چرا طراحی سایت خوب نتایج بهتری برای بازاریابی دارد؟

چرا طراحی سایت خوب نتایج بهتری برای بازاریابی دارد؟

طراحی سایت خوب چیزی بیشتر از یک ظاهر خوب و عالی است . این طراحی می تواند به یک ابزار بازاریابی و برندینگ تبدیل شود و به شما کمک کند نتیجه بهتری را بدست آورید .

به عنوان یک طراح سایت ، همه ما اهمیت سایتهایی که به خوبی طراحی شده اند را می دانیم. اما این موضوع عمیق تر از چیزی است که شما فکر می کنید . طراحی سایت خوب چیزی بیشتر از یک ظاهر خوب و عالی است . این طراحی می تواند به یک ابزار بازاریابی اینترنتی و برندینگ تبدیل شود و به شما کمک کند نتیجه بهتری را بدست آورید .
در این مقاله به چند مورد از دلایلی که چرا طراحی خوب نتایج بهتری برای بازاریابی خواهد داشت اشاره خواهیم کرد.
برداشت اول:

quincy

chicken-bot

اولین چیزی که یک کاربر در هنگام مشاهده ی سایت دریافت میکند و می بیند، ظاهر سایت است . رنگ، تایپوگرافی و تصاویر از این موارد هستند . این عناصر چه پیامهایی برای کاربر می تواند داشته باشد ؟آیا ارتباطی روشن و سازمان یافته وجود دارد یا سایت شلوغ و غیر منطقی است ؟هر پیامی که کاربر در این نقطه از سایت دریافت کند، می تواند در تمامی ارتباط های بعدی او تاثیر گذار باشد . سایت شما باید به گونه ای طراحی شده باشد که کاربران بتوانند در آینده نیز به آن برگردند و از محتوای آن بازدید کنند. باید طراحی سایت با محتوای آن منطبق و سازگار باشد .
تاثیر پایدار:

پالمر

پس از آن نگاه اولیه ، کاربران به دلایل محکمی برای باقی ماندن در سایت شما نیاز دارند . بنابراین تا جایی که می توانید باید دلایل قوی و محکمی در اختیار آنها قرار دهید . شما می توانید با طراحی خوب خود چیزهای منحصر به فردی را برای کاربر خود نمایش دهید . (استفاده از تصاویر خوب می تواند راحتترین راه برای رسیدن به این هدف باشد).
وجود طراحی سایت خوب برای صفحه اصلی سایت می تواند بسیار جذاب باشد اما سایر صفحات سایت نیز باید به همان خوبی طراحی شده باشد . این احتمال وجود دارد که بیشتر از نیمی از کاربران، بازدید از سایت را از همان صفحه نخست و اصلی آغاز می کنند. بنابراین طراحی صفحه اصلی بسیار مهم است .
ایجاد وفاداری:

فروشگاه اینترنتی dsquared

زمانی که برای اولین بار کاربری از سایت شما بازدید می کند، طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که آنها را تشویق به بازگشت دوباره کند. یک آرم خوب، پالت رنگی تاثیر گذار و تایپوگرافی مناسب می تواند این وفاداری را در کاربر ایجاد نماید . ارتباط و اتصالی با کاربر ایجاد کنید که هرگز دوست نداشته باشد سایت شما را ترک کند . شما می توانید از کلمات و تصاویری که کاربر دوست دارد استفاده کنید تا حس وفاداری او را افزایش دهید . آنها باید به سایت شما نگاه کنند و خود را در آن ببینند(همه چیز باید مطابق میل کاربر باشد).
ایجاد شناخت:

طراحی سایت بهتر

طراحی پایدار و با ثبات به کاربران کمک می کند شما را راحتتر پیدا کنند . تقریبا هر کسی در هر جایی از دنیا می تواند قوس طلایی که نشان نام تجاری مک دونالد است را به راحتی تشخیص دهد . بنابراین شما نیاز به چنین طراحی دارید تا سایتتان را از دیگر سایت ها متمایز کند. به یک سبک مجزا ، پالت رنگ، نوع فونت و پیام پایبند باشید . لوگوی شما یا نشان تجاریتان باید همیشه روشن و واضح باشد و در طراحی سایت شما ادغام گردد.
سبک و تصیم گیری:

