استراتژی های کاهش هزینه های بازاریابی

استراتژی های کاهش هزینه های بازاریابی

راهکارهای استفاده بهینه از بودجه بازاریابی کسب و کارهای کوچک و محدود برای کسب نتایج بزرگ بازاریابی

 10 استراتژی صرفه جویی در هزینه های بازاریابی

کسب و کارهای کوچک بودجه محدودی برای بازاریابی در نظر می گیرند و این به معنی که باید براساس مدیریت دقیق هزینه ها و بررسی شذه هزینه ها صورت گیرد در بازاریابی و فروش که بتوانند در بازاریابی های کوچک نتایج بزرگی دست یابند .
 
 

فراتر از تبلیغات محیطی تبلیغ کنید

تبلیغات فرا منطقه ای و محیطی کنید تهیه و تولید تبلیغات هزینه زیادی می برد . اما راه حلهایی وجود دارد که تبلیغات تان را ارزان تر به دست بازار هدف تان برسانید. یکی از راه ها این است که تبلیغ چاپ کنید و هر جا که توانستید به دست مشتریان برسانید. وقتی به استعلامی جواب می دهید پیوست آن تبلیغات خود را نیزمی توانید بفرستید بخصوص در حال حاضر با افزایش و توسعه بازاریابی آنلاین می توانید با کمک بازاریابی شبکه های اجتماعی به راحتی تبلیغات ارزان داشته باشید . این کار چشم اندازی از دلیل پاسخگویی شما را به مشتری می دهد و بر پیام تان تاکید می ورزد. تبلیغات ها را به سازمان و شرکت های دیگر نیز توزیع کنید تا آنها را نیز مطلع کنید. مطمئن شوید که فروشنده های تان نسخه های بیشتری همیشه همراه داشته باشند. پشت برگه های دیتا شیت تبلیغ کنید. چرا که مخاطبان و خوانندگان این دیتا شیت ها دو برابر از تبلیغات تاثیر می گیرد. برگه های تبلیغاتی برای پست کردن همراه پاسخ یک نامه یا فرستادن همراه یک کارت هزینه بسیار کمی دارد. با این کار تبلیغات خود را با کمترین هزینه به گروهی کاری دیگر می رسانید در صورتی که حوزه کاری و تبلیغات شما در راستای طبیعت و ... می باشد بهترین شکل تبلیغات تنظیم و ارائه بروشور آموزشی به صنایع دیگر می باشدمدیریت هزینه بازاریابی
 

شیوه ی تبلیغات خود را حفظ نمایید

بسیاری از بازاریاب ها تبلیغات قبلی خود را ول می کنند و جدیدترش را می سازند این روش تبلیغ کردن وقت تلف کردن است. زمانی که تبلیغات در گذشته مخاطبان را جذب می کند نباید روش خود را تغییر دهیم و یک روش جدید را انتخاب کنیم .تا زمانی که مشتری تان آن را می خواند و به آن واکنش نشان می دهد، شما همان تبلیغات را ادامه دهید
 

یک تبلیغات چقدر باید کار کند که نتیجه دهد؟

شرکت Ludlow یک تبلیغات را 41 بار در همان ژورنال چاپ کرد. بعد از 11 سال استعلام های بیشتری نسبت به اولین چاپ آن در سال 1966 دریافت کردند. اگر مفهوم تبلیغات های که تهیه کرده اید هنوز هم می فروشند از اول شروع نکنید در صورتی که تبلیغات و روش تبلیغی شما همچنان پاسخ می دهد نیازی نیست از اول مجدد شروع کنید و روش خود را تغییر دهید . بلکه نیاز است در صورت نیاز تغییراتی در طراحی لوگو و  تبلیغات های موجود را بروز رسانی نمایید با توجه به نیاز و خواسته مخاطبان و جامعه هدف خود .اگرچه این کار ممکن است برای مدیر تبلیغات نا خوشایند باشد ولیکن در پول صرفه جویی می شود.
 

