توسعه برند از طریق شبکه های اجتماعی

توسعه برند از طریق شبکه های اجتماعی

توسعه برند با فعالیت در شبکه های اجتماعی آن

در این مطلب راهکارهایی کاربردی و مفید برای کمک به شکل گرفتن مجموعه مخاطبین و توسعه برند شما در شبکه های اجتماعی ارائه می کنم

سعی کنید که تویت های شما به چشم بیاید

اگر می خواهید محتوا با ارزش بین محتوا های دیگر منتشر شده در این شبکه گم نشود، حتما توجه کنید که این محتوا شما با یک تصویر، یک لینک مرتبط یا حتی یک شکلک کوچک همراه باشد.

پیام خود را در محتوایی مختصر برای مخاطب بیان کنید

پیام هایی که از ۱۴۰ کاراکتری بالاتر است ، با خیال راحت برای این دسته از پیام های خود از زیر ساخت های دیگری مثل تامبلر، گوگل+ و یا لینکداین استفاده کنید و لینکی از آن را در توئیتر منتشر کنید.

شبکه مخاطبین خود در فیسبوک گسترش دهید

اگر فکر می کنید با این همه تلاش باز به نتیجه دلخواه خود نمیرسید از محتوایی که منتشر کرده اید در صفحه خود علت آن کاهش پیدا کردن تعداد رسایی ارگانیک محتوا در صفحات فیسبوک است، گروه هایی را با محوریت برند خود در شبکه فیسبوک ایجاد کنید و این گروه ها را به مخاطبین خود معرفی کنید.

عملی را به خود اختصاص دهید 

مثلا یک جمله یا تمی را به خود اختصاص دهید (همانند "این صفحه را لایک کنید" یا " بیشتر در این رابطه بدانید") در محتوای خود استفاده کنید تا از آن طریق تعداد کلیک ها، تعامل و نرخ تبدیل بازدید کننده خود را افزایش دهید.

شیشسی.jpg
 

حضور خود را در ذهن مخاطبانتان پر رنگ تر کنید 

همواره از طریق چندین کانال مختلف به بازاریابی و انتشار محتوا اقدام کنید. محتوای خود را مناسب و با توجه به خصوصیات مخاطبان خود در هر شبکه آماده کنید و حتما در بخش درباره ما لینکهایی از دیگر صفحات خود را قرار دهید تا مخاطبین شما بخوبی بدانند که شما در چه زیر ساخت های دیگری می توانند پیدا کنند.

ارتباطتان را افزایش دهید 


شما تنها فروشنده یک محصول یا خدمت نیستید، بلکه فروشنده یک شبکه از افراد هستید - - اگر بخوبی مخاطبین خود بشناسید، می توانید اقدام به معرفی سرمایه گذار، مشاور، مراجعه کننده و مشتری به دیگران باشید و از این طریق اقدام به معرفی خود و برند خودتان بکنید.

بازخورد کارتان را اطلاع دهید

زمانی که با بازخوردی مثبت از طرف یکی از مشتریان خودتان روبرو می شوید، از پر رنگ کردن آن ترس و واهمه نداشته باشید. پیام تشکر مشتری خود را مجددا توئیت کنید، بطور شخصی از وی در صفحه فیسبوک خود تشکر کنید.
ایده خود را مطرح کنید.
اگر یک ایده بازاریابی به نظر شما خوب و مناسب می آید اما از نتیجه و کارکرد آن مطمئن نیستید، در مورد آن تحقیق کنید ولی به هر حال در هر اندازه ممکنی اقدام به اجرا آن بکنید. مردم عموما هر چیزی را که قدری غیر معمول باشد را می پسندند و احتمال ویروسی شدن موضوع های غیر معمول به مراتب بالاتر از هر چیز دیگری است.

محتوای انگیزاننده منتشر کنید

انتشار محتوای تبلیغاتی بطور مستمر در شبکه های مختلف اجتماعی نه تنها تاثیر چندانی بر رفتار مخاطبین شما برای تبدیل شدن به یک مشتری ندارد، بلکه در صورت تکرار بیش از حد ضمن آزرده کردن آنها موجب بی توجهی و در نهایت قطع ارتباط آنها با شما می شود. همواره سعی کنید در کنار محتوای تبلیغی خود محتوایی رایگان و انگیزاننده و مثبت هم برای آنها در نظر بگیرید که در اینصورت امکان دنبال شدن خود و اشتراک گذاری مطالب خود را افزایش می دهید.

نتیجه گیری
یکی از عوامل مهم و حیاتی در موفقیت کسب و کار شما دستیابی به مشتریان از طریق کمپین های ابداعی و جامع بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی می باشد. با فعالیت بر این شبکه های اجتماعی با متد های درست می توانید برند خود را توسعه و گسترش دهید.

asdad.jpg
270
16 بهمن 1396 - 14:44