تبدیل شدن به یک طراح سایت بهتر و سریع

تبدیل شدن به یک طراح سایت بهتر و سریع

در حقیقت یکی از سوالات پر تکرار در مورد توسعه ی وب این است که چگونه می توانم پیشرفت کنم و یک توسعه دهنده پیشرو در این زمینه باشم؟

شما ممکن است اطلاعات خوبی در مورد CSS داشته باشید ، شاید سالهاست که به عنوان یک متخصص فتوشاپ در حال فعالیت هستید و دانش کافی در مورد JQuery نیز دارید . خوب ممکن است یک سوال در ذهنتان ایجاد شود و آن هم این است که کار بعدی چیست و چه دانش دیگری باید بدست آورم ؟ در حقیقت یکی از سوالات پر تکرار در مورد توسعه ی وب این است که چگونه می توانم پیشرفت کنم و یک توسعه دهنده پیشرو در این زمینه باشم؟ کریس کوویر (Coyier ) به تازگی یک بحث فوق العاده در مورد این موضوع ارائه کرده است و سایتهای مختلفی نیز بیشتر زمان و وقت خود را در مورد اخبار طراحی وب اختصاص داده اند . افراد باهوش در مورد این موضوع همیشه فکر می کنند .

طراح کامل

در این مقاله در مورد اینکه چگونه می توانید خود را از دیگران متمایز کنید و به یک توسعه دهنده ی بهتر تبدیل شوید، صحبت می کنیم . در واقع هدف ما از این مقاله ، تبدیل کردن شما به یک توسعه دهنده ی موثر با تعامل سریع است .
توسعه ی تعامل سریع وتندرو چیست ؟
توسعه ی تعامل سریع و تندرو ، واژه ای است که ما امروز از آن برای توضیح سرعت ایجاد چیزی برای وب به کار می بریم که کاربران می توانند با آن تعامل داشته باشند . به خصوص مسائل و چیزهایی که بتواند این تعامل را بازگو و شفاف سازد . این موضوع همان چیزی نیست که در طراحی فایلهای فلت استفاده می شود . در عوض شامل ساخت چیزهایی است که اثر متقابل می گذارد . به عنوان مثال یک ابزارک که کاربر می تواند در داخل آن تایپ کرده و موضوع خاصی را جستجو کند و یا یک منوی کشویی که به کاربر اجازه می دهد یک آیتم زیر منو را انتخاب کند از این دست مسائل می باشد . این قطعات تعاملی مانند بلوکهای ساختمانی از یک داستان بزرگتر هستند که تجربه ی کاربر هنگام استفاده از سایت را نشان می دهد . هنگام طراحی یک سایت ، این تعاملات می تواند تجربه ی کاربر را ساخته و یا به کلی بشکند و همین امر نیز می تواند تاثیر زیادی در بر روی سایت داشته باشد . تعاملات همیشه قطعات محرک ندارند . در حقیقت توسعه ی تعامل سریع بر روی سلسله مراتب محتوا و هایپر لینک ها ساخته شده و بیشتر از هر چیزی به این دو مورد مربوط است .توسعه ی تعامل، تعامل کامل انسان با کامپیوتر به حساب می آید و شامل تلفیق درک مستقیم در مورد پایگاه کاربر ، درک ابتدایی از فاکتورهای انسانی و دانش پیام ها و تصویر سازمان یا فردی به نمایندگی از تعامل است .
درک ارزش توسعه ی تعامل سریع :
اگر من بخواهم یک توسعه ی دهنده ی وب فرانت اند را استخدام کنم ، در مورد پنج مورد اصلی و ابتدایی فکر خواهم کرد . این پنج مورد عبارتند از :
1. آیا شخصیت آنها با تیمی که من دارم متناسب است ؟
2. آیا آنها با استعداد هستند ؟
3. آیا آنها می توانند موثر باشند؟
4. آیا آنها در کار خود پایدار و مصمم هستند ؟
5. آیا می توانم به درستی دستمزد آنها را پرداخت کنم؟
این پرسش ها برای هر بخشی از فرآیند استخدام بسیار مهم خواهد بود . پرسش اول معمولا بر اساس تعامل صورت می گیرد . پنجمین پرسش معمولا باید به صورت مورد به مورد بررسی شود و این نیز خارج از بحث مقاله ی امروز ماست . با اینحال ، زمانی که به سه سوال دیگر پاسخ می دهیم ، دو فاکتور ابتدایی و اصلی وارد قضاوت می شود . سرعت و دقت . در مورد یک توسعه دهنده وب ، توسعه تعامل سریع راهی است که نشان میدهد شما این موضوع را جدی گرفته اید . توسعه ی تعامل سریع به طور تصادفی به الهه ی شعر شباهت داده نشده است . در عوض توسعه ی تعامل سریع مهارتی است که باید توسط توسعه دهنده کسب شود . این مهارت کارآمدی و استعداد فرد را نشان می دهد و به توسعه دهنده اجازه می دهد با اعتماد به نفس کامل به پایداری و ثبات دست یابند . برای اینکه بتوان به سرعت تمام تعاملی را گسترش داد ، توسعه دهنده باید دارای دو خصوصیت جادویی و مهم باشد : سرعت و دقت
سلب مسئولیت:ممکن است کسانی که استخدام می شوند اگرچه مانند دیگران با استعداد نیستند اما آنها به خوبی ثابت قدم بوده و شخصیت عالی دارند .این به هیچ وجه راهنمایی در مورد " چگونه به عنوان یک توسعه دهنده شغلی پیدا کنم" نیست .
خوب حالا بیایید در مورد این موضوع صحبت کنیم. چه کار باید کرد؟
حالا که اهمیت توسعه ی تعامل سریع را به خوبی می دانیم، می توانیم بفهمیم که چگونه فورا این مهارت ها را بدست آوریم .برخی از این نکات در طرز فکر ها تغییر کوچکی می کند در حالیکه دیگران بر روی آموزش و یا تغییر الگو سرمایه گذاری می کنند.تمامی این موارد ،می تواند به شما کمک کند که به یک توسعه دهنده وب با ارزش ، بهتر و سریع تر تبدیل شوید .
الگوهای خود را بهینه کنید:
آیا تا به حال با یک فریم ورک CSS سرو کار داشته اید ؟ اگر جواب شما مثبت است پس شما ارزش کدهای قابل استفاده مجدد را به خوبی می دانید . احتمالا شما این الگوها را بدون درک دقیق آنها به کار گرفته اید . برای اینکه این موضوع را تایید کنید می توانید از خود یک سوال بپرسید و آن هم این است : چه زمانی من شروع به ساخت یک وبسایت کرده ام؟ اولین قدم من برای انجام اینکار چه بوده است ؟ اگر پاسخ شما به این سوالها " نمی دانم " است ، خوب الان زمان مناسبی برای درک آن است . اگر پاسخ شما به این سوال این است " من در ابتدا ویرایشگر متنی خود را باز کردم " پس شما حداقل یکی از الگوها را به کار برده اید . بنابراین شما چگونه یک الگو را بهینه می کنید ؟این موارد معمولا جریان کاری یا همان Workflow نامیده می شود اما این یک تعریف درست و کافی نیست .برخی از ابزارهای رایج که به شما کمک می کند ساختار الگوی خود را درک کنید ، فریم ورک های CSS و JS مانند Twitter Bootstrap، Foundation ، یا Topcoat هستند.

