روش هایی برای موفقیت استراتژی روابط عمومی

روش هایی برای موفقیت استراتژی روابط عمومی

در شرایطی که شرکت دچار بحران میشود و تمام تلاش ما برای عبور از شرایط بحرانی وابسته به استراتژی روابط عمومی میباشد نیاز داریم تا برنامه ای داشته باشیم که اول از همه استراتژی روابط عمومی ما موفق شود.

ذهنیتی که مخاطبان شما از برند دارند از اصلی ترین استراتژی های روابط عمومی است . زیرا این دید مخاطب است که برند شما را تحت تاثیر قرار میدهد و آن را متحول میسازد. بنابراین هر برندی برای موفقیت باید تا جای ممکن برقراری ارتباطات سازنده با افراد تاثیر را جزو بخش اصلی استراتژی روابط عمومی خود قرار دهد. ببرای اینکه استراتژی روابط عمومی مورد پذیرش بیفتد باید نکاتی را بررسی کنیم.

نکاتی برای موفقیت برنامه روابط عمومی

برای موفقیت روابط عمومی نیاز است نکاتی رعایت شود که در زیر به برخی اشاره میکنیم.
Public-Relations_Crisis_Management.jpg

برقراری ارتباط با سایر کسب و کارها

برای افزایش اثر بخشی یک برنامه روابط عمومی لازم است که هر کسب و کاری با بقیه فعالیت هایی که در جهت آن است همکاهنگ شود. برای ایجاد انسجام در برقراری ارتباط و جلب اعتماد اغلب ارتباطات از راه کانال های ارتباطی رسمی که برای خود برند است صورت میگیرد. مثلا اگر نیاز است ایمیلی از برند برای کسب و کاری ارسال شود این ایمیل با اکانت رسمی خود برند باشد. برای ایجاد ارتباطات موثر هم نیاز است چک لیستی از همه کسب و کار هایی که ایجاد ارتباط با آن ها مهم است تهیه گردد. این عمل بجز بالا بردن دقت ، مدیریت امور ارتباطات توسط مسئول روابط عمومی را ارتقا میدهد.

تمرکز روی ارتباط رسانه ای

روابط رسانه ای شامل روزنامه ها و نشریات و رسانه های دیجیتالی میشود. برای موفق شدن در روابط رسانه ای عالی باید افراد مناسبی را برای شروع انتخاب کنید. اینکار تصویر دقیقی از برند شما برجای میگذارد. فراموش نکنید که پوشش رسانه‌ای مناسب وپخش آگهی های موثر و مرتبط با کسب و کار از مهمترین نکاتی است که روابط عمومی را تحت الشعاع قرار میدهد. به همین دلیل در روابط عمومی باید بسیار به آن توجه شود.

 

ارتقای روابط اجتماعی

اینکه اساس کسب و کار شما چه بوده فراموش کنید. روابط عمومی قدرتمند تاثیر زیادی در محبوب شدن برند شما خواهد داشت ، پس در جایگاه مدیر روابط عمومی تلاش کنید در کارهای اجتماعی مثل کارهای داوطلبانه ، حفاظت از محیط زیست ، کمک به خیریه و حاضر شدن در جلسه ها را بعنوان اولویت برنامه روابط عمومی کمپانی قرار دهید. زیرا اغلب مخاطبین به سازمان های فعال در امور خیریه و عام المنافع بیشتر اعتماد میکنند.

مدیریت کردن بحران

تا به حال این موضوع را بررسی کرده اید که شرایط کسب و کار شما در وضعیت های خاص چگونه خواهد شد؟ در جایگاه یک مدیر روابط عمومی باید توجه کنید که شرایط خاص و پیشبینی نشده را جزیی از نقشه روابط عمومی شرکت در نظر بگیرید. اگر اینکار را در درست انجام ندهید در شرایط بحرانی کسب و کارتان بطور جدی آسیب خواهد دید.  

سازماندهی رویدادها

رویداد ها از اصلی ترین ارکان های بازاریابی و فروش به شمار میروند. شما در جایگاه یک مدیر روابط عمومی موفق باید این مساله را بخاطر داشته باشید که برنامه ریزی کردن برای رویدادهای آموزشی یا فعالیت در رویدادهای مربوط به کسب و کار اثر قابل توجهی در جا افتادن برندیگ شما خواهد داشت. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم یک بودجه سالانه برای رویداد کسب و کارتان قرار دهید.

نتیجه گیری

ذهنیتی که مخاطب از برند ما خواهد داشت تاثیر بسیار زیادی در محبوبیت و شناخته شدن ما دارد به همین دلیل در هرکسب و کاری که فعالیت میکنیم باید سعی کنیم تا ذهنیتی مثبت از برند و نام خود در بین مشتریان ایجاد کنیم

440
6 اسفند 1396 - 18:20