تاثیر روابط عمومی بر رشد برند و کسب وکار

در هر کسب و کاری مدیریت برند دارای جایگاه ویژه و خاصی میباشد که در صورت رعایت برخی نکات و اهمیت دادن به جایگاه مدیریت روابط عمومی میتوان به جایگاهی عالی در این زمینه رسید.

اغلب صاحبان کسب و کار ها به اهمیت روابط عمومی در کسب و کار خود آگاهی ندارند و زیاد به آن توجه نمیکنند . اولی این مورد را فراموش نکنید که فعالیت‌های بخش روابط عمومی اثر فوق العاده ای بر کسب و کار دارد و روند بازاریابی و فروش را تسهیل میکند. در عین حال نداشتن توجه به این مورد کار بازاریابی و فروش را مختل میکند. بعضی از مدیران هنگامی به اهمیت این موضوع پی میبرند که آسیب زیادی بر کسب و کار آن ها وارد شده این خود دلیلی میشود که افراد صاحب کسب و کار تمرکز زیادی روی بازاریابی شبکه های اجتماعی داشته باشند .زیرا این شبکه ها این روز ها عامل مهمی در رشد کسب و کارها شده اند.برای پیروزی در  بخش روابط عمومی پیش از شروع کار خود موارد زیر را در نظر بگیرید. زیرا بی توجهی به همین نکات میتواند کسب و کار را به نابودی بکشاند.

نکات موثر در روابط عمومی

در زمینه روابط عمومی باید نکاتی را رعایت کنیم که به پیشرفت برند ما کمک میکند.

با دید روابط عمومی برای برندتان ارزش بگیرید

تا هنگامی که برند نباشیم فعالیت رسانه ای هم چندان موثر واقع نمیشود. این نکته فراموش نشود که کار رسانه فعالیت تبلیغاتی برای کسب و کار نیست و تا هنگامی که جذابیت رسانه ای وجود نداشته باشد کاری پیش نمیرود. یک مدیر موفق در بخش روابط عمومی باید بتواند سناریویی قوی برای کارش ایجاد کند.این سنااریو پردازی میتواند شما را به موفقیت برساند. بزرگترین مشکل این است که صاحبان کسب و کار ، کارهای خود را عالی انجام میدهند.  به همین دلیل توقعات غیر منطقی از آن ها پدید می آید. اما برای پیروزی در جنبه های مختلف کسب و کار باید واقع بین بود این توهم که کسب و کار شما فوق العاده است را کنار گذاشتتنها این طرز فکر غلط است که جلو پیشرفت را میگیرد. یک مدیر روابط عمومی موفق تمام جنبه‌های کسب و کار را در نظر می‌گیرد و تصمیم واقعی میگیرد.

بازاریابی برای فقط فروش نیست

بعضی تصور میکنند بازاریابی و فروش دو مساله کاملا جدا هستند. هرچند این دوبخش کنار هم با معنی میشوند و برای بالارفتن برند همراهی میکنند. اما یک مدیر روابط عمومی موفق درک واضحی از  بازاریابی و فروش دارد. برای رشد برند، مدیر بخش روابط عمومیهمیشه باید به این مساله توجه کند  که بازاریابی مثل تقدیم کردن شیوه صحیص پخت و پز و نشان دادن رستورانی است که آن را اجرا میکند.اما فروش مثل عرضه غذای با کیفیت و راضی کردن مشتری است.

از رسانه برای پشتیبانی از برند استفاده کنیم

به عنوان متخصص روابط عمومی برای دیده شدن در شبکه های اجتماعی نیاز دارید تا صبر داشته باشید . زیرا توسعه جایگاه در بازاریابی شبکه های اجتماعی احتیاج به گذر زمان دارد. بلکه کیفیت آگهی و انجام درست و دقیق فعالیت ها باعث رشد و بزرگ شدن و افزایش فروش یک برند میشود. یک متخصص روابط عمومی از فرصت ها نهایت استفاده را میبرد. تا ارتباطات سازنده‌ی بیشتری را با افراد تاثیرگذار برقرار کند.

در خفا کار نکنید

اغلب میدیران برپایه استراتژی خود کار میکنند و رقیبان را نادیده میگیرند.ولی برای پیروز شدن در روابط عمومی باید تمام رقیبان و همچنین تمام مدیران موفق روابط عمومی سایر برندها را در نظر گرفت. فراموش نکنید روابط عمومی اصلی ترین بخش کسب و کار میباشد و عدم توجه به آن باعث شکست کسب و کار میگردد.

 

نتیجه گیری

مهمترین عامل در هرکسب و کار مدیریت روابط عمومی میباشد که صورت عدم توجه نکردن به آن به کسب و کار ما آسیب جدی وارد یمشود  

281
28 دی 1396 - 19:20