11 مورد از ملزومات تایپوگرافی

11 مورد از ملزومات تایپوگرافی

اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید و می خواهید نوشته ی خود را جذاب و تاثیر گذار نمایید ، در ادامه با ما همراه باشید تا ملزومات تایپوگرافی را با هم مرور کنیم .

تایپوگرافی واژه ای است که برای طراحان سایت به خوبی شناخته شده است . این موضوع یکی از موارد مهم برای طراحی وب است که هر طراح وب ماهری باید آن را به خوبی بشناسد .هر نویسنده و طراحی می خواهد متن خود را جذاب ، قابل خواندن و زیبا نماید . اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید و می خواهید نوشته ی خود را جذاب و تاثیر گذار نمایید ، در ادامه با ما همراه باشید تا ملزومات تایپوگرافی را با هم مرور کنیم .
1.از به کارگیری فونت های تجملی و توهمی خودداری کنید :
یکی از قوانین ساده برای داشتن یک تایپوگرافی خوب این است که همیشه از فونت های ساده برای سایت خود استفاده کنید .
2. فونت Trajan pro نه تجملی است و نه قدیمی :

تایپوگرافی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می کنند فونت Trajan pro قدیمی و کهنه شده است باید بگویم کاملا در اشتباهید . این فونت یکی از زیباترین و کلاسیک ترین فونت هایی است که می توان از آن بهره برد اما بهتر است در متن های طولانی از آن استفاده نشود.
3. از فونت هایی مانند Comic Sans استفاده نکنید :
فونت هایی مانند Comic Sans اصلا خوب نیستند و شما نیز بهتر است استفاده از آن ها را کنار بگذارید و وانمود کنید چنین فونت هایی را اصلا نمی شناسید .
4. هرگز از به کارگیری فونت های پیش فرض اجتناب نکنید :

طراح سایت

اگر فکر می کنید فونت های پیش فرض خسته کننده و بی روح هستند حتما اشتباه می کنید . فونت های پیش فرضی همچون Time New Roman انتخاب هوشمندانه ای است . شما باید از فونت های پیش فرض که قابل خواندن و زیبا هستند استفاده کنید .
5.از فونت های گوناگون و متعدد استفاده نکنید :

تایپوگرافی برای طراح وب

بهتر است در هنگام طراحی سایت تنها از دو فونت مختلف استفاده کنید . استفاده از فونت های متعدد و گوناگون می تواند به ظاهر سایت شما آسیب بزند .
6.از فونت های متضاد استفاده کنید :

1lpw0CNATsIlG0hrbj81OCA-600x266.png

زمانی که از دو فونت هم خانواده استفاده می کنید ، بسیار مراقب و هوشیار باشید . از فونت های متضادی همچون Sans Serif + Serif استفاده کنید .
7.اندازه فونت :
زمانی که در حال ایجاد پاراگراف در سایت خود هستید ، اندازه ی سایت نباید کمتر از 13 پیکسل باشد . این موضوع می تواند باعث زیبایی ظاهری سایت شده و آن را خواناتر کند.
8.انتخاب طول خط مناسب :
در زمان نوشتن پاراگراف در سایت ، باید در مورد طول خط نیز بسیار محتاط باشید . طول خط نباید از 75 کاراکتر بیشتر شود . متن خود را کوتاه و یا بلند انتخاب نکنید .
9. استفاده از کپشن ها :
اگر می خواهید محتوای خود را به خوبی تنظیم کنید باید از کپشن ها استفاده نمایید .
10.از به کار گیری فضای کلمه ی بسیار زیاد اجتناب کنید :
استفاده ی بیش از حد از فضای کلمه می تواند کار نادرستی باشد . در اینگونه موارد کافیست برای شروع یک پاراگراف و یا خط جدید اینتر را بزنید .
11.برجسته کردن متن :

1MmKhjNX-ypQsUwhzaWONAQ-600x266.png

هرگز از حروف بزرگ برای تاکید بر روی چیزی استفاده نکنید . روشهای بسیار زیادی برای انجام اینکار وجود دارد . بهتر است در اینگونه موارد از بولد استفاده کنید .

1268
23 آذر 1394 - 14:52