اصول بازاریابی در فیس بوک

اصول بازاریابی در فیس بوک

استفاده از فیس بوک به درستی می تواند یک فرصت بزرگ هم برای افراد و هم برای کسب و کار ها باشد

اصول بازاریابی در فیس بوک

استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی بخصوص فیس بوک یک فرصت برای تمام افراد و همه کسب و کارهاست با انتشار انواع محتواهای مناسب با کار خود در زمان اوج بازدید فیس بوک می توانید تعداد زیادی از مشتریان جدید و یا طرفداران برند خود را ببینید اما فیس بوک نیز مانند هر فرصتی دیگر دارای قسمت ها گیج کننده می باشد بازایابی در فیس بوک هم احتیاج به خلاقیت و هنر دارد و هم علم و توانایی چگونگی فعالیت در این شبکه می باشد که بتوانند تعامل انسانی را با بازاریابی محصول و تولیدات خود پیوند دهند .

تمام محتواها همراه با عکس منتشر شود

ارزش یک تصویر در شبکه های اجتماعی و بازاریابی آنلاین  به اندازه ۱۰۰۰ کلمه است. در فیس بوک (و در اینستاگرام که متعلق به فیس بوک است)، یک تصویر باید به ارزش حداقل ۱۰۰۰ پست متنی باشد. مردم با تصاویر قابل باور سرگرم می شوند. بله، این فرصت برای به نمایش گذاشتن محصولات شما است، علاوه بر آن فرصتی می باشد بتوانید تصاویری از تجربه های مشتریان خود را و عکس های از تیم و امکانات برند خود را منتشر کنید و با مشتریان خود در تعامل باشید به این وسیله ، و مخاطبان و مردم را تشویق به انتشار تصاویر خود در زمان استفاده از محصولات و خدمات خود نمایید شما می توانید این تصاویر را بررسی کرده و به برقراری ارتباط با لایک کردن آن ها و یا اظهار نظر در مورد آنها و یا با به اشتراک گذاری آنها را در صفحه خود کمک کنید
 
بازاریابی فیسبوک

شناسایی زمان اوج بازدید فیس بوک

زمان هایی از روز برای پستگذاری برای دیجیتال مارکتینگ کردن در شبکه های اجتماعی خاص مناسب تر هستند. در حالی که برخی از اطلاعات می تواند در هر گزارش متفاوت باشد رعایت اصول بازاریابی محتوا ضروری ، به نظر می رسد ارسال به فیس بوک در روزهای جمعه ایده هوشمندانه ای باشد، به دلیل اوج بازدید در این زمان بیشترین بازدید را یک پست می گیرد بهره وری در روزهای جمعه شروع به کاهش می کند. این یک راز نیست. شما می توانید بر روی هدر دادن زمان توسط افراد با گشت و گذار در فیس بوک خود به جای انجام کارهای مهم تر سرمایه گذاری کنید.

تاثیر روابط عمومی بر جذب مشتری

یکی از اهداف فعالیت در شبکه های اجتماعی برقراری ارتباط و تعامل می باشد آنها را به نام تجاری خودتان از طریق روابط عمومی جذب کنید. تنها پخش پیام های بازاریابی نباید آن را کاهش دهد. یک راه برای جذب افراد به صفحه فیس بوک شما، اجرای یک مسابقه ساده است. بیش از یک چهارم از طرفداران می گویند که به منظور شرکت در یک مسابقه یک صفحه را لایک کرده اند. استفاده از کلماتی مانند "برنده"، "پیروزی"، "ورود"، "مسابقه"، " وارد شدن" و "ارتقاء" به احتمال زیاد موجب علاقه مندی افراد خواهد شد. هنگامی که افراد شروع به لایک زدن به صفحه فیس بوک شما می کنند، شما می توانید با پرسیدن سوالات، تعامل انسانی را افزایش دهید. پست با ماهیت سوالی کامنت های بیشتری از پست های دیگر را دریافت می کند

احساسات خود را بروز دهید

دلیل آن چیست؟. چرا؟ مطالعات نشان می دهد که احساسات در فیس بوک مسری می باشد. اگر چیزی در صنعت شما را هیجان زده کرده ، از بیان افکار و احساسات خود را در مورد آن نترسی. این نوع پست ها معمولا بیشتر به اشتراک گذاشته شده و می تواند تعامل را افزایش دهد. در اینصورت شما نیز می توانید از مخاطبان خود درخواست کنید که نظرات و احساساتشان را به اشتراک بگذارند

کارکنان و طرفداران را تشویق به ورود به فیس بوک کنید

ویژگی ورود به فیس بوک می تواند یک راه سرگرم کننده و مفید به منظور بالا بردن مشخصات شرکت خود در سایت باشد. برخی از کارفرمایان از کارکنان خود می خواهند که وارد صفحه شرکت شوند زمانی که برای ورود در یک شیفت کاری ساعت می زنند. برخی نیز به نرمی پیشنهاد می دهند که مشتریان آن ها به صفحه شرکت سر بزنند.

