5 روش برای بهبود فرآیند لاگین (ورود) به سایت

5 روش برای بهبود فرآیند لاگین (ورود) به سایت

کارهای بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید برای بهبود فرآیند ورود به سایت انجام دهید .

بهترین روش برای بهبود یک تجربه، تسهیل کل فرآیند برای کاربر است. کارهای بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید برای بهبود فرآیند ورود به سایت انجام دهید . در این مقاله ما در مورد 5 کاری که شما می توانید برای بهبود تجربه ی فرآیند انجام دهید بحث خواهیم کرد . در ابتدا با دو نوع از فرم های ورود بحث را آغاز کرده و در نهایت آن را با اهمیت برچسب ها و مقیاس پذیری به پایان می بریم.
انواع لاگین:
معمولا دو روش متفاوت برای ورود کاربر به سایت وجود دارد . جدیدترین روش از طریق شبکه های اجتماعی بوده و شما می توانید آن را در بسیاری از برنامه ها مشاهده کنید . این روش برای محصولات و یا برنامه هایی مفید است که نمی خواهند شما را برای ایجاد یک اکانت تازه به زحمت بیندازند . مثلا ورود به یک سایت از طریق اکانت فیس بوک و یا توییتر بسیار راحت و آسان است . زیرا شما قبلا اکانت خود را ساخته اید و اکنون تنها با چند کلیک می توانید وارد سایت شوید و نیازی هم به انتظار نیست . دومین روش برای ورود به یک سایت توسط فراهم نمودن نام کاربری و یا ایمیل به همراه یک پسورد است . این یک فرآیند سنتی است و همان روشی است که ما می توانیم آن را بهبود ببخشیم. ترفندهایی که در این مقاله بیان می شود مربوط به این نوع از لاگین است . هر دو روش دارای مزایا و معایبی هستند اما می توان آنها را بهبود بخشید .
1.اجازه دهید با ایمیل لاگین کنند :
دیدن سایتهایی که نیازی به نام کاربری ندارند بسیار طبیعی است . استفاده از یک ایمیل به جای نام کاربری امروزه کاملا طبیعی و عادی شده است . فکر میکنم هیچ چیز اشتباهی در مورد استفاده از ایمیل و یا نام کاربری وجود ندارد . پس شما می توانید از هر دو مورد استفاده کنید . من متوجه فرم های ورودی در سایت ها شده ام که هر دو مورد را قبول می کنند و شما می توانید ا زهر کدام که خواستید استفاده کنید ولی در برچسب ورودی خود نام کاربری را قرار داده بودند. این روش در طراحی وب بسیار اشتباه است .

instagram.jpg
okcupid.jpg

در اینجا یک مشکل وجود دارد . معمولا افراد دارای ایمیل های یکسانی هستند اما نام کاربری هایی که برای سایت های مختلف استفاده می کنند یکسان نیست . مثلا شما ممکن است برای اکانت فیس بوک خود از یک نام کاربری استفاده کنید درحالیکه اکانت تلگرامتان نام کاربری دیگری داشته باشد . در حالیکه تمامی آنها از آدرس ایمیل های یکسانی بهره می برند . در اینگونه موارد بهتر است انتخاب را به کاربر بسپارید و اجازه دهید از هردو مورد استفاده کند .
2.پیام های خطای روشن و واضح فراهم نمایید :
زمانی که صحبت از لاگین و ورود به سایت می شود ، باید به عنوان یک طراح این هنر را داشته باشید که بتوانید اطلاعات کافی در اختیار کاربر خود قرار دهید . مثلا اگر اطلاعات بیش از حد باشد می تواند به یک هکر کمک کند و اگر اطلاعات کم باشد کاربر را سردرگم خواهد کرد . استفاده از پیام های خطای رباتیک مانند " ورودی نامعتبر" به نظر می رسد نمی تواند کمکی به کاربر بکند. سعی کنید پیام های خود را به زبانی ساده بیان کنید .

munchery.jpg
landerapp.jpg

اگر می خواهید تجربه ی بهتری برای کاربر خود فراهم کنید ، از جاوا اسکریپت برای کمک به کاربر استفاده کنید و برخی از اطلاعات ورودی را اعتبار سنجی نمایید .قبل از اینکه کاربر روی دکمه ی ثبت نام کلیک کند و بعدا متوجه اشتباه خود شود، بهتر است کمی به او زمان دهید تا کل فرم را یکبار بررسی کند (بهتر است به خاطر مسائل امنیتی از دادن پیام های خاص خودداری کنید).
3.لینکی برای بازیابی پسورد فراموش شده داشته باشید :
ممکن است شما فکر کنید این موضوع کاملا روشن است و اصلا نیازی به توضیح ندارد زیرا بیشتر افراد در سایت های خود از آن استفاده میکنند اما برخی دیگر نیز هستند که از این مورد چشم پوشی می نماید. شما همیشه به لینکهایی برای بازیابی رمز فراموش شده ی خود نیاز دارید .این لینک را پنهان نکنید زیرا باعث می شود کاربر زمان زیادی برای یافتن آن صرف کند .همیشه آن را آماده داشته باشید . بهتر است این لینک در اطراف فرم قرار داشته باشد تا افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

webflow.jpg
aol.jpg
dribble.jpg

4.از فرم های لاگین عاری از انحراف و اشتباه استفاده کنید:
معمولا دو روش برای استفاده از فرم های لاگین در سایت وجود دارد . یکی از آنها به صورت پاپ آپ در صفحات و دیگری به صورت یک فرم مخصوص در یک صفحه ی خاص است . معمولا مزایای زیادی در مورد قرار دادن فرم لاگین در یک صفحه ی جداگانه وجود دارد . با اینحال، اگر شما این مورد را انتخاب می کنید باید به خاطر داشته باشید که نباید انحراف و اشتباهی در آن وجود نداشته باشد .معمولا اگر این اشتباهات در فرم کمتر باشد و فرم گیج کننده نباشد ، افراد می توانند راحت تر ثبت نام کنند وهمین امر نیز فروش سایت شما را افزایش خواهد داد . همچنین هر چقدر تعداد آیتم های موجود در فرم کمتر باشد سرعت لود شدن نیز بالاتر رفته و کاربر راضی تر خواهد بود.

polleverywhere.jpg
kissmetrics.jpg

5. برچسب گذاری بسیار مهم است :
کپی ومحل قرار گیری آن در هر نوع فرمی بسیار مهم است . در اینگونه موارد قرار دادن برچسب مناسب بسیار مهم خواهد بود . اینکار به افراد اجازه میدهد بدانند چه کاری انجام می دهند و برای چه کاری فرم را پر می کنند. همچنین باعث می شود تجربه ی کاربر از سایت بهبود یابد . بهتر است از یک برچسب ورودی استفاده کنید و فراموش نکنید که در فرم خود استفاده از ایمیل و یا نام کاربری را مشخص نمایید .

everysecondcounts.jpg
virgin.jpg

نتیجه گیری:
خوب در این مقاله با 5 روش برای بهبود فرم های لاگین آشنا شدیم . امیدوارم تمامی این روشها بتواند برای شما مفید و موثر باشد . شما می توانید به کاربران خود کمک کنید به آرامی در فرآیند لاگین حرکت کنند و کار را برای آنها آسانتر کنید.

1153
19 آبان 1394 - 12:55