راه های خلاقانه برای بسته بندی

راه های خلاقانه برای بسته بندی

طراحی بسته بندی تاثیری زیادی را در برند شما می گذارد. بسته بندی فقط برای محافظت از کالا نیست همچنین از آن برای معرفی همان کالا استفاده می شود.

بسته بندی خلاقانه و مناسب باعث ارتقا برند شما می شود. بسته بندی از کالا مراقبت می کند و همچنین ابزاری برای معرفی کالا است. طراحی بسته بندی از اهمیت بالایی برخوردار است و از آن به عنوان ابزاری برای رسیدن به موفقبت یک برند استفاده می کنند.

Brandi.jpg2.jpg

اهمیت طراحی بسته بندی خلاقانه 

اگر تا امروز به این فکر می کردید که بسته بندی فقط برای محافطت از کالاس سخت در اشتباهید، بسته بندی یکی از عوامل تاثیر گذاز در موفقیت و ارتقا برند است و ابزاری برای معرفی کالا ، بسته بتدی از کالا محافظت می کند  و ایمنی آن را بالا می برد. به مثال زیر توجه کنید :

در یک پوستر تبلیغاتی عنوان شده بود "سریع ، یک نوشیدنی راحت " و بر روی آن تصویری از یک بطری نوشابه کوکاکولا درج شده بود.اما آن چیزی که حذف شده بود نام کوکاکولا بود.در این تبلیغ قدرت بسته بندی به رخ کشیده شده بود. همچنین اگر به بسته های چیپس پرینگلس توجه کنید،پرینگلس با این بسته بندی خود را از نام های مختلف جدا کرد .

بسته بندی باید متفاوفت باشد و این کار باعث رقابت محصولی شما با محصولات مشابه می شود.

یه نکنه بسیار  مهم که  که در ارتقای برند باید به آن توجه شود :   

برقراری ارتباط قوی بین برند

نوع بسته بندی برند  و کالای مرتبط

 

خصوصیت  های مدل بسته بندی    VIEW 

  • قابل دیدن باشد   (VISIBILITY) 

  • اطلاعات کافی را داشته باشد  (INFORMATION)

  • در نظر داشتن ابعاد عاطفی و احساسی (EMOTIONAL)

  • کارایی و راحتی استفاده از آن  (WORKABILITY)

 

نتیجه گیری 

بسته بندی برند  محصول آخرین فرصت برای بر قراری ارتباط با برند محصول قبل از خرید است. علاوه بر این بسته بندی باعث جلب تظر مشتریان می شود و می تواند سبب افزایش یا کاهش رضایت  مشتریان از مصرف آن محصول شود.

 

 

 

279
15 مرداد 1396 - 12:31