چگونه وب سایت خود را بهینه کنیم ؟

چگونه وب سایت خود را بهینه کنیم ؟

در دنیای دیجیتال امروز ، عملکرد وب سایت فاکتور بسیار مهمی برای موفقیت یک کسب وکار وب است .

 

website-performance-600x450.jpg

در دنیای دیجیتال امروز ، عملکرد وب سایت فاکتور بسیار مهمی برای موفقیت یک کسب وکار وب است . تحولات بسیاری برای بهبود عملکرد سایتها رخ داده است اما به علت گسترده بودن جامعه ی خارج از حوزه ی توسعه دهندگان وب ،آنها به خوبی در مورد کارهایی که می توانند انجام دهند آگاه نیستند . در این مقاله ترفندها و نکته هایی را برای بهینه سازی عملکرد سایت بیان می کنیم .
مبارزه با اسپم ها و حملات هکرها:
متاسفانه شبکه ی جهانی وب می تواند مکان کثیفی برای افراد سودجو باشد . وقتی صحبت از اسپم و حملات هک به میان می آید ، هکرهای فعالی سعی میکنند اطلاعات و داده های مهم را از سایت شما استخراج کنند . بنابراین باید یک فرم امنیتی وجود داشته باشد تا بتواند سایت و اطلاعات موجود در آن را از شر چنین افرادی مصون نگه دارد . شما میتوانید راه حلهای امنیتی با گواهینامه ی SSL خریداری کنید تا بتوانید حفاظت داده های خود را تامین نمایید . علاوه بر این ، سرمایه گذاری بر روی فایر وال و سایر سیستم های امنیتی که بتواند از حملات هکر ها و بدخواه ها جلوگیری کنند، می تواند مفید باشد .
راه اندازی میزبانی وب:
داشتن یک میزبان وب خوب و قدرتمند ، یک گام مهم برای عملکرد وبسایت شماست . انتخاب میزبان نادرست می تواند بنیاد واساس سایت شما را کاملا مختل کند . خوشبختانه انجمن های آنلاین بسیاری در این زمینه وجود دارد که میتواند به افراد مبتدی در انتخاب یک میزبان مناسب کمک نماید . همچنین شرکت های ارائه دهنده ی خدمات وب نیز تمامی خدمات خود را برای دسترسی آسان و با صرفه تر گسترش داده اند .راه حل های محبوب عبارتند از :
• سرویس میزبانی وب اشتراکی
• سرورهای اختصاصی (داخلی و خارجی)
• سرور خصوصی مجازی (VPS )
عملکرد سئو :
در سالهای گذشته، زمانی که صحبت از سئو سایت به میان می آمد، باید مدیر سایت نحوه ی استفاده و به کارگیری کدهای HTML و CSS را به خوبی می دانست . اما امروزه استفاده و به کار گیری سئو بسیار آسان شده است . بیشتر کاری که در این حوزه انجام می گیرد در بخش اصلی سایت بوده و از طریق پلاگین های مختلفی قابل انجام است . به عنوان مثال افزونه ی Yoast یکی از افزونه های محبوب و پر طرفداری است که به مدیر سایت اجازه می دهد ابرداده (meta data) های خود را وارد کرده و عملکرد صفحات سایت را بهینه کند . افزونه های دیگری نیز می توانند برای حل مسائل مرتبط با سئو مورد استفاده قرار گیرند . برخی از این موارد عبارتند از :
• افزونه ی ریدایرکت 301 (301 redirect)
• ژنراتور فایل متنی ربات
• ژنراتور نقشه سایت پویای XML
• نصب و راه اندازی گوگل آنالیتیک
نگاه و احساس حرفه ای در مورد سایت :
یکی از بزرگترین تحولاتی که در مورد سایت ها رخ داده است ، در دسترس بودن قالب هایی است که میتواند به سایت شما ظاهر حرفه ای ببخشد . با یک جستجوی ساده در فضای وب ، می توان به قالبهای مختلفی دسترسی پیدا کرد .هنگام انتخاب هر کدام از این قالبها باید مطمئن شوید که قالب انتخابی با پلتفرم CMS ای که با آن کار می کنید سازگار است . بهتر است از قالبهایی استفاده کنید که پشتیبانی فنی نیز داشته باشد . زیرا برخی از قالبهای رایگان و ارزان وجود دارند که برای پشتیبانی خود قیمتهای بسیار بالایی را پیشنهاد می کنند . زمانی که قالب خود را انتخاب کردید ، بهتر است آن را طبق سلیقه و دلخواه خود سفارشی کنید . مطمئن شوید که قالب بندی ثابت و حرفه ای است . اگر عکس یا متنی حتی به اندازه ی چند پیکسل از محدوده ی مورد نظر خارج شده باشند ، ممکن است در آینده به ظاهر سایت شما آسیب برسانند و آن را از حالت حرفه ای مورد نظر شما خارج سازند .
بهینه سازی نرخ تبدیل :
بسته به نوع CMS و یا سایت مورد استفاده ، شما می توانید سایت خود را به گونه ای بهینه سازی کنید که بازدید کنندگان را تبدیل به مشتری کند . یکی از افزونه هایی که میتوانید استفاده کنید محصول Thrive Themes است . این افزونه یک ادیتور WYSIWYG در اختیار شما قرار می دهد که می توانید با آن متن و قالب طراحی سایت خود را عوض کنید . این مورد برای کمپین های تست و بررسی بسیار مفید خواهد بود و به آنها اجازه میدهد نرخ تبدیل خود را افزایش دهند . برای اینکه مطمئن شوید افزونه ای سرعت سایت شما را کاهش نمی دهد ، می توانید از سایت های مختلفی که اینکار را انجام میدهند استفاده کنید . سرعت سایت یک مسئله ی حیاتی برای بهبود تجربه ای است که کاربر از سایت شما خواهد داشت . بهتر است همین امروز دست به کار شوید و عملکرد سایت خود را بهبود ببخشید .

953
20 آبان 1394 - 2:37