اهمیت بیشتر جایگاه به نسبت اعداد

گاهی اوقات رسانه های اجتماعی می توانند یک مسابقه محبوبیت باشند. کارآفرینان نباید فقط به دنبال طرفداران و پیروان بیشتر باشند و به رقابت اهمیت کمتری بدهند. داشتن ۱۰۰٫۰۰۰ طرفدار چه فایده ای دارد اگر اکثریت آنها با شما تعامل نداشته باشند و یا پول خود را برای شما هزینه نکنند؟ فیس بوک به جمع آوری مقدار زیادی از اطلاعات جمعیت شناختی و رفتاری در کاربران خود می پردازد. شما می توانید از این داده های با ارزش برای هدف قرار دادن نوع خاصی از افراد که شباهت زیادی به مشتریان شما در جهان واقعی دارند، استفاده کنید.
بازاریابی شبکه های اجتماعی

رعایت اصول اخلاقی

شما باید یک نمونه برای طرفدار فیس بوک خود باشید. شما تمام وجوه و ویژگی های نام تجاری خود را در داخل و خارج می دانید. شما همچنین باید بدانید که چه نوع محتوایی را می خواهید هر روز ببینید و آن چگونه باید تکرار شود که منجر به بازاریابی و فروش گردد. اگر برنامه شما این است که سیل در منطقه با محتوای بازاریابی راه بیاندازید، یک چیز را بارها و بارها به طور مجدد ارسال کنید و یا به طور مستقیم درخواست لایک زدن و به اشتراک گذاری داشته باشید، شما به یک طرح جدید نیاز دارید. نه پیروان شما می خواهند پست های اسپم گونه را ببینند ، نه فیس بوک. این شرکت اخیرا گفته است که شروع به کاهش توزیع منظم برای مزاحمین مستمر کرده است. خودتان هشدار را در نظر بگیرید.

صبور بودن برای گرفتن نتیجه

اگر شما برای تبلیغات در فیس بوک پولی نپردازید، پست های شما ممکن است به یک بخش کوچک برسد - شاید حدود تنها ۶ درصد از پیروان کلی شما. و این مشخص است که کاملا طبیعی است. همچنین، به طور کامل نا امید کننده می باشد. در یک پست اخیر، فیس بوک توضیح داد که کاهش ناگهانی مطلوبیت به دلیل افزایش "رقابت" در خبر خوان ها است. به عبارت دیگر، محتوای بسیار زیادی در فیس بوک منتشر می شود، که به همان نسبت افراد کمتری می توانند به هر محتوا توجه کنند. اگر شما کاهش دریافت خود را در ماه های اخیر دیده اید، اقداماتی برای افزایش حداقلی آن وجود دارد.

انواع تبلیغات فیس بوک را امتحان کنید

کارشناسان می گویند که تبلیغات در فیس بوک می تواند یک فرصت بزرگ برای برخی از برند ها باشد. شما برای تبلیغات به فیس بوک پرداخت می کنید و فیس بوک وعده داده است تا شما را در معرض دید افرادی قرار دهد که شما به تنهایی قادر به رسیدن به آن ها نیستید. اگر شرکت شما برای تبلیغات به فیس بوک پرداخت می کند، لازم است نتایج خود را پیگیری کرده و ROI خود را اندازه گیری کند. تبلیغات در فیس بوک برای همه نیست.

انتخاب روش تبلیغ

این برای کاربران فردی و نیز به طور بالقوه برای شرکت هایی که پول برای تبلیغات پرداخت می کنند که مردم هم اکنون می توانند آن ها را بلاک یا مسدود کنند، مفید است. فیس بوک به تازگی آغاز به دادن امکان سفارشی کردن بهتر به کاربران کرده است که روشی است برای این که چه تبلیغاتی در صفحات آن ها ظاهر شود. بنابراین، به جای اجازه دادن به فیس بوک در هر مرحله که آنها در سایت و جاهای دیگر آنلاین هستند و دادن این اطلاعات به تبلیغ کنندگان ، افراد می توانند انتخاب کنند و تنظیمات شخصی خود را تغییر دهند. برای تبلیغ کنندگان، به این معنی است که تبلیغات شما ممکن است توسط افراد کمتری دیده شود، اما آن ها به کسانی که بیشتر تمایل به برقراری ارتباط با آگهی های شما را دارند، ارسال خواهد شد. باز هم، جایگاه بهتر از اعداد است.
 

 

189
26 دی 1396 - 18:21