مدیریت بهینه شبکه های اجتماعی

مدیریت بهینه شبکه های اجتماعی

برای مدیریت درست شبکه های اجتماعی باید ابتدا بازار هدف مشتریان خود و نیاز های آها را بشناسید و به گرمی با آنها ارتباط برقرار کنید و اعتمادشان را جلب کنید

امروزه شبکه های اجتماعی نقش بسیار زیادی در زندگی ما ایفا کرده اند و بسیاری از مردم تصور میکنند مدیریت شبکه های اجتماعی بسیار آسان است، اما با توجه به رشد روز افزون قابیلت های این شبکه های اجتماعی باید بگوییم مدیریت و نگهداری بازدیدکنندگان کار بسیار دشواری است.در این مطلب میخواهیم نگاهی به پیشرفت شبکه های اجتماعی بیاندازیم. با بررسی و سرچ برنامه های روی گوشی به شما ثابت می کنیم شبکه های اجتماعی با رشد عظیمی رو به رو می باشند.

راهکارهای مدیریتی شبکه های اجتماعی

یکی از مهمترین قسمت بازاریابی و فروش تبلیغات در شبکه های اجتماعی و افزایش بازدید کننده در شبکه های اجتماعی است .برای آشنایی با مدیریت درست شبکه های اجتماعی باید به نکات زیر توجه کنید .

جلب اعتماد مشتری

توسط علم شناخت و فیزیولوژی تمام نیازمندی های مشتری را مد نظر داشته باشید و تنها به یک نیازمندی اکتفا نکید. دانشمندان به تازگی در حوزه عصب شناسی هورمونی به نام اعتماد را کشف کرده اند. این هورمون با نامoxytocin سبب افزایش اعتماد در فرد می شود. در واقع ایجاد این هورمون باعث بهتر شدن تشخیص تمایز فرد با دیگران می‌شود و ارزیابی مثبت نسبت به دیگران را در شخص تقویت می کند در نتیجه هورمون اعتماد باعث تغییر ادراک مغز از افراد و موقعیت‌های مختلف می‌شود. اعتمادسازی بیشتری بین مشتری و برند باعث شانس موفقیت در بازاریابی آنلاین می شود فعالیت‌هایی مانند زمانبندی مناسب، ارتباطات موثر، خوش‌قول بودن و انجام تعهدات قراردادی از مجموعه‌ کارهایی هستند که منجر به فعالیت این هورمون می‌شوند، ولی یک بازاریاب‌ شبکه‌های اجتماعی می‌تواند با مطالعه دقیق تر این هورمون به فعالیت‌هایی که در شبکه های اجتماعی منجر به ایجاد آن در بدن می شود بپردازد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی
 
بازاریابی شبکه های اجتماعی

ایده های نوین برای به اشتراک گذاری

تعداد هواداران در شبکه های اجتماعی ارتباط کمی با کسانی دارد که پست‌های شما را می بینند. فقط کسانی که در لحظه‌ی منتشر کردن پست آنلاین باشند و یا نامشان Tag شده باشد، مطلب شما را خواهند دید. پس بهتر است یک مطلب را چند بار و با لحن‌های مختلف با استفاده از ابزارهایی مانند hootsuit یا توسط خودتان به اشتراک بگذارید.نکته مهم اینجاست که به ازای هر بار انتشار مجدد مطلب چند مطلب جذاب و جدید انتشار تا صفحه شما جذاب باقی بماند.

ارتباط گرم و موثر با مخاطبان

سعی کنید قانون ارتباط موثر را رعایت کنید و ارتباط با مشتری را به گرمی حفظ کنید و با او تماس بگیرید. با استفاده از لینکدین می‌توانید بازارمشتریان خود را بیابید. همچنین با استفاده از ابزاری به نام google analytics می توانید زمانی ورود کاربران از طریق لینکدین به وب سایت را بررسی کنید. هر قدر این زمان بیشتر باشد، به این معناست که ارتباط مستحکمی بین شما و بازدیدکنندگانتان در شبکه‌ های اجتماعی ایجاد شده است . زمانی که مشتریان هدف خود را در شبکه های اجتماعی یافتید، به آنها ایمیل ارسال کنید یا در توییتر و فیس بوک برای شروع مکالمه به آنها پیام بدهید. این شیوه برای کسانی که پست‌های شما را در شبکه‌های اجتماعی لایک کرده یا به اشتراک گذاشته اند بهتر عمل خواهد کرد.

تبلغات آفلاین موثر

برخلاف پیشرفت‌های بسیار زیاد دنیای دیجیتال مارکتینگ، همچنان بعضی از روش های آفلاین هم موثر است. یک تحقیق جدید توسط Search Engine Land نشان می دهد که ۸۵ درصد از مشتریان برای پیدا کردن یک کسب و کار محلی از اینترنت استفاده می کنند. استفاده از تلویزیون، رادیو و تبلیغات چاپی منجر به دسترسی به بازه متفاوتی از کاربران می شود. پس در بین دوستان خود سکوت نکنید و شبکه‌های اجتماعی‌ تان را معرفی کنید.

نتیجه گیری
برای مدیریت درست شبکه های اجتماعی با مطالعه و شناخت بازار هدف پیش رویم و نیاز های مشتری را بشناسیم تا بتوانیم نیاز های مشتری را بر طرف کنیم.حتما به گرمی از مشتریان استقبال کرده و تبلیغات آفلاین را هم در نظر بگیریم تا بتوانیم بازاریابی دیجیتال بهینه را پیش رو داشته باشیم.
316
14 مرداد 1396 - 11:20