راه اندازی سریع

ابزار پردازش مانند SASS یا LESS ..

کاهش سریع

شاید بهینه ساز و ابزار پردازنده ی کامل CodeKit باشد.

کدنویسی سریع

تم های وردپرس راه انداز مانند Bones و حتی گزینه های ساخت اسکریپت های سفارشی از یک خط فرمان قدرت می گیرند . اگر شما یک توسعه دهنده ی جاوا اسکریپت پیشرفته هستید و می خواهید وارد فضای جدید شوید ، باید نگاهی به Backbone ، Ember و … بیندازید . همچنین پیشنهاد می شود ،نگاهی به Node نیز بیندازید .این موارد ممکن است کمی زمانگیر باشد اما یادگیری برخی از این ابزارها در دراز مدت می تواند خلاقیت شما را افزایش دهد .
توصیه: بهتر است در مورد نوع فایل "index.html" و HTML خود تصمیم بگیرید . این فایلها معمولا با نشانه های معناداری ساخته شده اند و لوح سفیدی برای کار را ارائه می دهند . اگر شما در ابتدا با وردپرس و یا هر ابزار دیگری کار می کنید ، باید ابزار مناسب با آن را نیز بیابید .
اگر کمی حرفه ای هستید ،بهتر است برخی از مهارتهای موجود برای افزایش سرعت را بیابید و از پروژه های مبتنی بر ویزارد استفاده کنید . در مورد فریم ورک CSS و یا JS تصمیم بگیرید و از یک پردازنده برای CSS خود استفاده کنید . یادگیری یک پیش پردازنده ارزش سرمایه گذاری را دارد و خلاقیت و بهره وری را کاهش نخواهد داد. هر دو مورد LESS و SASS می تواند برای CSS کمک کننده باشد . سعی کنید از یک فریم ورک کامل از یک طرح اولیه با کلاسهای درون ساخت آن استفاده کنید . شگفت زده خواهید شد اگر بدانید همین کدهای کوچک به سرعت می توانند یک طرح کاربردی را بسازند . همین امز نیز نوشتن کدهای تکراری را کاهش داده و دارای سود بیشتری نیز خواهد بود .
با چیزی که بلد هستید کار کنید، اما چیزی را که نمی دانید یاد بگیرید :
این موضوع بسیار با اهمیت است که به عنوان یک توسعه دهنده یک سبک یادگیری برای خود داشته باشید . به کارگیری ابزار و مهارتهای تازه مانند مسائلی که در بالا به آن اشاره کردیم ، بخشی از زندگی هر توسعه دهنده ی موفقی است . فناوری که ما هر روز از آن استفاده می کنیم به سرعت در حال تغییر است و برای اینکه بتوانید در مکان و موقعیت خود بمانید و پیشرفت کنید باید یادگیری خود را مدام کنید . اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که یادگیری یک فناوری جدید در ابتدا میتواند سرعت شما را کاهش دهد . به همین دلیل ، زمانی که شما در حال تمرین تعامل سریع هستید نباید یک فریم ورک جدید را یاد بگیرید. در عوض ، برخی از زمان خود را به یادگیری آن فریم ورک در قالب یک پروژه بکنید . اینکار به شما کمک میکند حرکت خود را حفظ کنید و بتوانید مشکلات خود را به راحتی حل نمایید ونیازی برای جستجو در گوگل و سایر موتورهای جستجو هم نخواهید داشت . از همه مهم تر ،اینکار باعث می شود که شما بر روی مساله ی خود تمرکزکنید : حل مشکلات طراحی به جای اشکالات و باگ کدها.
نکته دوم این است که زمانی که شما در حال یادگیری هستید ، اینکار به شما کمک می کند مشکلات خود را با راه حل های شناخته شده حل کنید . البته جهان به برنامه ی اجرایی ساده ی دیگری نیاز ندارد . اما ایجاد یک برنامه ی اجرایی می تواند به شما کمک کند جاوا اسکریپت را بیشتر بفهمید و ممکن است در آینده به هنگام سنتز کردن اطلاعات برای حل مشکلات جدید به شما کمک کند . ساخت راه حل برای مشکلاتی که هم اکنون را ه حلهای شناخته شده ای دارند به شما کمک می کند راه حل های موجود خود را با یکدیگر مقایسه کنید و هم چنین کار شما را در مواقعی که با مشکل مواجه می شوید نیز آسانتر می سازد . اگر شما در یک موقعیت نامعلوم قرار دارید و تلاش برای یادگیری همزمان چند موضوع را دارید احتما شکست و دور شدن از هدف اصلی بیشتر خواهد بود .
