آشنایی با بهترین زمان و روش بازاریابی موفق

آشنایی با بهترین زمان و روش بازاریابی موفق

شناسایی بهترین زمان و شیوه برای داشتن بازاریابی موفق محصول خود چه زمانی است مسئله و سوالی است که در اکثر کسب و کارهای جدید و نوپا و کارآفرینان جوان مطرح می باشد .

شناسایی بهترین زمان و شیوه برای داشتن بازاریابی موفق محصول خود چه زمانی است مسئله و سوالی است که در اکثر کسب و کارهای جدید و نوپا و کارآفرینان جوان مطرح می باشد

چهار گام اصلی برای شناسایی زمان مناسب بازاریابی

دانش محصول

اصلی ترین موضوع در گام اول فهم عمیق و صحیح از محصول خود در بازاریابی و فروش  می باشد باید بتوانید مشخص کنید که محصول و تولیدات شما در چه جایگاهی از بازار قرار گرفته است این روش کمک شایانی می کند متوجه زمان بندی حضورتان در بازار داشته باشید اگر از جایگاه محصولات و تولیدات خود اطلاع درستی ندارید به چند نکته که در ادامه به ان اشاره می کنیم توجه نمایید آیا ویژگی های اصلی که برای محصول خود در نظر گرفته بودید را توسعه می دهید؟ آیا ویژگی های اصلی به قدری زیاد یا با کیفیت هستند که مشتریان بتوانند با ایجاد ارتباطی معنایی، بازخوردهایی بدهند که بتوان از آن ها استفاده کرد؟ آیا آماده اید که محصول خود را برای مشتریان اولیه ارائه کنید؟ پاسخ شما به این سوالات باعث می شود که جایگاه خود را تخمین بزنید و بر اساس آن عمل کنید.

 

بهترین زمان بازراریابی

کسب اطلاع از جایگاه تولیدات در چرخه تولید

  • توسعه
  • معرفی اولیه
  • رشد
  • بلوغ
  • نزول
  • هر کدام از این مرحله ها ممکن است مدت زمانی متفاوتی با دیگری داشته باشد ولی مطمئنا در نحوه بازاریابی سنتی و بازاریابی انلاین  و زمان بندی تاثیرگذار است. زمانی که به خوبی این مراحل را درک کردید، می توانید راجع به زمان بندی بازاریابی و ارائه محصول صحبت کنید. به یاد داشته باشید که دانش محصول باعث می شود که به سوال "چگونه؟" پاسخ بدهیم و دانش از صنعتی که در آن قرار داریم باعث می شود که به سوال "چه زمانی؟" پاسخ بدهیم.
 استراتژی بازاریابی شما، شامل این می شود که بدانید چگونه باید به مشتریان بالقوه خود دست پیدا کنید، چگونه آن ها به بخش های مختلف بشکافید و بهترین استراتژی را برای هرکدام انتخاب کنید. همچنین باید کانال های توزیع و نحوه بازاریابی را هم انتخاب کنیم ( تبلیغات، بازاریابی مستقیم، نمایشگاه های تجاری، برنامه های روابط عمومی و ...) و همچنین بودجه مورد نیاز برای رسیدن به آن ها را نیز تامین کنیم.

استراتژی بازاریابی باید شامل این موارد باشد

محصول یا خدمات شما برای چه کسی است؟ کجا باید به آن ها دست پیدا کنیم؟ چگونه باید به آن ها دست پیدا کنیم؟ منابع خود را چگونه به بهترین شکل در اختیار آن قرار بدهیم؟ هرچند این ها سوالات جدا از هم به نظر می رسند ولی واقعیت این است که در نقاط بسیاری در هم تنیده اند. آیا برای ارائه خدمات تان به دنبال جوانان هستید؟ پس باید به سراغ بازاریابی شبکه های اجتماعی بروید. آیا محصول تان به درد افراد مسن می خورد؟ پس تلویزیون و رادیو ابزارهای بهتری هستند. مقاله هایی که متخصصان آی تی می خوانند کدام ها هستند؟ مقاله تان را اگر در کجا منتشر کنید، بیشتر دیده می شود؟ همه این ها سوالات مهمی هستند که با پاسخ دادن بهشان استراتژی بازاریابی شفاف تری خواهیم داشت. اگر بتوانید راه کارهای خود را در مقیاس کوچکتر ابتدا آزمایش کنید، کمک شایانی خواهد کرد.

بستر رقابت

برای دهه ها بازاریاب ها از روش های مختلفی برای رقابت در فضای کسب و کار  و مشاوره کسب و کار استفاده کرده اند، از بنرهای هیجان انگیز گرفته تا تحقیقات و مطالعات فنی و ... ولی در نهایت اغلب این کارها منجر به افزایش آشفتگی شده است. برای اینکه موفق شویم و به مخاطب هدف برسیم، الزامی است که شناخت صحیحی از فضای رقابتی داشته باشیم. اصلی ترین رقبای خود را بشناسید. ببینید که ارزش اصلی آن ها چیست و برای انتقال چه پیغامی تلاش می کنند؟ آخرین باری که محصول جدید معرفی کردند، کی بوده است؟ آیا از تکنولوژی های جدید بهره می برند؟ چالش های آن چیست؟ در فضای کسب و کار به چه چیزی شهرت دارند؟

پیام بازاریابی

حال که درک درستی از محصول خود و جایگاه اش به دست آوردیم، استراتژی بازاریابی خود را تعیین کردیم و فضای رقابت را به خوبی شناختیم، زمان آن رسیده است که پیام بازاریابی خود را تغیین کنیم. پیام شما، نتیجه پاسخ به سه گام قبلی است. این پیام باید خلاق و جذاب باشد و باعث شود که مشتری تصمیم نهایی برای خرید را بگیرد.
 
 
25
23 فروردین 1397 - 13:17