اهمیت صفحه تماس با ما

اهمیت صفحه تماس با ما

هر صفحه ای در سایت بسیار ضروری و کاربردی است اما چرا صفحات تماس با ما از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است ؟

وبسایت واژه ای عمومی است که به هر موجودیتی در صفحات وب اطلاق می شود .
اهمیت صفحه تماس با ما
هر صفحه ای در سایت بسیار ضروری و کاربردی است اما چرا صفحات تماس با ما از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است . صفحات تماس با ما معمولا تاثیر ویژه ای بر روی کاربر سایت دارد .
صفحات تماس با ما برای چه منظوری مورد استفاده قرار میگیرند ؟
1. اولین کاربرد و عملکرد صفحات تماس با ما ، علاقه مند کردن کاربران است و اگر آنها چیزی را که می بینند را دوست داشته باشند و تماس با شما برای آنها آسان باشد ، پس حتما فرم را پر کرده و با شما تماس خواهند گرفت .
2. دومین و مهم ترین دلیل در ایجاد چنین صفحات هوشمندانه‌ای ، تسهیل همکاری است . بخش تماس با ما به کاربر کمک می کند با وب مستر به آسانی تماس داشته باشد و اطلاعات لازم را دریافت نماید .
3. صفحه تماس با ما تقریبا آخرین بخشی است که کاربر قبل از تصمیم گرفتن ، به آن سر می زند . تصمیم کاربران به طراحی این صفحه بستگی دارد و می تواند بر روی ذهنیت آنان تاثیر گذار باشد . بهتر است در این مورد زیاد خطر نکنید . اگر کاربری سایت شما را به خاطر طراحی خوبش دوست داشته باشد ، صفحه تماس با ما می تواند این احساس را تقویت کند و بر روی آن تاکید داشته باشد .
4. با استفاده از این صفحه شما می توانید با یک سنگ دو نشان بزنید . اولا این قسمت به شما کمک میکند رضایت مشتریان خود را از سایت و شرکت بهبود ببخشید و دوما به شما کمک خواهد کرد محصولات بهتری داشته باشید . حتما می پرسید چگونه ؟ پاسخ این سوال بسیار ساده و آسان است . افراد در این قسمت می توانند افکار، پیشنهادات ، نکات ، توصیه ها و موارد دیگر را برای شما ارسال نمایند . بنابراین با یک آنالیز ساده می توانید نگاه مشتریان خود را بفهمید و بر اساس آن محصولات خود را بهبود ببخشید .
5. شما می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق فرم تماس با ما جمع آوری کنید . این بدین معنی نیست که تنها اطلاعات پروژه را بدست آورید بلکه منظور بدست آوردن اطلاعاتی در مورد خود کاربر نیز هست. شما می توانید نام، آدرس ایمیل، نام سایت و سایر موارد را بدست آورید .
صفحات تماس با ما باید به صورت زیر باشد :
1. کاربردی باشد :
بسیار ساده و روشن است که همه چیز در این صفحه باید به خوبی کار کند . هر فیلدی که در فرم وجود داشته باشد، هر لینک و یا دکمه ای که در زیر آن قرار گرفته باشد باید به صورت واضح و قابل دید باشد و کاربر بتواند به آسانی به آن دست یابد .
2. ظاهر خوبی داشته باشد :
طراحی مسئله ی بسیار مهمی است، حتی اگر ساخت یک صفحه تماس با ما ساده باشد . رنگ ، فونت ، موقعیت فرم ، عناصر طراحی ، ظاهر دکمه ها همه و همه باید به خوبی طراحی شده باشند . واقعیت مهم این است که تمامی این قابلیت ها باید با هارمونی و تعادل طراحی شده باشند . استایل ها و رنگ های مورد استفاده باید با یکدیگر همخوانی داشته باشد و تمامی این موارد باید در نظر گرفته شود .
3.نوشته ها باید جالب و فریبنده باشد :
مطالب و نوشته های این فرم باید به گونه ای باشد که کاربر را به سمت خود جلب نماید . بدین منظور ، شما می توانید یک متن احوالپرسی کوتاه و زیبا و یا یک جمله در مورد خود در ابتدا بنویسید.
4. واکنش گرا باشد :
گجت های تلفن همراه در حال تسخیر جهان هستند . افراد در هر جایی و برای هر منظوری از آنها استفاده می کنند . صفحه تماس با ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید واکنش گرا باشد . همچنین شما باید به فکر کاربران موبایلی خود نیز باشید . مثلا دکمه ارسال باید به گونه ای طراحی شده باشد که کار با آن در موبایل و تبلت آسان باشد .
5. شخصی بودن :
بیشتر افراد فکر می کنند که صفحه تماس با ما باید به صورت استاندارد طراحی شود و ظاهری ساده داشته باشد اما اگر طراحی این صفحه جذاب و جالب باشد و طراحی شخصی داشته باشد می تواند کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کند . شما می توانید از تصاویر خود و تصویر اعضای تیم خود در این صفحات استفاده کنید . این بهترین راه برای شخصی کردن صفحه تماس با ماست . تصورات و تخیلات خود را در طراحی سایت به کار ببرید .
