نکات آموزشی فیس بوک

نکات آموزشی فیس بوک

فیس بوک یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی است که طرفداران بسیاری دارد و برای جذب بازدید کننده نیاز به دانستن نکت بسیار زیادی است .

یکی از ابزار های قدرتمند بازاریابی شبکه های اجتماعی فیس بوک است، این شبکه اجتماعی دارای یک میلیارد و دویست و هشتاد کاربر می باشد و محبوبیت خاصی در میان کاربران دارد. فیس بوک به علت طرفدران زیادی که دارد امروزه بسیار مورد توجه قرار میگیرد و حتی در بازاریابی آنلاین هم از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند.

نکات کلیدی پست گذاری در فیس بوک

اگر بخواهیم نحوه استفاده درست از فیس بوک را آموزش دهیم ، باید بگوییم ارسال انواع محتوا در زمان مناسب و انتخاب عکس مناسب و جذاب نمودن عنوان تاثیر بسیار زیادی بر طرفداران پیج شما دارد.اما گاهی اوقات کار کردن با فیس بوک ممکن است دشوار به نظر بیاید.بازاریابی در فیس بوک یک هنر محسوب می شود .

راهنمایی های زیر برای پاسخ به برخی از پرسش های شما در مورد ایجاد و بهره بردن بیشتر از یک صفحه فیس بوک است. به این ها کمی فکر کنید و همین حالا شروع به پیاده سازی آن در فیس بوک کنید.


یافتن زمان مناسب برای پست گذاری به طور منظم

گزارشات اخیر در مورد شبکه های اجتماعی نشان می دهد که زمان های خاصی از کاربران زمان خود را صرف جست و جو در این شبکه ها می کنند و ما با شناسایی این زمان ها می توانیم برنامه پست گزاری خود را تدوین کنیم .به نظر می رسد ارسال به فیس بوک در روزهای جمعه ایده هوشمندانه ای باشد، از آن جا که نرخ مشارکت تقریبا در بالاترین حالت است .
بهره وری در روزهای جمعه شروع به کاهش می کند. این یک راز نیست. شما می توانید بر روی هدر دادن زمان توسط افراد با گشت و گذار در فیس بوک خود به جای انجام کارهای مهم تر سرمایه گذاری کنیدو به بازاریابی دیجیتال خود کمک کنید.


ایجاد پست هایی همراه با پرسش و پاسخ

هدف ما از حضور در فیس بوک تعامل و ارتباط با دیگر افراد است و می خواهیم خودمان را با عنوان برندینگ به آنها معرفی کرده و آنها را جذب خود کنیم. یک راه برای جذب افراد به صفحه فیس بوک شما، اجرای یک مسابقه ساده است. بیش از یک چهارم از طرفداران می گویند که به منظور شرکت در یک مسابقه یک صفحه را لایک کرده اند. استفاده از کلماتی مانند برنده ، پیروزی ، ورود ، مسابقه ، وارد شدن و ارتقاء به احتمال زیاد موجب علاقه مندی افراد خواهد شد.
هنگامی که افراد شروع به لایک زدن به صفحه فیس بوک شما می کنند، شما می توانید با پرسیدن سوالات، تعامل انسانی را افزایش دهید. پست های همراه با سوال، ۱۰۰ درصد نظرات بیشتری نسبت به آنهایی که فاقد سوال بودند، دریافت کردند.


انتخاب تصویر مناسب در زمان ارسال مطلب

انتخاب تصویر مناسب یکی از ارکان اصلی جذب مشتری در بازاریابی و فروش می باشد می باشد .ارزش یک عکس به اندازه هزار کلمه است در فیس بوک .مردم با تصاویر قابل باور سرگرم می شوند. بله، این فرصت برای به نمایش گذاشتن محصولات شما است، همچنین فرصتی برای به اشتراک گذاشتن عکس هایی از تیم خود، امکانات خود و بهترین تجربه های مشتریان شما همراه با نام تجاری خودتان می باشد.
این همچنین راهی برای تعامل شما با مشتریان تان است. آنها را تشویق به اشتراک گذاری تصاویر خودشان در حال استفاده از محصول یا خدمات شما کنید. شما می توانید این تصاویر را بررسی کرده و به برقراری ارتباط با لایک کردن آن ها و یا اظهار نظر در مورد آنها و یا با به اشتراک گذاری آنها را در صفحه خود کمک کنید .

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

تشویق کاربران به تبلیغ پیج به دیگر دوستان

فیس بو یک راه سرگرم کننده برای جذب مشتریان می باشدبرخی از کارفرمایان از کارکنان خود می خواهند که وارد صفحه شرکت شوند زمانی که برای ورود در یک شیفت کاری ساعت می زنند. برخی نیز به نرمی پیشنهاد می دهند که مشتریان آن ها به صفحه شرکت سر بزنند. برخی دیگر این ورود را ، اگر فرد بخواهد از Wi-Fi فروشگاه استفاده کند، اجباری می کنند.