اتخاذ تمرکز بیشتر در دوی سرعت :
اگر تا به حال کلمه ی چالاک و زرنگ را شنیده اید ، ممکن است ایده ای در مورد دوی سرعت داشته باشید . دوی سرعت یک دوره ی کاری کوتاه و از پیش تعیین شده است که در آن توسعه دهنده بر روی مجموعه ای از اهداف و زمانی که باید این اهداف به پایان برسند تصمیم گیری می کند . از آنجایی که ما در مورد توسعه ی تعامل سریع صحبت می کنیم ،با سرعت کار کردن می تواند کاملا مناسب بحث ما باشد . در زیر مباحث اولیه و ابتدایی را می بینید :
1. تعریف :
اولویت بندی اهداف و وظایف، تعریف طول دوی سرعت ، حذف و یا اضافه کردن وظایف تا زمانی که مقدار زمان تخمین زده شده برای کامل کردن یک کار با طول دوی سرعت از پیش تعیین شده مطابقت داشته باشد .
2. دوی سرعت :
این هم زمانی است که شما در داخل ناحیه ی مورد نظر قرار دارید . بدون انحراف و غیره
3. انعکاس :
زمانی که دوی سرعت تکمیل شد ، فرآیند پیشرفت خود را بررسی کنید . آیا شما به اهداف مورد نظر خود رسیده اید ؟ چه چیزی مانع از رسیدن شما به هدف شده است ؟
4. اتخاذ تصمیمات مناسب:
از تجربیات قبلی خود استفاده کرده وموانع را برطرف کنید .
در رویکرد چالاکی سنتی ، سرعت ها بر اساس همکاری تیمی بوده وممکن بود چند روز و یا چند هفته طول بکشد . اما در اینجا ما در مورد دوی سرعت تک نفره و شخصی صحبت می کنیم . این دوهای کوچک تک نفره ممکن است بر روی یک وظیفه ، تعامل و اهداف مرتبط با آن تمرکز داشته باشد . فرآیند تعریف و اولویت بندی وظایف و کارهای فرعی نیز قبل از شروع به کار ، و پس از آن زمانی که به تامل درفرآیند و انطباق گردش کار و یا الگوهای خود را ( به یاد داشته باشید، بهینه سازی الگوهای خود بسیار مهم است) به شما کمک می کند تا در مورد سرعت و بهره وری خود آگاهی بیشتری داشته باشید .
توصیه : بهتر است در روز 2 مورد دوی سرعت سه ساعته تعریف کنید . هدف از اینکار استفاده از حداکثر توان مغز است . بعد از این سه ساعت ،شما به یک استراحت مغزی نیاز دارید . مثلا ممکن است این استراحت با خوردن نهار و یا یک برنامه ی زمانبندی دیگر منطبق شده باشد . داشتن برنامه ی جداگانه می تواند مغز شما را برای شارژ شدن دوباره کمک نماید . اگر برای یک شرکت کار می کنید ممکن است زمان استراحت شما بین زمانهای ملاقات ،وظایف مدیریتی قرار گرفته باشد . برخی از افراد ممکن است معتقد باشند که این روش بهترین روش برای انجام کارهای روزمره است و در مقابل برخی به آموزشهای پراکنده اعتقاد داشته باشند . شما می توانید از این میان بهترین روش را برای خود انتخاب کنید تا بتوانید سرعت توسعه ی تعاملی را افزایش دهید .
به طور موقت سر زدن به سایتها را کمتر کنید:
اگر شما هم مانند بیشتر افراد هستید و زمانی که مروگر خود را باز می کنید به سرعت به سراغ سایتها می روید و در آنها تایپ می کنید ، بهتر است دست نگه دارید و به این فکر کنید که چه چیزی باعث وقت گذرانی شما در این سایتها می شود؟