6.جایگزین داشته باشید :
کاربران باید شانس انتخاب داشته باشیند . آنها باید بتوانند روش دلخواه خود را برای تماس با شما داشته باشند. برخی از افراد وجود دارند که کلا از پر کردن فیلدها متنفرند حتی اگر این فیلدها تعداد کمتری داشته باشد . ایمیل خود را به گونه ای بنویسید که قابل کلیک کردن باشد .اگر تعداد دفاتر کاری زیادی دارید ، مطمئن شوید که تمامی آنها را در یک جعبه جستجو آورده باشید .
اجزای یک صفحه تماس با مای هوشمند :
1.فرم تماس با ما:
فرم یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده ی صفحه تماس با ماست . قبل از طراحی آن ، باید بهترین و مناسب ترین موقعیت را برای آن در صفحه انتخاب کنید . ابتدا ، بهتر است این فرم در بالا قرار داشته باشد . این موقعیت به کاربر اجازه می دهد به آسانی به فرم دسترسی داشته باشد و برای دسترسی به آن مجبور به اسکرول کردن نیز نشود . تراز وسط برای فرم بسیار بهتر است زیرا فرم هایی با عرض کامل به نظر پیچیده می رسد . تعداد فیلدهایی که در فرم به کار می رود نیز می تواند باعث جذب مخاطب گردد . به کار بردن فیلدهای بسیار ،ممکن است کاربر را بترساند زیرا بیشتر افراد زمان کافی برای پر کردن آن ندارند . بهترین راه حل به کار بردن حداقل سه فیلد است : فیلد نام، فیلد ایمیل و فیلد پیام . همچنین یک فیلد خالی برای دریافت پیام کاربران نیز باید در فرم وجود داشته باشد . همچنین شما می توانید فیلدی که کاربر در حال وارد کردن اطلاعات در آن است را با یک رنگ دیگر مشخص نمایید . اینکار باعث نمایش فیلد فعال خواهد شد . فرم تماس یکی از بخش های مهم در صفحه تماس با ماست اما اصلا اجباری به حضور آن وجود ندارد . شما می توانید یک فرم پاپ آپ طراحی کنید که در هر صفحه ای به نمایش در بیاید . اگر کاربر صفحه درباره ما را خوانده باشد و بخواهد با شما تماس بگیرد ، نیازی به مراجعه به صفحه تماس با ما نخواهد داشت . کافیست همین فرم پاپ آپ را پر کند . گزینه ی دیگری نیز در این مورد وجود دارد و آن هم قرار دادن فرم تماس در ساید بار به صورت کشویی است . این گزینه کمی کاربردی تر و راحت تر از فرم پاپ آپ است . زیرا کاربر می تواند هر زمان که خواست دکمه ای را فشار دهد و آن را مشاهده نماید .
2. آدرس ایمیل :
فرم تماس و آدرس ایمیل مخاطبان مختلفی دارند . در حالیکه برخی از افراد دوست دارند پیامشان به صورت ناشناس باشد اما برخی دیگر ترجیح می دهند پیامشان به صورت مستقیم به آدرس ایمیل ارسال گردد . بنابراین آنها یک کپی از پیام را خواهند داشت و می توانند از آن به عنوان یک مدرک ارتباطی استفاده کنند . ولی از آنجایی که شما نظر کاربران را نمی دانید ، باید هر دو گزینه را در سایت خود بگنجانید . آدرس ایمیل بهتر است قابل کلیک باشد . اینکار باعث صرفه جویی در زمان کاربر شده و نیازمند هیچ عمل اضافی از سوی او نخواهد بود .
3. شماره تماس :
تلفن تماس به معنای وجود یک رابطه ی خوب و قابل اعتماد بین مشتری و سایت است . شما می توانید با دادن این گزینه به کاربران خود ، اعتماد آنها را جلب کنید .
4.لینک رسانه های اجتماعی :
دکمه ها و لینک رسانه های اجتماعی می تواند بازاریابی آنلاین شما را بهبود ببخشد و موفقیت بیشتری برای شما به همراه داشته باشد . معمولا بیشتری طراحان دکمه های فالوو را در صفحات تماس با ما قرار می دهند . در زمانهای قدیم این لینک ها در فوتر قرار می گرفت اما امروزه بیشتر لینکها در صفحه ی تماس با ما جمع شده است . طراحی دکمه های رسانه ی اجتماعی نیز باید به صورت هوشمندانه باشد . نباید به گونه ای طراحی کنید که چشم را اذیت کند بلکه طراحی شما باید چشم نواز باشد و بتواند توجه افراد را به سمت خود جلب کند. اندازه ی آن نیز باید به اندازه ی کافی بزرگ باشد البته منظور این نیست که نصف یک صفحه را به خود اختصاص دهد . بهترین مکان برای آنها ، در پایین صفحه و یا هدر است .
5.نقشه ی تعاملی :
