جایگاه اینستاگرام در تجارت الکترونیک

جایگاه اینستاگرام در تجارت الکترونیک

شبکه های اجتماعی این روز ها فعالیت زیادی در بین کاربران دارند در این میان اینستاگرام ببیشترین کاربر را جذب خود کرده ست و بازار هدف برای خریداران و فروشندگان محسوب می شود

همه ما با واژه تجارت الکترونیک آشنا هستیم .شرکت هایی که محصولات و خدمات نوین هم زمان با پیشرفت تکنولوژی ارائه میدهند مشخص است که به فکر ساختار فیزیکی و منطقی شرکت خود هستند و پیشرفت  بازاریابی و فروش در این زمینه برایشان مهم است.

تعریف تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک مجموعه ای از شیوه های نوین کسب و کار است که به صورت الکترونیکی و یا از طریق اینترنت کسب و کار آنلاین خود را آغاز کرده اند. در این روش خرید و فروش از طریق شبکه های اجتماعی و اینترنت صورت می گیرد.فروشندگان آنلاین برای فروش بیشتر عکس های محصولات خود را بر روی سایت و شبکه های اجتماعی نشان می دهند .یکی از اصول اساسی بازاریابی و فروش این روز ها استفاده از اینستاگرام است. امروزه اینستاگرام مکانی است که فروشندگان را جذب خود کرده است، زیرا با این مجموعه می توانند برند سازی کنند و محصولات خود را به بازار هدف معرفی کنند.

امروزه در هر لحظه فرصت های جدیدی جهت رشد و توسعه تجارت شما بوجود می آید و آن تجارتی ماندگار است که بتواند این فرصت ها را به درستی شناسایی کند و از آن به درستی استفاده کند. یکی از این فرصت ها شبکه اجتماعی اینستاگرام است که در ذیل بیشتر بدان می پردازیم.

تعریف اینستاگرام

اینستاگرام محل به اشتراک گذاشتن فیلم و عکس است که در سیستم عامل های اندروید و ios قابل استفاده می باشد. این اپلیکیشن به خاطر افکت های مختلفی که روی تصاویر می اندازد بسیار جذاب است. در این اپلیکشن قابلیت های کامنت گذاری و لایک زدن و کپشن گذاشتن و به اشتراک گذاشتن پست دیگران موجود می باشد.

این تعریف نشان می دهد که چه چیزی باعث شد تا این اپلیکیشن انقدر مشهور شود. همان طور که شرکت آن نیز بیان داشته است که شما می توانید از طریق اینستاگرام زندگی خود را(در این مورد تجارت خود را)، تجربه هایتان، و خاطرات تان را با دیگران سهیم شوید.
با این اپلیکیشن می توانید بازاریابی آنلاین خود را وسعت بخشید بدین منظور عکس محصولات خود را به هم راه قیمت در این اپلیکشن پست کرده و با اصول بازاریابی و فروش محصولات ود را به فروش رسانید.همچنین قابلیت اینستاگرام در به اشتراک گذاری ویدئو ها فرصتی است جهت پاسخگویی به سوالات رایج مشتریان تان در مورد محصولات شرکت.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

دلایل ا استفاده از اینستاگرام در تجارت الکترونیک

به دلیل فیلتر بودن فیس بوک خیلی از مشتریان به شبکه اجتماعی اینستاگرام روی آورده اند ،فروشندگان هم بازار هدف خود را در این شبکه اجتماعی پیدا کرده اند.
تحت تاثیر قرار دادن احساسات مشتریان توسط انتشار فیلم و عکس و تدوین محتوای مناسب

اینستاگرام به دلیل کاربر پسند بودن رشد عظیمی داشته است و کاربران بسیاری را جذب خود کرده است

اینستاگرام ادعا دارد که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه دارد.با بیش از ۲۰ میلیارد عکس به اشتراک گذاشته شده و با میانگین ۶۰ میلیون عکس به اشتراک گذاشته شده در روز و ۱٫۶ میلیارد لایک در هر روز، اینستاگرام تبدیل به یک شبکه فعال بسیار بزرگ شده است.

بازاریابی دوستانه. برخلاف فیس بوک، اینستاگرام هیج راه و روشی برای محدود کردن آنچه افراد می خواهند ببینند ندارد. هر پست برای کسانی که آن را دنبال می کنند قابل مشاهده است و در گالری و آرشیو ها باقی می ماند.
تمرکز بر تجارت. اینستاگرام یک بخشی از محیط خود را مستقیما برای استفاده از تجارت اختصاص داده است و قصد دارد تا یک پایگاه تبلیغاتی را در آینده ای نزدیک معرفی کند.

بازاریابی تصویری و برندینگ. به دلیل سهولت استفاده از ابزارهای ادیت تصاویر، این اپلیکیشن برای بازاریابی تصویری و خلق برند بسیار مناسب است.

مراحل راه اندازی شبکه اجتماعی اینستاگرام

برای شروع ابتدااپلیکشن اینستاگرام را از App store ،Google play و ... دانلود کنید

نرم افزار را نصب کنید

با استفاده از اکانت گوگل  و درج اسم ثبت نام کنید

بری شرکت حتما سعی کنید نام تجاری شرکت را درج کنید زیرا در امر برندینگ بسیار موثر است

نتیجه گیری

برای پیشرفت در صنعت تجارت الکترونیک باید به روز باشیم و از شبکه های اجتماعی به نحو احسنت استفاده کرده و نیاز های مشتریان را خوب بشناسیم و در اسرع وقت پاسخگوی نیاز های آنان باشیم تا بتوانیم مشتریان خود را حفظ کنیم و بازاریابی و فروش خود را وسعت بخشیم.

350
17 مرداد 1396 - 10:26