار کوچک و تعریف شده را همراه با یک پیام ویژه و خاص مورد هدف قرار داد و واضح است که هر چه بازار اهدافتان را کوچک در نطر بگیرید ، امکان موفقیت بیشتری خواهید داشت.
افرادی که درحوضه های شرکتی و سازمانی فعالیت می کنند برند سازی شخصی بخش ذاتی و طبیعی فرایند شکار کسب و کار است ، به خصوص برای کسانی مه روی طرح ریزی یک راه شغلی دراز مدت در حال کار هستند. آرودا می گوید : می توان درک کرد که در حوضه و محیط شرکت خود تمایل به برند شخصی خودتان داشته باشید، اما زمانی که به همکارانتان به چشم رقیب نگاه می کنید قطعا در این حوضه اندکی دچار مشکل می شوید.


در مقاله که آرودا برای وال استریت می نویسد می گوید : عده ی زیاد ی از مدیران اجرایی بر این باورند که کارهایشان باید طبق هنجاری های تجاری و بازرگانی باشد اما این تصور مانع ساختن یک برند می شود. این ها کسانی هستند که در دنیای کار جدید موفقیتی کسب نمی کنند. پس برند خود را روی هر کاری که انجام می دهید بگذارید. چه در زمان ارائه در یک جلسه یا نوشتن گزارش ، برند خود را در منزل جا نگذارید. از خودتان بپرسید که چگومه می شود برند خود را به موقعیت و زمانی ربط بدهم.
برای شما مهم نباشد که برند شخصی خود را در کجا می سازید. یکی از عوامل مهم در برقراری ارتباط اینترنت است. برند سازی چندین دهه دهه تنها در حوزه ی شرکتهای بزرگ معروف و شناخته شده بود که هرساله میلیونها دلار هزینه ی مبارزات با "برندسازی" می شد، اما اکنون اینترنت و وب موج جدیدی از توجهات به برندسازی شخصی را هدایت می کند.

 

وب سایت ها پتانسیل باور نکردنی برای برند شما ایجاد می کند. برند سازی از طریق وب سایت شما باعث مبارزه تبلیغاتی می شود. همچنین امروزه وبلاگها هم ،در میان نویسندگان و حرفه ای ها تبدیل به یک ابزار شبکه ای برای برند های شخصی شده است.


سه نکته مهم برای ایجاد یک برند شخصی

آرودا سه نکته مهم برای ساختن یک برند شخصی برای کسب و کارتان یا برای افزایش و تقویت ارزش مورد نظرتان در شرکت تان را خاطر نشان می سازد:

 
مطمئن شوید که هرچیزی که در اطراف برند شماست (دفترکارتان، وب سایت تان، خدماتتان به مشتری، سازمان تان و غیره) با یک پیام برند در ارتباط باشند.
شبکه ارتباطی حرفه ای خودتان را ایجاد کرده و مطمئن شوید که تمام اعضاء آن پیام برند شما را گرفته اند و ناقل آن پیام هستند.
مشارکت مناسبی برای توسعه و گسترش برند خود برقرار کرده و ارزش برند مکمل را بدست آورید.
 


نتیجه گیری
یک برند شخصی ابزار ارزشمندی است برای تعریف وتفسیر کاری که انجام می دهید و چگونگی معرفی آن به مشتریان و مخاطبانتان است. و همچنین اگر از روش های تاثیر گذاری برند هم استفاده کنیم می توانیم به جایگاهی که دوست داریم بریم برسیم پس همین حالا برند شخصی خود را بسازید.

 

285
18 مرداد 1396 - 12:31