نقشه های تعاملی سرمایه گذاری خوبی در یک صفحه ی تماس با ماست . این نقشه های می تواند سایت شما را به روزتر نگه دارد و عنصری مهم و ارزشمند برای طراحی کاربر محور است . شما می توانید موقعیت خود را در نقشه به نمایش بگذارید . همین امر موجب می شود کاربران دسترسی آسانتری به شما داشته باشند . در اینصورت آنها نیازی به گوگل مپ، سرویس های مختلف GPS و سایر نرم افزارها نخواهند داشت .
6.جزییات خاص :
فرم تماس با ما و نقشه یکی از قابلیتهای خوبی است که می توان در هر سایتی پیدا کرد . البته چیزهای خاص دیگری نیز وجود دارد که می توان در سایت به کار برد . مثلا رستوران هایی که دارای سایت هستند می توانند ساعت های کاری خود را بر روی صفحه تماس با ما قرار دهند .شما مخاطبان خود را بهتر می شناسید و بهتر می دانید که مشتریانتان چه چیزی از شما می خواهند .
7.پیام تایید :
شما باید به کاربر خود اطلاع دهید که پیامش را با موفقیت دریافت کرده اید در غیر اینصورت او سردر گم شده و نمی تواند از موفق بودن ارسال پیامش مطمئن باشد . جملات ساده ای همچون " پیام شما دریافت شد " و یا " پیام شما با موفقیت ارسال شد" کافی است . البته به کار بردن خلاقیت ممنوع نیست . شما می توانید اطلاعات مختلفی را در این پیام بگنجانید .
اضافه کردن موارد مهم :
1. دکمه ها :
در این قسمت می خواهیم قوانینی را به اشتراک بگذاریم که می تواند برای داشتن یک دکمه ی عالی به شما کمک کند .
دکمه های Reset و یا پاک کردن را در فرم خود قرار ندهید . فرض کنید کاربری با زحمت فراوان فرمی را پر می کند و سپس به صورت کاملا اتفاقی این دکمه ها را فشار می دهد . اینکار باعث می شود زحمت چند دقیقه ای او به طور کلی از بین برود . در حقیقت اینگونه دکمه ها هیچ کاربردی برای سایت شما ندارند پس چرا آنها را در سایت قرار می دهید ؟اگر کاربری بخواهد پیامش را پاک کند ، می تواند اینکار را به آسانی با دست نیز انجام دهد و یا اینکه صفحه را بدون ارسال ترک نماید .
بهتر است متن دکمه ی ارسال را تغییر دهید . شما می توانید از واژه های خلاقانه ای برای اینکار استفاده کنید .
2. کپچا :
آیا شما هم از کپچاهای آزار دهنده در سایت خود استفاده میکنید ؟ دلیل کاربرد این موارد در سایت چیست ؟ در زمان های قدیم ، افراد فکر می کردند که کپچا و یا همان تصاویر امنیتی می تواند جلوی ارسال اسپم را بگیرد . موقعیت کاملا تغییر کرده است و هم اکنون شما می توانید از روشهای بهتری برای اینکار استفاده کنید . اگر به این مورد نیاز داشتید حتما از تصاویر امنیتی ساده بهره ببرید .
مکان قرار دادن صفحه تماس با ما :
خوب در نهایت شما یک صفحه ی زیبا طراحی کرده اید که می توانید از آن در سایت خود استفاده کنید اما سوال اینجاست که بهترین موقعیت برای قرار دادن این صفحه کجاست ؟ معمولا دو مکان برای قرار دادن لینک صفحه تماس با ما در سایت وجود دارد .
1. منوی اصلی :صفحه تماس با ما یک صفحه جداگانه در سایت شماست . شما می توانید آن را در منوی اصلی قرار دهید . اگر منوهایی دارید که دارای زیر منو هستند ، صفحه تماس با ما را نباید در زیر منو قرار دهید .
2. فوتر :اغلب فوتر می تواند برای قرار دادن این لینک مورد استفاده قرار گیرد . بهتر است یک صفحه ی جداگانه داشته باشید .
خوب صفحه تماس با ما در سایت شما چگونه است ؟
حالا که کل مقاله را با دقت مطالعه کردید ، می توانید اطلاعات آن را در سایت خود به کار ببرید . اگر صفحه ی تماس با ما ندارید ، هرچه سریعتر آن را طراحی کنید و اگر در حال حاضر این صفحه در سایت شما موجود است به موارد ذکر شده در مقاله دقت کنید و در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد نمایید .نکته ی مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که هرگز خلاقیت را فراموش نکنید . به کاربران خود فکر کنید و فرم های ساده ای برای آنان تهیه نمایید .
صفحه تماس با ما در برخی از سایتهای موفق:


سایت Blue House Design:
سایت Blue House Design
سایت Pasadena Conservatory of Music:
سایت Pasadena Conservatory of Music:
سایت Photo Portfolio Template :
سایت Photo Portfolio Template
سایت View9:
سایت View9
سایت Samuel Docker Wedding Photographer:
سایت Samuel Docker Wedding Photographe
سایت Stupp Corporation:
سایت Stupp Corporation
سایت Smart Cookie Design:
سایت Smart Cookie Design

1622
19 فروردین 1395 - 14:40