طراحی سریع سایت

هکرها با یک شیوه ی خاص به این مشکلات حمله می کنند ، این افراد به کاربران ثبت نام شده پیشنهاد راه اندازی محدودیت استفاده از سایت ها را می دهند. ابزارهای جالب زیادی برای اعمال اینگونه محدودیت ها وجود دارد اما چرا خودمان یکی از آنها را ایجاد نکنیم ؟ بر روی سیستم عامل مک ، دستورات زیر را در ترمینال خود اجرا کنید :
1
2
3
4
5
6
7
8
9 sudo nano /etc/hosts
# enter your password when it asks for it.
# This will open a file in a terminal-based code editor;
# Don't worry! You won't be doing much in here. Type the following lines.

0.0.0.0 twitter.com
0.0.0.0 facebook.com

# press Ctrl+C (exit), Y (yes I'd like to save), and enter (save as the existing filename)

کنسول سریع

همین فایل را برای سیستم عامل ویندوز نیز می توانید ویرایش کنید .این دستور استفاده از توییتر و فیس بوک را مسدود می کند و در عوض شما را به لوکال هاست خودتان ارجاع می دهد . برای اینکه بتوانید از این شبکه های اجتماعی استفاده کنید ، کافیست مراحل بالا را تکر کنید و خطوط اضافه شده را حذف نمایید .
توصیه :ایا باید توییتر و فیس بوک خود را در زمانهایی که مشغول کار هستید ، مسدود کنید ؟ما می گوییم نه. اینکار باعث می شود که احساس کنید استراحت کوچکی در بین انجام وظایف خود دارید . با اینحال در زمان دوی سرعت نیز اگر این سایتها باعث تلف شدن زمانتان می شود بهتر است آنها را موقتا متوقف کنید . نکته ی مهم این است که باید محدودیت های خود را کنترل کنید . آگاهی ا ز مقدار زمانی که بر روی انجام یک کار می گذارید ، می تواند به شما کمک کند .

