استفاده از بک گراند سفید در طراحی سایت

استفاده از بک گراند سفید در طراحی سایت

امروزه بیشتر سایت ها از بک گراند سفید برای طراحی سایت خود استفاده می کنند . زمانی طرح و الگوهای پیچیده و رنگ های تیره بخشی از طراحی سایت بود .

امروزه بیشتر سایت ها از بک گراند سفید برای طراحی سایت خود استفاده می کنند . زمانی طرح و الگوهای پیچیده و رنگ های تیره بخشی از طراحی سایت بود . اگرچه به کار بردن بک گراند سفید ممکن است به نظر ساده و اسان باشد اما همیشه چنین اتفاقی رخ نخواهد داد . بک گراند سفید باید با متن و تصاویر شما همخوانی داشته باشد . باید هارمونی تمامی موارد با هم هماهنگ باشد . استفاده از چنین بک گراندهایی نیازمند یک هدف کلی است و باید جزئی از طرح کلی سایت شما باشد .
چرا از بک گرند سفید استفاده می کنیم ؟

ngo.jpg

yount.jpg

penn.jpg

friends.jpg

اگرچه استفاده از بک گراند سفید همیشه در میان افراد محبوب بوده است ( زیرا این گزینه، تنظیمات پیش فرض به هنگام کار کردن با HTML و CSS است )، اما رنگهای مختلفی نیز برای سایت ها مورد استفاده قرار میگیرد .استفاده از رنگ سفید به عنوان بک گراند برای بلاگ ها و سایتهای تجاری یک جزء اصلی محسوب می شود ، اما چیزی که ما می بینیم این است که طراحان برای تمامی پروژه ها خود از رنگ سفید استفاده می کنند . اگرچه نمی توان به این راحتی حدس زد که چرا این اتفاق می افتد ، اما هنوز سایتهای زیادی وجود دارند که از موارد دیگر استفاده می کنند . تقریبا رابطه ی نزدیکی بین بک گراند سفید و دو روند طراحی وب وجود دارد :
1.طراحی واکنش گرا : در طراحی واکنش گرا استفاده از رنگ سفید می تواند به طبیعی نشان دادن سایت کمک کند .

در این زمینه بخوانید :

اشتباهات طراحی سایت واکنش گرا
2. طراحی فلت و مینیمال: سادگی هنوز هم یک روند و گرایش اصلی برای طراحی سایت هاست . بک گراند سفید نیز همیشه نشانگر سادگی بوده است . همچنین با استفاده از رنگ سفید می توان به آسانی از رنگ های روشن دیگر استفاده کرد .

پیام رنگ سفید چیست ؟؟

squares.jpg

finch.jpg

سفید رنگ ساده ای است و معانی بسیاری در درون خود دارد . این رنگ می تواند بافت اطراف خود را به آسانی تشکیل دهد .سفید به طور طبیعی رنگ خلوص ، ایمان، نور، نظافت، امکان و نرمی بوده و به طور کلی مثبت است.رنگ سفید به عنوان بک گراند نیز می تواند تمامی موارد اطراف خود را جذب کند . مثلا زمانی که این رنگ با رنگهایی مانند صورتی ست می شود ، می تواند حس زنانگی به سایت شما ببخشد. سفید به عنوان رنگ پس زمینه می تواند بر روی خلوص تاکید کند و تمامی موانع بصری را از بین ببرد . سایه هایی که بر روی این رنگ افزوده می شود می تواند بر روی بخش های مهم دیگر سایت نیز تاکید کند .
سایر سایه های رنگ سفید :

built-by.jpg

gray-squares.jpg

spelltower.jpg

برخی از مواردی که دارای رنگ سفید و یا سایه ی سفید رنگ هستند شامل مواردی همچون یخ، برف ، شیر ، کرم مروارید و غیره می باشند . برخی از سایه های رنگ سفید شامل مقداری از رنگ های دیگر هستند . برخی از کاربران و طراحان وب معمولا از رنگ سفید خالص استفاده می کنند که می تواند برای چشم آزار دهنده باشد .
نکاتی برای استفاده از رنگ سفید :

google.jpg

otwarte.jpg

hogan.jpg

creative.jpg

ایجاد کنتراست : در انتخاب سایر رنگ های موجود در سایت ، می توانید از رنگهای متضاد استفاده نمایید . سیاه معمولا انتخاب مناسبی است . زیرا دیدن وخواندن رنگ سیاه در بک گراند سفید بسیار خوب و مناسب است . همین موضوع در تصاویر نیز صادق است . تصاویری را انتخاب کنید که کلا سفید نباشند و دارای رنگ های متضادی با رنگ سفید باشند . مثلا می توانید از قاب های سیاه برای تصاویر خود استفاده کنید .
آن را ساده نگه دارید : طبیعت رنگ سفید،سادگی آن است . برای تاثیر بیشتر ، بهتر است از طرح های ساده استفاده کنید .
از تصاویر ساده استفاده کنید : عکس ها ، گرافیک ها و شکل های موجود در سایت بهتر است به صورت ساده انتخاب شوند . به جای استفاده از تصاویر پیچیده ، ساده ترین مورد را انتخاب کنید .
بر روی تایپوگرافی تمرکز کنید : زمانی که همه چیز در سایت شما ساده است ، باید بر روی تایپوگرافی تاکید بیشتری داشته باشید . از دو فونت عالی استفاده کنید . اینکار می تواند به همراه بک گراند سفید ، ظاهر زیبایی به سایت شما ببخشد .
از فضای خالی استفاده کنید : به یاد داشته باشید ، بک گراند سفید بخشی از روند وگرایش سایت شماست . فضای خالی بر روی سایت خود داشته باشید . سعی کنید بر روی فضاهای خالی بیشتر تمرکز کنید .
نتیجه گیری :
اگرچه استفاده از بک گراند سفید چیز جدیدی نیست ، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است که از رنگ سفید به شکل جدیدی استفاده کنید . کار با بک گراندهای سفید می تواند احساسی مدرن ، زیبا و ساده به سایت شما ببخشد .

 

2026
5 دی 1394 - 15:09