جیاکو

زمانی که صحبت از سبک و تصمیم گیری به میان می آید ، اولین هدف شما باید پایداری و ثبات باشد . از خودتان بپرسید که من چه کسی هستم؟ می خواهم چه کاری انجام دهم ؟ چرا کاربران می خواهند با من ارتباط داشته باشند ؟ اگر به پاسخ های این سوالات خوب فکر کنید ، در فرآیند طراحی سایت می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید .پاسخ این سوال ها را در طراحی سایت خود به کار ببرید . سعی کنید یک ظاهر منسجم و زیبا در سایت خود ایجاد کنید . از تصاویر یکسان در سایت، اپیلکیشن موبایل، رسانه های اجتماعی ، تبلیغات و سایر محصولات بازاریابی خود استفاده کنید .
استفاده و ارتباط آسان :

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی اینترنتی

به یاد داشته باشید که ارتباط با کاربران باید آسان و راحت باشد واینکار نیازمند یک طراحی خوب و مفهوم توسعه ای است . باید سایتتان سریع لود شود و از فناوریهای مدرن HTML استفاده نماید .سایتی که کار با آن آسان باشد ، باعث می شود کاربر به شما پایبند و وفادار باشد . تجربه ی خوب می تواند کاربر را به سایت شما برگرداند . آنها تشویق کند بازدید کننده های وفاداری باشند .
ایجاد یک داستان معمولی:

cone

بخشی از طراحی سایت و طرح بازاریابی اینترنتی باید شامل یک موضوع و داستان باشد . تصاویر و ظاهر بصری سایت باید بتواند چیزی برای ارتباط با کاربر داشته باشد . برخی از اوقات، یافتن یک موضوع و داستان خوب به نظر کمی دشوار می رسد . به این فکر کنید که چگونه می توانید کسب وکار خود را آغاز کنید و چرا باید محصول خاصی را ایجاد نمایید .سعی کنید در سطح انسانی و فردی با هر کاربری ارتباط داشته باشید .
تشویق به اشتراک گذاری:

پنجره سقفی

فرصت های مختلف اشتراک گذاری را برای کاربران خود فراهم کنید . سعی کنید این رفتار آنان را تشویق کنید . این شکل از بازاریابی اجتماعی می تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد . در این حالت کاربر سعی می کند برند و نام تجاری شما را به سایر افرادی که می شناسد معرفی کند. دکمه ها ورابط های اشتراک اجتماعی طراحی کنید که استفاده و یافتن آنها آسان باشد .
قبل از ایجاد کسب و کار، اعتمادسازی کنید:

پایه

طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که حس اعتماد را در بازدید کننده ایجاد نماید . سپس او را تشویق کند که یک ارتباط تجاری با شما داشته باشد . این یک نکته و ترفند بسیار مهم است . عناصری همچون رنگ و تایپوگرافی می تواند تاثیر زیادی در اعتماد سازی داشته باشد .سعی کنید سایر عناصر طراحی مانند لینک هایی به وسایل اجتماعی، توصیف مشتریان از سایت و راههای ارتباطی را در سایت قرار دهید . از تصاویر و عکس های خود استفاده کنید تا بتوانید سایتی برای خود داشته باشید نه اینکه تنها از یک قالب آماده استفاده کنید .
تبدیل فعالیت های کاربران:

غیر ممکن

در نهایت برای اینکه بهترین نتیجه را دریافت کنید شما باید طراحی داشته باشید که کاربران را تشویق به انجام یک فعالیت کند . تمامی دکمه ها باید به گونه ای طراحی شده باشند که یافتن و کار کردن با آنها آسان باشد . عناصر جستجو وهدایت کاربران در سایت نیز باید کاملا واضح و روشن باشد . فرم های مختلف Call to action باید برجسته شده باشند .
نتیجه گیری :
بیشتر مفهوم هایی که شما هم اکنون آنها را می دانید ، می تواند در طراحی سایت شما به عنوان یک ابزار بازاریابی تاثیر گذار باشد. تکنیک های مختلف استفاده از رنگ ها، فونت ها و تصاویر می تواند پیام برند شما را به کاربر منتقل کند و باعث ایجاد ارتباط بین شما و کاربر گردد . به یاد داشته باشید که هر کاری را که انجام میدهید و یا می گویید، بخشی از طراحی برند شماست . طراحی سایت خوب می تواند ظاهر خوبی از شرکت و برند شما به نمایش بگذارد.

1239
15 آبان 1394 - 14:32