در این زمینه بخوانید:

افزایش تعداد بازدید صفحات
به حداقل رساندن وقفه:
وقف به مدت طولانی است که به عنوان کاهش دهنده ی بهره وری و خلاقیت شناخته شده است . برنامه نویسان ( و البته طراحان وب )به طور بالقوه مستعد پذیرش تنها یک وقفه ی 2 ساعته در روز هستند . در روش چالاکی ، مفهوم هسته ی ساعت وجود دارد که می گوید تمرکز قوی باید برای 5 ساعت در روز حفظ شود. این به دور از ۲ ساعتی است که در یک دفتر معمولی از برنامه نویسان انتظار کار می رود.
آناتومی یک وقفه:

انواع مختلفی از وقفه وجود دارد اما ما در این مقاله برروی دو جنبه ی ویژه اط وقفه های روزانه نگاه می کنیم . اولین مورد وقفه های ورودی و یا خود ساخته بوده و دومین وقفه نیز خارجی یا نفوذی است . هر دو مورد مخل بهره وری و خلاقیت هستند و هر دو می توانند به گونه ای در روشهای مختلف مدیریت شوند .
وقفه های خود ساخته زمانی اتفاق می افتند که شما فضایی برای رخ دادن آنها ایجاد کرده باشید . این موارد معمولا به شکل اعلانات قابل برنامه ریزی می آیند ( تلفن، رایانه و غیره)

