راهبردهای بازاریابی

راهبردهای بازاریابی

امروزه بازاریابان با سیر شتابان تغییرات در حوزه های گوناگون کتاب، گفتگوهای اینترنتی، رسانه های جمعی و ...

عدم کارایی راهبردهای قدیمی بازاریابی

در روش های قدیمی کسب و کار براساس آن ایجاد میشد و بازاریابان حول محور آن برای مشتریان صحبت می کردن و در نهایت بازاریابی و فروش شکل می گرفت اقتصاد بر پایه همکاری مشتریان ، بازاریابی با تعاملات دو طرفه به عرضه محصولات از روش ها و کانال می شد با وجود این متفکران هنوز به یک جمع بندی نهایی برای تعریف یگانه ای از نحوه مواجهه بازاریابان نرسیده اند.

نظریه ست گودین

ست گودین درکتاب خود به نام "فریب Icarus " با نامیدن این اقتصاد با عنوان اقتصاد ارتباطی معتقد است: " ارزشی که ما می آفرینیم مستقیما به میزان اطلاعاتی که می توانیم تولید کنیم، مربوط است و نیز اینکه چقدر اعتماد می توانیم جلب کنیم و نوآوری داشته باشیم."

عدم کارایی راهبردهای قدیمی

اگر شما بازاریابی هستید که در مقابل تغییرات مقاومت از خودت نشان می دهید، از صحنه رقابت کنار گذاشته خواهید شد. در بازاریابی به روش سنتی هیچ کسب و کاری ایمن نمی باشد البته بنا به گفته یکی از کارشناسان تجارت الکترونیک، تنها نیمی از محصولات معرفی شده عملا تولید می شوند، چرا که 68 درصد مصرف کنندگان از فن آوری های موجودی که دارند، راضی اند و بیشتر به مسائلی چون بهداشت، کشاورزی پایدار و حفظ داده های حریم خصوصی علاقه مند هستند. به هر حال، این نظرات مصرف کنندگان است که اقتصاد جدید را راهبری می کند. پژواک صدای آنها بیش از هر زمان دیگری طنین پرقدرتی یافته است به طوری که بازارها و روش بازاریابی را به دیجیتال مارکتینگ تغییر داده و بازار را وادار به عکس العمل می کند.

بازاریابی محتوا

مشتریان به چه چیزی از کسب و کار شما علاقه مند هستند و چه تغییری بدهید تا این علاقه شان بیشتر شود؟ در پاسخگویی به این سوال مشاوره کسب و کار کمک شایانی می تواند در جهتتوسعه و تغییر به مدیران ارائه کند  چه جنبه ای از کسب و کار شما باعث رنجاندن و ناخوشی مشتریان تان می شود و چه تغییراتی باید بدهید تا این نقاط منفی تحریک کننده را حذف کنید؟ چه ویژگیها و ارزشهایی باعث می شوند تا مشتریان، شما را به دیگر برندها ترجیح دهند و چه تغییراتی می توانید ایجاد کنید تا تعهد آنها را عمیق تر کنید و یا پاداشی مضاعف دریافت کنند؟
بر یک ویژگی تمرکز نکنید
تغییرات زمانی به وقوع می پیوندد که مسائل و راهکارهای نوینی رو در نظر داشته باشید تغییرات زمانی رخ می دهند که شما مسائل خود را از چشم انداز نویی نگاه کنید. تیم کسب و کار خود را برای تفکر در مورد همه راه هایی که می توانند منتهی به جواب مسائل شما شوند، دور هم جمع کنید. تمام ایده های ممکنی که این تیم عرضه می کنند را جستجو کنید با استفاده از روش های نوین بازاریابی آنلاین ، بازاریابی شبکه اجتماعی ، بازاریابی محتوا و بازاریابی موتور جستجو  و بهترین آن ها را در عرصه عمومی برای بازخورد نتایج، ارائه دهید. سپس این دو سوال نهایی را بپرسید: آیا این ایده کار می کند؟ و چه چیزی باعث بهتر شدن آن می شود؟ با خود قرار بگذارید که هر عمل بازاریابی که امسال انجام داده اید به این هدف منتهی شده باشد که: به صورت مثبتی، تجارب، نظرات و رفتار مشتریان را تغییر بدهد. این نه تنها به این دلیل است که بازاریابی به صورت کلی به دنبال این هدف است بلکه خواسته امروز مشتریان نیز همین است.
 
275
25 بهمن 1396 - 17:13