آیا برای برند خود نام مناسبی انتخاب کرده اید ؟

آیا برای برند خود نام مناسبی انتخاب کرده اید ؟

یکی از مهم ترین بخش هایی که از اهمیت بالایی بر خوردار است انتخاب نام برند است که باید در انتخاب آن توجه زیادی شود چون تاثیری بسیاری دارد

معیار های انتخاب یک نام مناسب برای برند، یک امر تاثیر گذار بر مشتریان است، اگر نام خوب و مناسبی انتخاب کنیم تشخیص و شناسایی برند شما  برای مشتری راحت تر است و برای این که همچین نامی داشته باشیم به معیار های زیر توجه کنید.

 میخی که از تخته بیرون است میخی شجاع است.

معیار های انتخاب یک نام مناسب برای برند 

نام برندینگ شما در تجارت  خیلی مهم است . برای انتخاب یک نام مناسب برای برندینگ می توانید از روش ها و معیار های زیر استفاده کنید. همچنین  نام مناسب در جذب مشتری هم تاثیر دارد، آنها خواستار اسم های راحت و و مختصر هستند تا شناسایی را برایشان آسان کند  به راحتی به خاطر بسپارند.

 

tumblr-o05v3eZmyT1ugn1wu_og_1280.png

7معیار در انتخاب نام یک برند تاثیرگزار

نام برند  قابلیت دفاع داشته باشد 

 آیا اسم برند  می تواند به علامت تجاری تبدیل شود؟ آیا برای کاربری در وب قابل استتفاده است؟ در حالی که بسیاری از اسامی می توانند به علامت تجاری تبدیل شوند، بعضی اسامی نسبت به اسامی دیگر بیش تر قابلیت دفاع دارند؛که این قضیه آن ها را در بلند مدت ایمن تر و ارزشمندتر می سازد. بنابراین اسم ناشایست و نادرست می تواند،میلیون ها و حتی میلیاردها دلار زیان در تجارت به بار آورد.

 دوست داشتنی بودن نام برند 

آیا مردم در هنگام استفاده از اسم لذت خواهند برد؟ اسامی که بطور ذهنی مهیج و محرکند یا در هنگام بیان، "احساس خوبی " ایجاد می کنند؛ نسبت به آنهایی که این حس را فراهم نمی کنند امتیازی مازاد در شروع فعالیت دارند.

 کوتاهی و مختصر بودن نام برند 

آیا اسم به اندازه کافی کوتاه است تا به آسانی به خاطر آورده و استفاده شود؟ یا در برابر کوتاه شدن به شکل یک اسم رمز یا نام اختصاری مقاومت می کند؟ اسامی چند کلمه ای بلند، سریعا به شکل اسامی مختصرکه دارای حروف اول کلمه، بدون قدرت برقراری ارتباط با مصرف کننده تبدیل می شوند.

تفاوت داشتن نام برند 

آیا اسم درمیان انبوهی اسامی مختلف ،به ویژه در میان اسامی دیگر در طبقه خود برجسته و متمایز است ؟ آیا درمتن و نطق عادی به راحتی قابل تشخیص است؟

متناسب بودن نام برند با موسسه

 تناسبی منطقی اسم  با ماهیت موسسه ، اگر اسم در موسسه درست، به همان اندازه یا بیشتر متناسب نیست ،حتما مورد بررسی قرار دهید .

نام برند  املا و تلفظ آسانی داشته باشد 

آیا اغلب مردم بعد از شنیدن اسم قادرند آن را هجی کنند و درست بنویسند؟ آیا آنها قادرندبعد از دیدن اسم آن را تلفظ کنند؟ اسم نباید به یک آزمون املا تبدیل شود یا باعث شود مردم احساس جهالت و نادانی کنند.

نام برند شما قابلیت بسط و گسترش داشته باشد 

آیا اسم قابلیت بسط و گسترش  دارد؟ آیا تفسیر بصری القا می کند یا می تواند در تعدادی از عملیات و فعالیت های خلاق به طرق مختلف مورد استفاده قرار گیرد؟ اسامی بزرگ فرصت های بی پایانی را برای عرصه ی فعالیت برند فراهم میکنند.

نتیجه گیری 

از این مطلب می توانیم نتیجه بگیریم که  با رعایت  و استفاده از معیار هایی مانند  قابلیت دفاع ،  دوست داشتنی بودن ،  تمایز .... می توانیم یک نام خوب برای برند خود انتخاب کنیم ، اسم شایسته می تواند ارزشمندترین دارایی برند باشد که باعث تمایز شده و پذیرش را تسریع می بخشد .

 

298
14 مرداد 1396 - 13:07