نکاتی از روابط عمومی که موقع استخدام افراد باید مد نظر قرار دهیم

نکاتی از روابط عمومی که موقع استخدام افراد باید مد نظر قرار دهیم

از جایی که منابع انسانی هر شرکتی از مهمترین دارایی های آن محسوب میگردد در انتخاب نیروی ورودی باید نکاتی را مد نظر قرار دهیم


منابع انسانی هر شرکتی از با ارزش ترین دارایی های یک کسب و کار میباشد ، پس لازم است بسیار به آن ها توجه شود.، در این دوران افراد زیادی با مدرک دانشگاهی دنبال کاری عالی هستند. از سوی دیگر کسب و کار ها در جستجوی نیروی انسانی مناسب خود است. و در صورت پیدا نکردن موقعیت شغلی مناسب با صدها عنوان رزومه مختلف روبرو میشوند.

نکات مهم در انتخاب منابع انسانی در روابط عمومی

در دنباله نکاتی را از روابط عمومی که برای استخدام نیروی جدید لازم است باهم مرور میکنیم..
هدف خود از استخدام را مشخص کنید
پیش از استخدام نیروی جدید یک بار کل فرآیند های کارتان را مرور کنید و ببینید آیا واقعا به فرد تازه ای نیاز دارید یاخیر.منابع انسانی

دلایلی که نیاز به نیروی انسانی جدید داریم

 جواب سوال های زیر را بیابید.
• چرا باید نیروی جدیدی بگیریم
• شخص استخدام شده دقیقا چرا استخدام میشود
• چه نوع مهارتی برای اینکار لازم میباشد
• نیروی جدید با کدام تیم ها ارتباط خواهند داشت
پاسخ ین سوال ها کمک بسیار بزرگی برای شما خواهد بود.
شیوه ای جذاب انتخاب کنید تا نیروی جدید جذب شود
• فرآیند استخدام نیروی جدید بیشتر مثل بازاریابی و فروش است
• شرکت شما محصولی است که کارکنان شما در آینده مشتریان آن هستند.
• اغلب اشتباه شرکت ها در این است که با دریافت کوچکترین خطا در رزومه افراد را فیلتر میکنند.
• بطور کلی بقدری باید روابط عمومی قدرتمندی داشته باشید که بیشتر افراد تمایل به همکاری با شما داشته باشند

 

ویژگی های شخصیتی از مهارت مهمتر است

افراد زیادی فکر میکنند که در محل کارتان شما فقط با مهارت و توانایی افراد کار دارید ، براساس نظر بسیاری از صاحبان کسب و کار دنیا توجه به شخصیت از اهمیت بالاتری برخوردار است تا توانایی آن ها
.استفاده از قانون دو اشتباه
این قانون از مهمترین و اصلی ترین قوانینی است که بسیار مورد علاقه مدیران روابط عمومی است. این قانون بیان میکند اگر حین خواندن یک رزومه دو اشتباه از آن بیرون آمد آن را کنار بگذارید.
بر مبنای این قانون یک اشتباه ایرادی ندارد چون ما انسانیم ولی اگر دومین خطا وجود داشته باشد از نشانه کم دقتی ماست و یا اینکه کار به اندازه کافی برای ما مهم نبوده است..
.روابط عمومی

 


مانع هایی برای مقایسه افراد با یکدیگر ایجاد کنید

به هنگام استخدام نباید تنها به گفته‌هایی که در رزومه آورده می‌شود، اعتماد کنید.
فقط به نوشته های درون رزومه توجه نکنید ، توصیه میشود بعد اینکه رزومه ها رو مطالعه کردید از ان ها سوالاتی بپرسید و نسبت به چیزی که در رزومه آورده اید اطمینان حاصل کنید که فرد واقعا توانایی اینکار را دارد.
از هرچند نفر که برای کار دعوت کرده اید درخواست کنید سوالی مشترک درباره شغل را جواب دهند.
مثلا بخواهید درباره چیزی که دوست ندارند توضیحاتی ارائه کنند بدون شک این سوال بجز مهارت ها شخصیت درونی ان ها را مشخص میکند.

شوق و ذوق مهمترین نکته برای قبول کردن شغل است

اگر فردی علاقه خیلی زیادی برای فعالیت در کسب و کار شما نشان داد خیلی زود او را استخدام کنید ، زیرا این علاقه میتواند باعث انجام درست کارها توسط او شود. به همین دلیل بعد بررسی مهارت ، شخصیت ، علاقه ذاتی او را در نظر بگیرید.اگر فقط بخاطر پول به سمت شغل آمده شک نکنید با کمی پول بیشتر شرکت را رها خواهد کرد.

نتیجه گیری

در هر کسب و کار که فعالیت میکنید ، نیروی انسانی شما جزو با ارزشترین دارایی شما میباشند. زیرا این نیروی انسانی شماست که کارها را پیش میبرد و با مشتری ها در تعامل است پس باید سعی کنید هنگام جذب نیروی انسانی و همینطور حفظ نیرو انسانی فعلی تمام تلاش خود را بکار ببرید ، برای اینکار نیاز به برنامه ای جامع در زمینه روابط عمومی خواهید داشت.


.

453
23 بهمن 1396 - 14:51