راهکارهای افزایش بازدیدکنندگان وب سایت

راهکارهای افزایش بازدیدکنندگان وب سایت

یکی از روش های بازاریابی موفق افزایش میزان بازدیدکنندگان از وب سایت می باشد که تاثیر مستقیم بر میزان فروش دارد

افزایش
برای جذب بازدید کننده بیشتر در دیجیتال مارکتینگ تاکید بر مطالب و محتواهایی که بر روی سایت گذاشته می شود و در رتبه های بالا در بازاریابی موتورهای جستجو قرار گرفتن به تنهایی کافی نیست و نمی تواند بازدید کنندگان را جذب نماید و ترغیب به خواندن مطالب سایت کند دقتی که می تواند آنها ترغیب به خرید محصولات شما کند.

تاثیر افزایش ترافیک وب سایت بر بازاریابی

اکثر بازدید کنندگان وب سایت در سه تا پنج ثانیه اول بازدیدشان اگر جذب آن شدند، به خواندن دقیق آن می پردازند. بنابراین برای ایجاد تاثیر شگرف، وب سایت شما نیاز دارد به اینکه به آسانی مرور و خوانده شود. اگر شما یک وب سایت با مطالب روان ایجاد کنید، بازدید کنندگان مطالب شما را خواهند خواند و آنرا در شبکه های اجتماعی به اشتراک خواهند گذارد و بدین ترتیب بازاریابی و فروش بیشتری از وب سایت شما انجام خواهد شد.

راهکارهای افزایش بازدید کنندگان وب سایت

ارائه مطالب جدید

مطالبی را انتخاب کنید که اطلاعات جالب و جدید به خواننده منتقل کند و در آینده نیز جذاب باشد در صورتی که از مطالب قدیمی استفاده می کنید آن را با استفاده از آمار و اطلاعات جدید به روز رسانی کنید 

استفاده از قالب بندی زیبا

اگر مطالب مندرج بر روی سایتتان در قالب و فرمتی ضعیف ارائه شود حتی اگر آموزنده هم باشند، بازدید کنندگان وب سایت تان را جذب نمی کند. در طراحی سایت  از فونت های ساده و رنگی و طراحی لوگو  شکیل  استفاده کنید تا به راحتی دیده شوند. پاراگراف بندی را رعایت کنید و از شماره لیست ها برای برجسته کردن اطلاعات استفاده کنید. همچنین می توانید از تصاویر، نمودارها و اینفوگرافی های مرتبط مطلب نیز برای توضیح بیشتر متن استفاده کنید. عناصر بصری فوق العاده، نیز توجه بازدید کنندگان را جلب می کنند.

جستجو در سایت تان را آسان کنید

هدف از ارائه مطالب در وب سایت خود را فراموش نکنید که در واقع افزایش فروش و ارتقا و توسعه  درآمد در کسب وکارتان می باشد تصور کنید که هر بازدید کننده که وب سایت شما را می بیند به صورت بالقوه یک مشتری است که می خواهد در مورد کسب و کار شما اطلاعاتی کسب کند و محصولی را بخرد. باید مطمئن شوید که کسی که مطالب شما را می خواند به سرعت می تواند به منوی پیمایش دسترسی پیدا کند و تنها با یک کلیک ماوس، اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار شما و یا تکمیل یک معامله خرید را به انجام رساند. اگر آنها به سرعت نتوانند به دلیل پیمایش پیچیده و یا طراحی ضعیف وب سایت، هر یک از فعالیتهای مورد نظرشان را انجام دهند، وبسایت شما را ترک خواهند کرد و نوع ساده تری را خواهند یافت.

طراحی وب سایت برای موبایل

امروزه اکثر فعالیت های مردم ترجیح می دهنداز طریق با گوشی های هوشمند و تبلت به اینترنت جستجو می کنند دارند، بازاریابی تلفن های همراه رونق زیادی پیدا کرده است  بنابر این بسیار مهم است که یک وب سایت روی موبایل نشان داده شود و نیازی به زوم کردن یا تغییرات باشند تا بتوانند مطالب را بخوانند. هزینه ارتقاء به یک طراحی که برای تلفن های همراه هوشمند نیز مناسب باشد، ارزش تغییر را دارد.

قابل دسترس بودن مطالب وب سایت

مطالب بارگذاری شده بر روی سایت قسمت مهمی از وب سایت می باشد، بنابراین مطمئن شوید که از هر صفحه دیگری قابل دسترسی است. آیا بازدید کننده ای که وارد صفحه اصلی وب سایت شما می شود، می تواند به سرعت محتوای آن را شناسایی کند؟ وبلاگ خود را طریق منوی اصلی دسترس پذیر کنید و همچنین گزیده ای از چند پست گذشته را در هر صفحه به صورت پیش نمایش بگنجانید. به طوری هر بازدید کننده تنها با یک کلیک قادر به دسترسی آسان به اطلاعات مورد نظرش باشد.
 
151
4 بهمن 1396 - 17:03