چگونه می توان خلاقیت را در طراحی سایت افزایش داد ؟

چگونه می توان خلاقیت را در طراحی سایت افزایش داد ؟

برای تمامی طراحی ها همچون طراحی سایت، خلاقیت و الهام برای رسیدن به موفقیت ضروری و حیاتی هستند .

برای تمامی طراحی ها ، خلاقیت و الهام برای رسیدن به موفقیت ضروری و حیاتی هستند . اگر سایتها و وبلاگ های مرتبط با طراحی وب را خوانده باشید ، حتما با مبحث خلاقیت در طراحی آشنایی دارید . اگرچه دیدن نمونه کارهای دیگران برای رسیدن به موفقیت مهم است و می تواند خلاقیت شما را بر انگیزد ، اما استفاده ی بیش از حد از خلاقیت و طرح های دیگران می تواند باعث ایجاد کمبود در تنوع و ابداع گردد . خوشبختانه ، راه های بی شماری برای بهبود بخشیدن به خلاقیت طراحان وجود دارد . در این مقاله قصد داریم به چند نمونه از این روش ها اشاره کنیم .

خلاقیت در طراحی سایت


1.خلاقیت و الهام گرفتن را به صورت آفلاین دریافت کنید :
بیشتر افراد ساعت ها زمان خود را صرف گذرندان در وب می کنند . البته این کار جزو طبیعت طراحی وب است . با اینحال ، در اطراف ما دنیایی از خلاقیت وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد . سایر انواع طراحی مانند انتشارات چاپی و طراحی داخلی نمونه های عالی برای این کار هستند .طبیعت و فضای بیرون نیز می تواند بهترین ها را برای شما فراهم کند . عکاسی ، طراحی لباس و سایر موارد را نیز نباید فراموش کرد .
2.رنگ های مختلف را تجربه کنید :
طرح های رنگی می تواند نتایج متفاوتی در طراحی ایجاد کند . شما می توانید از رنگ های مختلف به نفع خود بهره ببرید . برخی از رنگ ها در ذهن خوب به نظر می رسند اما در صفحه نمایش داستان دیگری خواهد داشت . اگر طراحی را داشته باشید که به نظرتان خوب و کامل نرسد ، سعی کنید با رنگ های اطرافتان بازی کنید . حتما مواردی را خواهید یافت که در طراحی شما تاثیر عالی دارد .

طراحی سایت خلاقانه


3.پس زمینه های مختلف را تجربه کنید :
در چند سال اخیر ، پس زمینه های بزرگ مرسوم تر شده اند . واضح است که تصاویر بزرگ تاثیر منفی بر روی بازدید کنندگان نخواهند داشت . اگر می خواهید سایتی متمایز طراحی کنید ، یک تصویر پس زمینه ی خلاق بسیار عالی خواهد بود.
4.تجربه ی فونت های مختلف را از دست ندهید :
مانند طرح های رنگی ، تغییر فونت ویا تایپوگرافی یک طرح می تواند تفاوت بسیار زیادی ایجاد کند . در تایپوگرافی ، تغییر بسیار کوچک نیز می تواند شگفتی آفرین باشد . سایتهایی که دارای تایپوگرافی عالی هستند ، معمولا ظاهر کامل و زیبایی خواهند داشت . شما می توانید فونت ها و اندازه های مختلفی را امتحان کنید . برای این منظور از سایتهای مختلف دیدن کنید و فونت های آنان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید .
5.مهارت فتوشاپی خود را بهبود ببخشید :
خلاقیت و استفاده از فتوشاپ دوش به دوش یکدیگر حرکت می کنند . طراحانی که دارای مهارت کافی در فتوشاپ هستند می توانند خلاقیت بسیاری در طراحی از خود نشان دهند . اگر نمی توانید طرحی منحصر به فرد ایجاد کنید بهتر است مهارت فتوشاپی خود را افزایش دهید . از ترفندهای مفید برای اینکار بهره ببرید .

نمونه سایت طراحی شده


6.از روی کاغذ شروع کنید :
فکر می کنم بیشتر افراد فتوشاپ را باز می کنند وکار خود را از همان جا آغاز می کنند . اگرچه در اینگونه موارد روند طراحی به خوبی پیش خواهد رفت اما بهتر است کار خود را از روی کاغذ شروع کنید . برخی از افراد خلاقیت بیشتری بر روی کاغذ دارند .

 

1533
27 فروردین 1395 - 15:54