مدیریت استراتژیک و ارزیابی کسب و کار اینترنتی

مدیریت استراتژیک و ارزیابی کسب و کار اینترنتی

در حال حاضر یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین کار یک مدیر موفق داشتن اطلاعات کافی و کارآمد در رابطه با عوامل موثر در موفقیت کسب و کار می باشد

یکی از نیازهای عصر حاضر و لازمه کسب و کار شرکت های تجاری و بازاریابی شبکه های اجتماعی برای باقی ماندن در عرصه رقابت و کسب درآمد مدام باید خود را به روز کنند و از خلاقیت و نوآوری و روش های جدید برای کسب درآمد و جذب مشتری استفاده کند. مشتری و مصرف کننده در دیجیتال مارکتینگ از اهمیت بسیار بالایی بهره مند می شوند و برای بدست آوردن رضایت مشتریان و همچنین بررسی و ارزیابی رفتار مشتریان خود را از طریق ابزارهای مختلف مانند:وب، سایت، ایمیل، موبایل و شبکه های اجتماعی رصد و تحلیل و بررسی بازخورها بپردازد.


عوامل موثر بر موفقیت در کسب و کار


مخاطبین و مشتریان کالاهای مورد نظر خود را براساس ویژگی ها و شاخص های مورد نظر خود تقاضا می کند و  مدیران بازاریابی و فروش شرکت و سازمان ها باید با توجه خواسته ها و ضرورتهای مشتری عملکرده و پاسخگو باشد.


تهیه یک برنامه محتوایی با کیفیت


یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت و موفقیت دربازاریابی شبکه های اجتماعی داشتن طرح و هدف برای محتوای شبکه همراه با برنامه و زمان بندی مشخص این طراحی محتوا باید همسو با هدف های بازاریابی شرکت باشد
ویژگی های یک طرح محتوایی موفق
• جنس محتوا مشخص شده باشد
• زمان بندی انتشار محتوا
• مشخص بودن مسئول تولید محتوا
• شناسایی گروه مخاطبان
• توسعه و گسترش محتوا


ارزیابی عملکرد


برای سنجش و ارزیابی میزان موفقیت استراتژی های بکارگرفته بازاریابی شبکه های اجتماعی کمپین باید به طور مستمر و متناوب در حال بررسی و امتحان کردن و به روز کردن روش و نحوه بازاریابی باشیم خروجی های حاصل از ارزیابی به مدیران دیجیتال مارکتینگ بینش و فهم بسیار خوبی می دهد برای آنچه که باید تغییر کنند.
ویژگی پیام های ارسالی در شبکه اجتماعی
• آموزش دهنده باشد: در هر حرفه و شغلی که هستیم در رسانه های اجتماعی با بخشی از فعالیتهایمان را به آموزش اختصاص بدهیم اگر آموزش را از فعالیت های شبکه های اجتماعی حذف کنیم قطعا در میدان رقابت باقی نخواهیم ماند و موفقیت چشم گیری کسب نمی کنیم.
• ارائه اطلاعات و معرفی شبکه اجتماعی :ارائه اطلاعات کامل در مورد محصولات و نوع خدمات به صورت کامل و دقیق
• انتشار پیام موثر برای مخاطب :جامعه هدف پیام و تبلیغات باید به درستی شناسایی شود و پیام ها را به مخاطبانی ارسال شود که علاقمند به حوزه کاری و فعالیتی شبکه اجتماعی ما باشد.
نقش تاثیرگذاران در سودآوری بازاریابی اینترنتی
یکی از ویژگی های محصولات مورد نظر برای ارائه همخوانی همگونی لازم با ماهیت شبکه های اجتماعی و سلیقه مخاطبین باید باشد که وظیفه بخش روابط عمومی کمپین است که به صورت مستمر در ارتباط باشند و بازخوردهای لازم را از محیط دریافت کرده و آنها را به مدیران بازاریابی و تاثیرگذاران منتقل کرده که براساس نتایج استراتژی های لازم را اخذ نمایند.


نتیجه گیری


با توجه به فراگیر شدن شبکه های اجتماعی و توسعه بازاریابی اینترنتی با رعایت اصول و استانداردهای محتوایی مطالب و شناخت و علایق و خواسته های مخاطبین با توجه به ویژگی های جنسیت و سن  و ...جامعه هدف لازمه موفقیت و بقا طراحی و اجرای  و برنامه ریزی استراتژی زمانبندی شده در راستای هدف شرکت یا سازمان و

 

614
16 مرداد 1396 - 12:03