انتخاب تبلیغات همسان با پیج

این برای کاربران فردی و نیز به طور بالقوه برای شرکت هایی که پول برای تبلیغات پرداخت می کنند که مردم هم اکنون می توانند آن ها را بلاک یا مسدود کنند، مفید است. فیس بوک به تازگی آغاز به دادن امکان سفارشی کردن بهتر به کاربران کرده است که روشی است برای این که چه تبلیغاتی در صفحات آن ها ظاهر شود.بنابراین، به جای اجازه دادن به فیس بوک در هر مرحله که آنها در سایت و جاهای دیگر آنلاین هستند و دادن این اطلاعات به تبلیغ کنندگان ، افراد می توانند انتخاب کنند و تنظیمات شخصی خود را تغییر دهند.


ابراز احساسات

ابراز احساسات در فیس بوک نقش اساسی در جذب کاربر دارد اگر چیزی شما را در صنعت بازاریابی و فروش هیجیان زده می کند می توانید آن را ابراز کنید. از بیان کردن احساسات خود هراس نداشته باشیداین نوع پست ها معمولا بیشتر به اشتراک گذاشته شده و می تواند تعامل را افزایش دهد.زمانی که شما این کار را انجام دهید، شما نیز می توانید از طرفداران خود بخواهید که نظرات و احساسات خود را به اشتراک بگذارند.

 

جلوگیری از انتشار پست های اسپم

شما باید یک نمونه برای طرفدار فیس بوک خود باشید. شما تمام وجوه و ویژگی های نام تجاری خود را در داخل و خارج می دانید. شما همچنین باید با بازاریابی محتوا آشنا شوید و بدانید که چه نوع محتوایی را می خواهید هر روز ببینید و آن چگونه باید تکرار شود.
اگر برنامه شما این است که سیل در منطقه با محتوای بازاریابی راه بیاندازید، یک چیز را بارها و بارها به طور مجدد ارسال کنید و یا به طور مستقیم درخواست لایک زدن و به اشتراک گذاری داشته باشید، شما به یک طرح جدید نیاز دارید. نه پیروان شما می خواهند پست های اسپم گونه را ببینند ، نه فیس بوک. این شرکت اخیرا گفته است که شروع به کاهش توزیع منظم برای مزاحمین مستمر کرده است. خودتان هشدار را در نظر بگیرید.


داشتن تامل و صبر

اگر شما برای تبلیغات در فیس بوک پولی نپردازید، پست های شما ممکن است به یک بخش کوچک برسد – شاید حدود تنها ۶ درصد از پیروان کلی شما. و این مشخص است که کاملا طبیعی است. همچنین، به طور کامل نا امید کننده می باشد.
در یک پست اخیر، فیس بوک توضیح داد که کاهش ناگهانی مطلوبیت به دلیل افزایش “رقابت” در خبر خوان ها است. به عبارت دیگر، محتوای بسیار زیادی در فیس بوک منتشر می شود، که به همان نسبت افراد کمتری می توانند به هر محتوا توجه کنند.تدوین تبلیغات مناسب

کارشناسان می گویند که تبلیغات در فیس بوک می تواند یک فرصت بزرگ برای برخی از برند ها باشد. شما برای تبلیغات به فیس بوک پرداخت می کنید و فیس بوک وعده داده است تا شما را در معرض دید افرادی قرار دهد که شما به تنهایی قادر به رسیدن به آن ها نیستید.اگر شرکت شما برای تبلیغات به فیس بوک پرداخت می کند، لازم است نتایج خود را پیگیری کرده و ROI خود را اندازه گیری کند. تبلیغات در فیس بوک برای همه نیست.برای تبلیغ کنندگان، به این معنی است که تبلیغات شما ممکن است توسط افراد کمتری دیده شود، اما آن ها به کسانی که بیشتر تمایل به برقراری ارتباط با آگهی های شما را دارند، ارسال خواهد شد. باز هم، جایگاه بهتر از اعداد است.

کیفیت را جایگزین کمیت کنید

گاهی اوقات رسانه های اجتماعی می توانند یک مسابقه محبوبیت باشند. کارآفرینان نباید فقط به دنبال طرفداران و پیروان بیشتر باشند و به رقابت اهمیت کمتری بدهند. داشتن ۱۰۰٫۰۰۰ طرفدار چه فایده ای دارد اگر اکثریت آنها با شما تعامل نداشته باشند و یا پول خود را برای شما هزینه نکنند؟
فیس بوک به جمع آوری مقدار زیادی از اطلاعات جمعیت شناختی و رفتاری در کاربران خود می پردازد. شما می توانید از این داده های با ارزش برای هدف قرار دادن نوع خاصی از افراد که شباهت زیادی به مشتریان شما در جهان واقعی دارند، استفاده کنید.

نتیجه گیری

 برای داشتن بازدید کننده بسیار زیاد در فیس بوک آن تایم بودن در پست گذاری و ایجاد محتوای جذاب نقش اساسی دارد شما می توانید باتبلیغات و تشویق فالوور های خود به تبلیغات پیج  اعضای پیج خود را بالا برده و با مشتری مداری آنها را حفظ کنید.

491
16 مرداد 1396 - 10:26