تاثیر طنز درپیامهای بازاریابی

تاثیر طنز درپیامهای بازاریابی

تبلیغات با چاشنی طنز بیشتر دیده می شوند و به صورت دائم در ذهن افراد تکرار می شود و در نتیجه فرآیند مشخص است فروش بیشتر می شود

استفاده از طنز در تهیه و تنظیم مطالب خود برای تبلیغ در رسانه های اجتماعی ویدئو، ایمیل ، پیام های بازاریابی باعث جلب نظر مخاطبین در مشتریان می شود مطالبی که باعث شاد شدن و خندان مخاطب گردد بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند و بهتر و بیشتر به خاطر می ماند تبلیغات با چاشنی طنز بیشتر دیده می شوند و به صورت دائم در ذهن افراد تکرار می شود و. در نتیجه فرآیند مشخص است فروش بیشتر می شود .

تاثیر طنز بر بازاریابی

تحقیقات و مطالعات بیانگر این مطلب هستند که در فرآیند یادگیری استفاده از طنز باعث افزایش سطح یادگیری در افراد می شود .زیرا جلب توجه مخاطب اولین گام در مرحله آموزش و به خاطر سپاری است از منظر بازاریابی و فروش نیز به کارگیری طنز باعث جلب توجه مخاطبین و مشتریان بالقوه می شود و بعد از این توجه ذهن مخاطب آماده دریافت پیام های برند شما می شود .
طنز در بازاریابی

استفاده از طنز در آموزش

به طور مثال در خطوط هوایی جنوب غربی که از طنز برای ارائه اطلاعات ایمنی قبل در طول پرواز استفاده می کند و از ارائه اطلاعات به صورت خشک و رسمی اجتناب می کند . "اگر اون چیز شبیه کیک که جلوتونه، افتاد، داد و بیداد راه نندازین، سریع مال بغل دستی تون رو وردارین بزنین به دهن تون!" اگر چنین پیام طنزی را بشنوید در هواپیما علاوه بر اینکه شاد می شوید و می خندید آنرا به خاطر خواهید سپرد و برای بقیه نیز تعریف می کنید استفاده از این روش باعث شده است در طول چند سال میزان سود خود هوایی در جنوب غربی به نحو چشمگیری افزایش یابد .

افزایش فروش با کمک طنز

به طور کلی ، بسیاری از برندها بازار و مخاطبان خود را شناسایی نموده اند با کمک گرفتن از کمی تخیل و طنز توانسته اند توجه مخاطبان و مشتریان خود را به نحو موثری به پیام هایش جلب کنند و فروش خوبی از این طریق به دست آورند این یک فرمول ساده که کاربردی و موثر بودن خود را بارها نشان داده است . مردم مطالب طنز و خنده دار را دوست دارند و جذب آن می شوند و آنها را به اشتراک می گذارند برندی که در تبلیغات آن از طنز استفاده شده باشد نشان می دهد که از اعتماد به نفس خوبی برخوردار است، و این چیزی است که مخاطبان به دنبال آن هستند.
 
228
15 بهمن 1396 - 14:07