انتخاب روش تبلیغ متناسب با کسب و کار

بعضی از کارآفرین ها ومدیران بازاریابی بودجه تبلیغاتی زیادی را دریافت می کنند چیز عجیبی که در مورد برخی کارآفرین ها که کمی بودجه تبلیغاتی بیشتر دریافت می کنند، این داستان است. آنها تبلیغات های با کلاس در بروشورهای تمام رنگی و کلی چیز های گران قیمت را که بوسیله شرکت های بزرگ تهیه می شود را می بینند و می گویند ما چرا نباید از این چیز ها داشته باشیم. نکته مهم این است که روش و شکل ،تیپ و رنگ تبلیغات کسب و کارتان باید مستقیما از بازاریابی محتوا و بازار و محصولات تان نشات بگیرد. نه از خروجی تبلیغاتی دیگر شرکت ها. تولید تبلیغات که برای بازار حدف بیش از حد شیک است تلفات محسوب می شود. و حتی ممکن است به فروش آسیب برساند.
 مدیریت
 

از تبلیغات ماژولار استفاده کنید

یکی از مشکللات تبلیغاتی متداول در بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ  این است که تبلیغات از یک محصول را چگونه به بازار های گوناگون و کوچک ارائه کنیم. هر بازار نیازها و خواسته های مختص بخ خود را دارد و محصول را به دلایل گوناگون می خرد. اما در بودجه خود توان درست کردن تبلیغات برای همه این بازار های کوچک را ندارید. راه حل برای پوشش دادن تمام بازارهای هدف تهیه و تنظیم یک قالب بروشور کلی است که بتوان برای هر نیاز قسمت مربوطه را اضافه کرد. در تبلیغات ماژولار قسمت اصلی ثابت می ماند و برای هر بازار قسمت های فرعی را جداگانه تنظیم می کنیم و با این کار پول خوبی را ذخیره می کنیم.

 

از همان بروشور های چاپ شده به عنوان تبلیغات فروش استفاده کنید

مدیران بازاریابی معمولا برای بروشور محصولات بمباران در خواست می شوند. مهندسین نیز اطلاعات فنی با جزئیات بیشتر می خواهند. بنابراین ترکیب خواسته های طیف های مختلف و تبلیغات می تواند پول زیادی را صرفه جویی کند. تهیه مقالات برای مجلات و ارئه همان قالب تبلیغاتی در مقاله می تواند تبلیغات مجانی برای شما به همراه داشته باشد.
 
راه های جایگزین برای ایجاد سرمشق پیدا کنید مثل بنر های ارگانیک، ارسال تبلیغات بیشتر روی وب سایت های حامی محیط زیست و غیره . بسیاری از شرکت های کوچک تاثیر بازاریابی را با تعداد سرمشق های درست شده می سنجند.

بیش از حد به استعداد های خلاق بیرون از شرکت پرداخت نکنید

از مشاورانی استفاده نمایید که دیدگاه و روش تبلیغات. آنها با بودجه شما هماهنگ باشد یک عکاس تبلیغاتی 1000 دلار برای یک روز کار می گیرد در حالی که کار او برای مجله کارکنان و مجله های عمومی بیش از حد خوب است. بسیاری عکاسان حرفه ای 200 تا 250 دلار می گیرند.

حد امکان کارها را خودتان انجام دهید

کارهایی مانند نشر و سخت بروشور های کوچک به راحتی در خانه قابل انجام می باشد . پس هزینه در آژانس های تبلیغاتی و مشاوران را برای مواقعی انجام دهید که با توجه به سطح کاری و تبلیغات واقعا به آن احتیاج دارید  شما اگر مدیر ا بازاریابی ندارید یک مدیر داخلی پاره وقت و یا تمام وقت استخدام کنید تا کارهای مدیریتی عمومی و بازاریابی شما را انجام دهد همچنین می توانید از مشاورین کسب و کار نیز  استفاده نمائید در جهت دریافت بهترین پیشنهادها و ارتقای و بهبود روش تبلیغاتی خود 

بهره وری بهینه از محتوا

عکس، فیلم و ... در شکل ها و سایز های دیگر برای کار های مختلف قابل استفاده مجدد هستند. با استفاده از آنها هزینه های کار های خلاقانه را کاهش دهید. مثلا نسخه ای عکسی که برای تبلیغات شرکت تهیه شده برای گزارش سالانه نیر قابل استفاده است.

تصفیه به موقع با شرکت های دیگر

چرا باید به موقع با شرکت هایی که خرید می کنید باید طبق برنامه تصفیه کنیم ؟ به دلیل اینکه از دیرکرد دوری می کنید تخفیفات خوش حسابی شامل حال شما خواهد شد و خوش نامی که بدست می آورید منجر به خدمات بهتر و قیمت های مناسب تر می شود.
 
 

 

329
19 دی 1396 - 18:22