نمونه از تاثیر روابط عمومی صحیح

نمونه از تاثیر روابط عمومی صحیح

تاثیر یک استراتژی روباط عمومی دقیق و وحساب شده میتواند دستاوردهای بزرگ و جالبی باشد در این مقاله اشاره ای به یک استراتژی دقیق برای این موضوع می کنیم

بدون شک اسم برند whirlpool را شنیده اید، یک برند امریکایی که با یک برنامه روابط عمومی آمار حاضر شدن دانش آموزان در مدرسه را بالا برد. در آگوست سال 2016 بیان داشت که روشی برای بچه هایی که دائم در کلاس غیبت میکنند یافته است : مجهز کردن مدارس به ماشین لباسشویی. آن ها طی یک پژوهش روابط عمومی فهمیده بودند که با ارائه ماشین لباسشویی به 17 مدرسه در میسوری و کالیفرنیا تا 90% حضور دانش آموزان در مدرسه بالا رفته است. آن ها بعد از آن اعلام کردند که میخواهند این برنامه را به 60 مدرسه تا آگوست 2017 افزایش دهند.

 

نتیجه استراتژی ویرپول

مدیریت برندینگ  ویرپول ، جنیفر تایبی، بیان کرده: "بهترین وجه این قضیه این است که مشاهده کردیم وقتی بچه ها لباس های تمیزی داشته باشند علاقه زیادی به آموختن نشان میدهند." "این برای ما افتخار است که با ارائه یک ماشین لباسشویی و خشک کن ، لباس های تمیزی به دانش آموزان بدهیم و کاری کنیم نسبت به خودشان حس بهتری داشته باشند."

علل غیبت دانش آموزان در مدرسه

نکته ای که به آن کم توجه میشود ، غیبت دانش آموز در مدرسه از روی فقر و تمیز نبودن لباسش و در نتیجه نداشتن حس خوب در مورد خودشان است.

 افزایش دانش آموزان بعد اجرای برنامه

  • تمیز بودن لباس دانش آموزان به آن ها در مورد اینکه حس بهتری در مورد خودشان داشته باشند .
  • همینطور متوجه میشوند جامعه نیز به فکر درس و تحصیل آن هاست .

البته پیاده کردن این برنامه حتما باعث بالا رفتن نرخ حضور دانش آموزان تا 100% نشده که کاملا طبیعی میباشد. ولی بخش جالب ماجرا این است که ویرپول سعی دارد این کار را در کل ایالت متحده اجرایی کند. حتی بعضی از کشورهای دیگر تقاضای وارد شدن به این را دارند و جالب اینجاست که بخش  برندینگ ویرپول هم با این درخواست موافقت گرده.

public-relations

 

نتیجه گیری

بطور در این برنامه روابط عمومی قوی برند ویرپول توانست با ارتباط برقرار کردن با دانش آموزان و تشخیص شرایط شرایط آن ها در یک برنامه مشخص توانست تغییر اساسی در روندحضور دانش آموزان در مدرسه پدید بیاورد  

373
10 بهمن 1396 - 18:08