تاثیر توصیف مشتری ها بر اقدام به خرید سایر مشتری ها

تاثیر توصیف مشتری ها بر اقدام به خرید سایر مشتری ها

امروزه اعتماد به کسب و کار توسط مشتری ها بسیار مساله پیچیده ای شده است بطوری که تلاش های بسیاری که در این راه انجام میشود بسختی نتیجه میدهد.

جلب اعتماد مشتری از تجربه سایر مشتری ها

اغلب ما متوجه شده ایم که مشتری ها سخت به کسب و کار های مختلف اعتماد میکنند ، زیرا در زمان گذشته تعریف های منفی زیادی از کسب و کار ها شنیده شده است ، و محصولات چیزی که شنیده بوده اند نبوده است و بهمین دلیل در بازاریابی جدید ، جلب کردن اعتماد مشتریان مهمترین مساله است. امروزه بیشتر تلاش بازاریابی و فروش جلب اعتماد مشتری است . دراین راه بازاریابی محتوا ، بازاریابی ویدیویی تلاش میکند نهایت صداقت را بکار ببرند. باتمام این تفاسیر اعتماد مردم به صاحبان کسب و کار و روابط عمومی آن ها بسیار کم است. در عوض گفته های مشتریان دیگر بر ذهن آن ها موقع تصمیم گیری تاثیر گذار است. به همین دلیل اغلب کسب و کارها به توصیف مشتری ها اهمیت زیادی میدهند.کسب و کار های زیادی میتوانند از فواید توصیف مشتری بهره ببرند. در دنباله تعدادی از امتیازات استفاده از توصیف مشتری را بیان میکنیم. 

احتیاجی به انتشار تعداد زیادی از توصیف مشتری ها نیست

شما از توصیف مشتری ها جهت جلب اعتماد بقیه مشتری ها استفاده میکنید. پس روی توصیفاتی تمرکز کنید که بجای تایید مستقیم محصول ، به مواردی که باعث حل شدن مشکلی از مشتری شده بپردازید. این گونه بازاریابی و فروش ذهن مشتری را درگیر و او را به خرید ترغیب میکند. بجز این ها اگر شما تمام توصیف مشتری را منتشر کنید کاربر در لابلای آن ها دچار گیجی شود و احتمال زیاد تناقضات زیادی را مشاهده میکند.

تصویر مشتری در کنار توصیفی که نوشته

بر اساس چیزی که تحقیقات نشان میدهند افزودن تصویر مشتری در کنار بیانیه اش ، تعداد کلیک ها را بطور خیلی عجیبی افزایش میدهد. پس از هر مشتری که تجربه اش از محصول را ارسال میکند درخواست کنید عکسی از خودش نیز برایتان بفرستد. خود این تصویر اعتماد ها را به کسب و کار شما ده برابر میکند. این حرکت میتواند حتی تا 10 برابر میزان اعتماد به کسب و کار شما را افزایش دهد.

از بکار بردن توصیف مشتری در هرجا دوری کنید

بهترین محل برای نشان دادن توصیف مشتری همان ابتدای اول سایت در پایین آن میباشد. اغلب کسب و کار ها موضوع را ندید میگیرند و نظرات مشتری را در تمام صفحات سایت نمایش میگذارند. این قضیه اینطور به مخاطب القا میکند که شما در حال تعریف و تمجید از خودتان هستید و از نظر روابط عمومی این کار بسیار کار سبک و غیر حرفه ای است ، و این تصویر را بوجود می آورد که توصیفاتی که شما در سایت قرار میدهید جعلی و فیک است.

روابط عمومی

 
توصیف مشتری

توصیفات مربوط به همه خدمات خود را پوشش دهید

محصولاتی که یک کسب و کار ارائه میدهد میتواند برای مشتریان از نظر ارزش آفرینی متفاوت باشد. پس باید این توصیفات را طوری انتخاب کنید که اغلب نیاز های مشتری ها را پوشش دهد. مثلا ، اگر خدماتی در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی و سئو ارائه میکنید ، یک توصیف از مشتری سئو و یک توصیف از مشتری شبکه های اجتماعی منتشر کنید.
به هیچ وجه توصیف جعلی منتشر نکنید
قبلا هم تاکید کردیم مشتری امروزی بسیار از قبل باهوش تر است. او خیلی ساده توصیف جعلی و واقعی را از هم تفکیک میکند . از سویی این توصیف ها برای اینکه اعتماد مشتری ها را جلب کنند ایجاد شده اند و اعتماد جلب کردن چیزی نیست که خیلی ساده بدست آید

هرگز از توصیفات مشتری جعلی استفاده نکنید

همان‌طور که گفتیم مشتریان امروزی بسیار هوشمندتر از قبل شده‌اند.
آن‌ها به سادگی می‌توانید توصیفات مشتری جعلی و واقعی را از هم تشخیص دهند.
از طرف دیگر، این توصیفات برای جلب اعتماد مردم ساخته شده‌اند.
جلب اعتماد چیزی نیست که به همین راحتی به دست آید.
شما هم اگر محصول یا خدمات خوبی ارائه کنید، مطمئنا مشتریانی خواهید داشت که بخواهند راجع به خدمات خوب شما و احساسات خود حرف بزنند.

 

نتیجه گیری

بطور کلی امروزه جلب اعتماد مشتری به کسب و کار به عملی بسیار دشوار مبدل گشته به گونه ای که چنین کاری نیاز به برنامه ریزی دقیق و رفتار صادقانه با مشتری در تمام زمینه های بخصوص در زمینه بازاریابی و فروش دارد. از جایی که مشتری ها معمولا به تجربه سایر مشتری ها از کالا یا خدمات واکنش نشان میدهند ، پس استفاده از تجربه های مثبت آن ها میتواند کمک بزرگی به کسب اعتماد بقیه شود.

370
28 بهمن 1396 - 16:10