راه اندازی کسب و کار در شبکه های اجتماعی

راه اندازی کسب و کار در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی واسط بین ارتباطات ما انسانها است حال برای راه اندازی کسب و کار در این شبکه ها نیاز به تخصص و یادگیری می باشد

کار اصلی شبکه های اجتماعی وصل کردن افراد به یکدیگر است. شبکه های اجتماعی واسطی میان ارتباطات ما با یکدیگر می باشد.حال میخواهیم بررسی کنیم آیا یک دیجیتال مارکتینگ شبیه یک انسان در شبکه های اجتماعی رفتار میکند؟

ویژگی های شبکه های اجتماعی

آیا فکر میکنید نقش کسب و کار آنلاین هم در شبکه های اجتماعی به جذابیت گفت و گوی محاوره ای ما انسان ها در این شبکه می باشد؟آیا می توانیم محتوای متفرقه در این شبکه ها نیز منتشر کنیم؟ولی همه این‌ها فقط ظاهر قضیه هستند و مسأله ی اصلی در لایه‌های پایین‌تر قرار گرفته است، در نکات ظریفی که موقع ارتباط با دیگران باید رعایت کنیم


تغییر کد در زبانشناسی به چه معناست؟

در زبان شناسی، پدیده مهمی به نام تغییر کد (code switching) این موضوع به زمانی گفته می‌شود که یک شخص در طول مدام حالت سخن گفتن خود را تغییر می دهد. اخیراً یک تیم تحقیقاتی این موضوع را به شکلی دقیق‌تر بررسی کرده‌اند و علاوه بر مباحث زبان‌شناسی در مباحث مربوط به جامعه شناسی و فرهنگ نیز به آن پرداخته اند
تا به حال دقت کرده اید زمانی که در محل کار خود هستید با همکارتان در حال بحث هستید و یک آن مادرتان و یا یک دوست صمیمی با شما تماس میگیرد در این حالت گفتار شما کاملا متفاوت خواهد بود و لحن صمیمی تری خواهید داشت
اغلب ما به شکلی ماهرانه نحوه ابراز احساسات درونی‌مان را تغییر می‌دهیم و در بین حالت‌ های مختلف فرهنگی و زبانی هویت خودمان در حرکت هستیم.
تأثیرگذاری این مفاهیم در شبکه‌های اجتماعی بسیار بالا است.  بازاریابی شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شوند که مرز بین تخصص و شخصیت افراد برداشته شود و موضوع زمانی پیچیده‌ تر می‌شود که این واقعیت با طبیعت تغییر کد انسان ترکیب می شود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

نوع نگاه کاربران به محتوا

نگاه کاربران به بازاریابی محتوا یک نگاه حرفه ای نخواهد بود این حقیقت را تغییر کد ثابت می‌کند ما انسان ها بعد های مختلف شخصیت مان را در زمان های مختلف بروز می‌دهیم بلکه نشان می‌دهد که این زوایای شخصیتی بخش‌های اساسی از ساختار ظاهری ما هستند. در‌واقع این‌ها همان بخش‌هایی از شخصیت ما هستند که در فرایند تصمیم گیری، ترجیحات و رفتارهای ما تأثیر می گذارند.
به زبانی دیگر، زمانی که یک کاربر با حساب کاربری شما در توییتر یا فیس بوک مواجه می‌شود بصورت ناگهانی به شخصیت صرفاً حرفه‌ای اش در شرکت تبدیل نمی‌شود بلکه در آن لحظه این واقعیت که او یک مادر است و یا به صخره نوردی علاقه دارد نیز در تصمیم گیری وی مؤثر است.
بعنوان بازاریاب ما باید از این رفتار کاربران خود استقبال کنیم. این واقعیت که افراد در شبکه‌های اجتماعی نه بعنوان یک شخصیت حرفه‌ای بلکه بعنوان یک انسان با جزییات کامل عمل می کنند.پس مخاطبان ما در شبکه‌های اجتماعی نباید صرفاً بعنوان گزینه‌ هایی برای فروش در نظر گرفته شوند. کمپین ها، تبلیغات و پیشنهادهای ما باید برای ارتباط با افراد در سطح انسانی با نگاهی به پیشینه تخصصی آن‌ها طراحی شود.


نتیجه گیری

در تغییر کد پیچیدگی های زیادی وجود دارد اما به این معنا نیست که ما هدف های راه اندازی بازاریابی آنلاین خود را از یاد ببریم و به محاوره بپردازیم. هدف ما در این مدل شبکه های اجتماعی وسعت بازاریابی و فروش و رسیدن به سود روز افزون است حال باید فکر کنیم چگونه با بازدیدکنندگان خود برخورد کنیم و خودمان را به آنها معرفی کرده و برند سازی کنیم و به اخذ هویت در شبکه های اجتماعی دست یابیم.

 

252
15 مرداد 1396 - 10:27