قرار دادن سریع

وقفه های نفوذی نیز زمانی رخ میدهد که سایر افراد نیاز به توجه شما داشته باشند . قطع ارتباط احساس فوریت است . شما باید زمان خود را مدیریت کنید و باید بتوانید اثرات منفی این وقفه ها را تا جایی که می توانید کاهش دهید .
شما برای کاهش وقفه ها چه کاری انجام می دهید؟ چگونه می توان به ناحیه ی زمانی خود دست یافت ؟ در زیر توصیه هایی برای انجام اینکار وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید :
1. اعلانات و اطلاعیه های خود را ا جایی که میتوانید غیر فعال و یا کاهش دهید:این مورد شامل اطلاعیه های تلفن همچون پیامک، ایمیل ، توییتر و حتی چت می شود . پنجره های چت خود را پنهان کنید و در بخش هایی از جریان کاری خود به آنها سر بزنید . به نظر می رسد که در ابتدا به بهره وری شما صدمه خواهد زد ، اما اگر بدانید که مردم منتظر پاسخ شما خواهند بود ، شگفت زده می شوید .
2. اجازه دهید مدیریت شما اینگونه باشد : اتخاذ احترام سازمانی برای منطقه:قوانینی برای منظقه زمانی و یا زمان ساز در داخل سازمان خود ایجاد کنید . این بدان معناست که باید مرزهای خاصی برای کی ، چه موقع وکجا این وقفه ها ایجاد شود، وجود داشته باشد . مدیریت باید زمانهایی را برای ترویج توسعه ی تعامل سریع کنار بگذارد . مدیران- این ممکن است مانند یک تهدید برای دفتر کار شما باشد اما مانند هر چیزی، شما می توانید بخشهایی از آن را امتحان کرده و نقاط ضعف و قوت آن را بسنجید . شما خواهید دید که خلاقیت و بهره وری سریعا افزایش می یابد .
3. خود را جدا سازید :شاید کارآمدترین راه حل ، جداسازی فردی است . اینکار باعث می شود خودتان بر روی فضای کاری خود کنترل کافی داشته باشید . این موضوع می تواند به شکلهای مختلف انجام گیرد . به عنوان مثال ، بیشتر طراحان وب و توسعه دهندگان در کافی شاپها کار میکنند . اینکار از ایجاد وقفه هایی که به خاطر نزدیکی فیزیکی افراد به یکدیگر است ، جلوگیری می کند . البته همیشه انزوا به معنای انزوای موقعیتی و مکانی نیست . مثلا ممکن است ساعت کاری شرکت بین 9 الی 5 باشد و شما کار خود را از 6 صبح تا 2 یا 12 بعد از ظهر و یا 12 بعد از ظهر تا 8 شب انجام می دهید . اینکار به شما مکان وزمان کافی برای کار و فکر کردن بدون وقفه را خواهد داد . همچنین اگر فریلنسر هستید می توانید به صورت دورکاری و از راه دور کارهای خود را انجام دهید.
4. با ارتباطات برنامه ریزی شده، سخت کوش شوید:اگر می خواهید موانع را کنار بزنید باید نسبت به پیام ها و کلماتی که از ناحیه ی کاری بیرون می اید سخت گیرانه عمل کنید . اجازه ندهید این موارد باعث لغزش شما شود و البته فراموش نکنید که با مادر خود تماس بگیرید !
رقابت و پاداش :
چه چیزی رویداد هکاتون را بسیار پربار کرده است ؟چگونه مردم می توانند در عرض 48 ساعت محصولات با ارزشی تولید کنند ؟احتمالا این کار به دلیل ترکیب مشخصات و ویژگی های مختلف است .
• پیش بینی کردن، محافظت کردن و زمان برنامه ریزی شده برای توسعه ی سریع
• رقابت با دیگران
• پاداش های نقدی
رخدادهای بزرگی همچون هکاتون ، حاصل جریان های کاری نرمال روزمره است . ما مطمئننا نمی خواهیم در عرض 48 ساعت کارهای بزرگ انجام دهید اما ذهن خلاقی که از اینگونه موارد ایجاد می شود بسیار مهم است . ما قبلا به اهمیت تمرکز و زمان وقفه اشاره کریدم. اما نحوه ی ایجاد یک سیستم رقابتی و جایزه دهی شخصی می تواند کارآیی و بهره وری شما را در توسعه افزایش دهد . اینکار به شما کمک میکند معیارهایی را تنظیم کنید و به صورت طبیعی مغز خود را برای اتخاذ رفتارهایی که باعث گرفتن جایزه می شود، آموزش دهید .
توصیه :اگر شما با توسعه دهنده ی دیگری کار می کنید ، بر روی رقابت هایی با اهداف روشن تصمیم گیری کنید و سپس برای آنها زمانبندی نمایید . اصلا مهم نیست این اهداف چه چیزی هستند . زمانی را برای کار از طریق آنها اختصاص دهید . شاید شما بتوانید در برابر خود رقابت کنید . زمانی که در حالت رقابتی هستید و زمانی که کار خود را به خوبی انجام داده اید ، جایزه ای در نظر بگیرید . اینکار باعث می شود در طول رقابت بر روی کارهای خود تمرکز کنید . جایزه می تواند یک چیز فیزیکی ( مانند یک فنجان قهوه) و یا چیز دیگر(همچون داشتن زمان آزاد ) باشد .
وارد جامعه ی متن باز شوید :
در مورد این موضوع زیاد بحثی وجود ندارد زیرا مزیت های حاصل از آن بسیار روشن است . دنیای متن باز پر از افراد با استعداد و جالب است که به دیگران کمک میکنند کارهای روزمره ی خود را به نحو احسن انجام دهند . مانند مثالهایی که در مورد فریم ورک زده شد . در زیر مزایای کار و تعامل با جامعه ی متن باز را می بینید:
1. قرار گرفتن در معرض ابزارهای جدید
2. راه حل های رایگان برای مشکلات رایج
3. راه حل های جدید برای مشکلات نوظهور
4. درک بهتر از مشکلاتی که ممکن است از وجود آنها خبر نداشته باشید.
5. فرصت شرکت در بخشی از چرخه ی دادن/ گرفتن.
6. راه حل فکری : یادگیری توسط تکرار و قرار گرفتن در شرایط
ورود به جامعه ی متن باز و یادگیری استفاده از ابزارهای جدید می تواند بهره وری را افزایش دهد اما همچنین ممکن است شخص دیگری پروژه ی شما را بگیرد و بر روی آن کار کند . منابع باز به افراد اجازه می دهد بر روی استانداردهای تصمیم گیری شده مشارکت کنند.
توصیه :یک اکانت GitHub بسازید و با استفاده از ابزارهای موجود در آن کار خود را برای ساخت چیزی هایی که می خواهید شروع کنید .

نمایش سریع

این ممکن است تکرار مکررات باشد ولی شما میتوانید از منابع باز برای حل مشکلات در روشی قابل پیش بینی و معنادار استفاده کنید. مشارکت و بحث نکته ی اصلی برای یادگیری است .
نتیجه گیری :
این یک لیست کامل در مورد کارهایی که برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده ی تعاملی سریع باید انجام دهید نیست . شما میتوانید نظرات خود را در این مورد با ما به اشتراک بگذارید .

این مقاله توسط مرتضی نجاری نوشته شده است.

1082
9 آبان 1394 - 13:32
DT-1446550922-45b922047.jpg