مزایای برونسپاری بازاریابی شبکه های اجتماعی

مزایای برونسپاری بازاریابی شبکه های اجتماعی

با تخصصی شدن کار ها صاحبان کسب و کار نیز در حوزه ی بازاریابی آنلاین باید تخصصی پیش بروند و آن را به آزانس تبلیغات دیجیتال واگذار کنند .

امروزه می توان گفت تقریبا بیشتر کسب و کار ها به بازاریابی شبکه های اجتماعی روی آورده اند و از آنجایی که خیلی از صاحبان کسب و کار به اهمیت این موضوع و تخصصی دنبال کردن آن پی نبرده اند ترجیح می دهند برای انجام بازاریابی آنلاین در شبکه های اجتماعی هزینه نکنند و در عوض آن پول را در راه توسعه ی کسب و کارشان خرج کنند . اما باید دانست که دنیای امروز در حال تخصصی شدن کسب و کار ها است و تا زمانی که هر کاری به متخصصان آن واگذار نشود نتیجه ی مطلوب نخواهد داشت . بسیاری از کسب و کار های بزرگی که اهمیت بازاریابی و برندینگ را می دانند فعالیت های شبکه های اجتماعی خود را به آزانس های تبلیغات دیجیتال واگذار می کنند . اما در ادامه ی این مقاله قصد داریم بگوییم که برونسپاری فارغ از بزرگی و برند بودن سازمان امری است که باید اتفاق بیافتد .
 

چرا برون سپاری فعالیت شبکه های اجتماعی ضروری است ؟

در سراسر دنیا میلیارد ها کسب و کار وجود دارد که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند و بیش از 70 % کاربران فعال در حوزه ی اینترنت حداقل در یک شبکه ی اجتماعی عضویت دارند . این آمار و ارقام خود بیانگر اهمیت شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ کسب و کار ها می باشد . اما باید توجه داشت که هر فعالیتی نمیتواند منجر به یک بازاریابی اصولی شود و اگر قصد دارید از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی به موفقیت دست یابید و برندینگ خود را انجام دهید باید به صورت حرفه ای آن را دنبال کنید و روزانه و به صورت مرتب به انتشار پست و تعامل با مخاطب بپردازید . بدون شک چنانچه مدیریت یک کسب و کار خود بخواهد دیجیتال مارکتینگ را انجام دهد ، فرصت نخواهد کرد به کار های مربوط به کسب و کار خود برسد . بنابراین ضروری است که بازاریابی اینترنتی را به متخصصان این حوزه واگذار کنید .
 

وظایف مدیر بازاریابی شبکه های اجتماعی

شاید همه ی شما تصور کنید که بازاریابی شبکه های اجتماعی به تولید و ارسال محتوا در شبکه های اجتماعی محدود می شود .ولی وظایف یک مدیر بازاریابی در بازاریابی آنلاین به پست گذاری محدود نمی شود . از جمله کارهایی که باید در دیجیتال مارکتینگ انجام داد عبارتن از :
 • نوشتن کمپین های تبلیغاتی و استراتژی هایی جهت اثر بخش کردن تبلیغات
 • ارسال پست هایی که منجر به تعامل بهتر کسب و کار با مخاطب شود .
 • رصد کردن رقبا ، مخاطبان آنها و استفاده از تکنیک هایی که آنها استفاده کرده و موفق بوده اند .
 • تعیین تقویم زمانی مناسب برای ارسال پست ها و طراحی تم های یکسان برای برندینگ در شبکه های اجتماعی
 • پاسخ گویی به سوالات و شکایات مطرح شده از جانب مخاطبان در اسرع وقت .
 • بررسی کلید واژه های مربوط به هر صنف ، بهترین زمان ارسال پست ها و مناسب ترین تعداد پست

social-media-note.jpg

 
رعایت موارد بالا توسط یک مدیر بازاریابی دیجیتال مستلزم آشنایی کامل او با حوزه ی فعالیت شما می باشد بنابراین در برون سپاری فعالی های بازاریابی اینترنتی توجه داشته باشید فردی را انتخا کنید که نسبت به صنعتی که در آن مشغول به فعالیت هستید آشنا باشد .
 

gh360-articleimg-20170405-does-my-brand-need-a-digital-marketing-agency-1.jpg

چگونه بازاریابی شبکه های اجتماعی را شروع کنیم ؟

قبل از شروع به بازاریابی و برندینگ از طریق شبکه های اجتماعی و برون سپاری آن به متخصصان این حوزه باید بدانید که چه فعالیت هایی باید توسط بازاریابتان اتفاق بیوفتد تا بتوانید فعالیت های او را رصد کنید و یک شناخت نسبی به تجربه و مهارت وی در بازاریابی آنلاین داشته باشید . بنابراین باید پیش از برونسپاری کارهایتان به او چندین سوال را مطرح کنید .
 • از او بهترین نمونه کارهایش را بخواهید
 • مشتریان شما بیشتر در کدام یک از شبکه های اجتماعی فعالیت دارند
 • آیا کلمات کلیدی خاصی را مدنظر دارید ؟
 • بودجه ای برای اجرای کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی در نظر گرفته ای چقدر است
 • آیا محتوا را خودتان تهیه می کنید یا تیم بازاریابی باید این کار را کند؟
 • آیا سرنخی از مشتریانتان دارید که دراختیار بازاریاب قرار دهید؟
 • همچنین توجه داشته باشید که تخفیفات ویژه و اطلاعاتی که باید را در اختیار مدیر شبکه های اجتماعی تان قرار دهید
 
نتیجه گیری
با تخصصی شدن کار ها صاحبان کسب و کار نیز در حوزه ی بازاریابی آنلاین باید تخصصی پیش بروند و آن را به آزانس تبلیغات دیجیتال واگذار کنند . در صورتی که مدیریت یک کسب و کار بخواهد خود کار بازاریابی و برندینگ کسب و کارش را بر عهده بگیرد بدون شک یا باید از کار اصلی خود فاصله بگیرد یا کار بازاریابی را نمی تواند به صورت حرفه ای دنبال کند .
391
1 بهمن 1396 - 17:29