بهره گیری موثر از لینکدین

بهره گیری موثر از لینکدین

لینکدین به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی و پر مخاطب در حال فعالیت است . این شبکه بیشتر از آنکه با هدف بازاریابی آنلاین برای فروش راه اندازی شده باشد با اهداف کاری و کاریابی راه اندازی شده است

لینکدین به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی و پر مخاطب در حال فعالیت است . این شبکه بیشتر از آنکه با هدف بازاریابی آنلاین برای فروش راه اندازی شده باشد با اهداف کاری و کاریابی راه اندازی شده است . از جمله اهدافی که کاربران لینکدین از فعالیت در این شبکه ی اجتماعی دارند می توان به :استخدام ، توسعه و بازاریابی کسب و کار ،یافتن هم تیمی و ... است . لینکدین بر خلاف سایر شبکه های اجتماعی که برای اکثر کسب و کار ها در دنیای امروز و برای بازاریابی آنلاین مورد نیاز است بسیار به صنعتی که کسب و کار در آن فعالیت می کند دارد . مخاطبینی که در لینکدین فعالیت دارند کسانی هستند که در سطح خوبی از دانش قرار دارند و هر نوع پست و محتوایی را در این شبکه نمی پسندند . اگر قصد دارید در بازاریابی دیجیتال در لینکدین موفق باشید باید در تولید و انتشار محتوا دقت فراوان به خرج دهید .
 

نکات طلایی برای داشتن یک لینکدین حرفه ای

همچون سایر شبکه های اجتماعی که کسب و کار برای اهداف بازاریابی و فروش از آنها استفاده می کنند و برای جواب گیری بیشتر پیش از فعالیت استراتژی و نوع فعالیت را مشخص می کنند موفقیت در بازاریابی شبکه ی اجتماعی لینکدین نیز نیازمند رعایت اصول و قوانین خاص خود است . در ادامه ی این مقاله شما را با برخی از اصول داشتن لینکدین حرفه ای آشنا می کنیم.
 


تکمیل اطلاعات پروفایل

اولین مرحله ی که برای فعالیت حرفه ای در لینکدین نیاز است داشتن پروفایل کامل و حرفه ای است . بنابراین تا حد امکان تلاش کنید اطلاعاتتان را به صورت واقعی و کامل وارد کنید . بیزینس و کسب و کار است . اگر به صورت فردی می خواهید در لینکدین فعالیت داشته باشید بهتر است از پروفایل های شخصی و چنانچه با هدف بازاریابی آنلاین برای کسب و کارتان در این شبکه فعالیت می کنید بهتر است از صفحات بیزینسی استفاده کنید . اگر برای شرکتتان صفحه ای می سازید بهتر است از لوگو به عنوان تصویر استفاده کنید .

لینکدین

 

بازاریابی شبکه اجتماعیجمع آوری تایید برای مهارتهایتان

اصولا در بازاریابی شبکه های اجتماعی تعامل افراد و نظرات آنها در مورد شما و کسب و کارتان اهمیت بسیار پیدا می کند . هر چند که تعامل در لینکدین اندکی با سایر شبکه های اجتماعی متفاوت است ولی اهمیت این تعامل همچنان پایدار است . شما می توانید در صفحه ی شخصی خود مهارت ها و تواناییهایتان را بنویسید و کسانی که این مهارت ها تایید کنند باعث ارزشمن شدن آن می شوند و دیگران بر مبنای نظرات دیگران راجه به توانایی های شما تصمیم گیری می کنند . بنابراین در لینکدین به دنبال جمع آوری تائید دیگران باشید .
 


بهینه سازی پروفایل لینکدین

یکی از راه های ارتباط شما با اشخاص و کسب و کار ها از طریق جست و جو صورت میگیرد . چنانچه شما بتوانید پروفایل خود را به گونه ای بهینه کنید که در نتایج جست و جو نشان داده شوید به راحتی می توانید با اشخاص و کسب و کار ها ارتباط برقرار کنید . در این صورت تعامل شما با کسب و کار و اشخاص بیشتر خواهد بود ، که این شرط اولیه برای موفقیت بازاریابی شبکه اجتماعی است . به منظور بهینه کردن پروفایلتان از کلمات کلیدی مرتبط با مهارتهایتان استفاده کنید و از آنها در قسمت های مختلف صفحه لینکدین خود استفاده کنید .

شبکه اجتماعی لینکدین

 

shutterstock-301955957.jpgانتقال اطلاعات لینکدین به سی آر ام

پس از گذشت مدتی ، صفحه پروفایل شما آنچنان قوی می شود که روزانه ارتباطات بسیاری در صفحه پروفایل شما ایجاد می شود . برای اینکه بتوانید ارتباطات خود را مدیریت کنید و بعد ها بتوانید از اطلاعات ارزشمند مخاطبانتان استفاده کنید .این قابیلت وجود دارد که شما مخاطبان خود را به سی آر ام انتقال دهید . بدین ترتیب می توانید اطلاعات مخاطبانتان را اعم از اطلاعات کلی ، شماره تماس ، ارتباطات سابق و توضیحات را درج کنید .
 


انتشار مرتب پست ها در لینکدین

یکی از بهترین روش های بازاریابی آنلاین در شبکه ی لینکدین انتشار محتواهای تخصصی در صفحه ی شخصی یا کاریتان می باشد . مقالات منتشر شده بر روی سایتتان را در صفحه لینکدینتان نیز منتشر کنید بدین ترتیب هم می توانید خود را به عنوان شخصی متخصص معرفی کرده و همچنین تعداد بازدید سایتتان را نیز بالا ببرید . چنانچه کسب و کار شما دارای صفحه ی اختصاصی است می توانید مقالات را در لینکدین شرکتی نیز درج کنید .

career-search-prepare-twitter-facebook-linkedin-for-job-search.jpg

 
527
11 بهمن 1396 - 17:01