راه کار های جذب مشتری وفادار به کمک داده های اجتماعی

راه کار های جذب مشتری وفادار به کمک داده های اجتماعی

داشتن برنامه و استراتژی مناسب برای داشتن مشتری وفادار یکی از مهم ترین برنامه های بازاریابی آنلاین هر کسب و کار است .

در واقع میزان مشتریان وفادار یکی از فاکتور های سنجش موفقیت برای کسب و کار ها می باشد . در این میان با گسترش تکنولوژی و فراهم آمدن بستر هایی برای شناسایی مخاطبین و تحلیل رفتار آنها می توان با پیاده سازی استراتژی های خاص در جلب نظر مشتری و وفادار کردن او موفق عمل کرد .شبکه های اجتماعی که در میان مردم نیز محبوب هستند یکی از بستر هایی هستند که کسب و کار ها به کمک آن سعی در برندینگ و ایجاد مشتری وفادار دارند . همیشه به یاد داشته باشید که داشستن اطلاعات پایه و دانستن علایق مشتری می تواند به شکل گیری برند شما در ذهن مخاطب کمک کرده و باعث ایجاد مشتری وفادار شود .
 

نکات طلایی جذب مشتری وفادار

هر بستری یک سری تکنیک هایی دارد که با پیاده سازی آن تکنیک ها می توان در آن رسانه به موفقیت رسید . بازاریابی شبکه های اجتماعی که این روزها بسیار مورد استفاده ی کسب و کار ها برای بازاریابی و فروش قرار گرفته است نیز از این قائده مستثنی نیست . به برخی از نکات طلایی که به کمک آن ها و تحلیل داده ها در شبکه های اجتماعی می توانید مشتری وفادار داشته باشید اشاره می کنیم.
 

الگو برداری و نظارت بر فعالیت های سایر برند ها

الگو برداری از رقبا و برند ها یکی از راه کار هایی است که همواره شرکت های موفق از آن استفاده کرده اند . در بازاریابی آنلاین فارغ از بعد مکانی و زمانی اکثریت کسب و کار ها حضور دارند و رقابت گسترده تر شده و فراتر از مزر های جغرافیایی رفته است . در کنار هم دیدن این تعداد رقیب می تواند به کسب و کار شما بسیار کمک کند . شما می توانید در بازاریابی آنلاین مشتریان رقبایات را رصد کنید ، سلایق آنها را بدانید و با برگزاری کمپین هایی که آنها را تشویق به پیوستن به شما کنند به سمت خود کشیده و با جلب رضایت آنها سعی کنید آنها را برای خود حفظ کنید .یکی دیگر از فواید این کار این است که شما می توانید با تحلیل داده های رقبایتان ، کسب و کار خود را بهبود دهید .

gh360-articleimg-20170405-does-my-brand-need-a-digital-marketing-agency.jpg

 

Digital-Marketing-600x400.jpg

راه اندازی و اجرای کمپین هایی با هدف ایجاد مشتری وفادار

جذب مشتری وفادار کار چندان دشواری نسیت در صورتی که شما از نظر مشتری به کمپین خود بنگرید و مواردی که اط نظر مخاطب جذاب است را داخل کمپین خود در نظر بگیرید . شخصی سازی کمپین ها علاوه بر اینکه باعث افزایش تاثیر گذاری آنها می شود دنبال کردن داده ها و تحلیل آنها را نیز ساده تر می کند . برای جلب مخاطب و دعوت از او برای پیوستن به کمپین تبلیغاتی خود بهتر است در بازاریابی دیجیتال ، پاداش هایی را برای آنها در نظر بگیریم . این کار علاوه بر ترغیب مخاطب برای برندینگ کسب و کار شما نیز بسیار کار ساز خواهد بود . سعی کنید کمپین های شما مداوم باشد ، تداوم در برگذاری کمپین ها شما را هر از چند گاهی در ذهن مخاطب جا انداخته و باعث ماندگاری برند شما می شود . اغلب کسب و کار ها به جهت هزینه هایی که برگزاری این کمپین ها دارند از آنها اجتناب می کنند ولی از تاثیر هایی که در مخاطب می گذارد و نقش پر رنگ آن در افزایش فروش غافل هستند .
 


پاسخ دهی سریع به مخاطبین

مشتری عامل اصلی در موفقیت هر برند و کسب و کاری است و نظرات و دیدگاه های مخاطبین هر کسب و کار در بازاریابی آنلاین بهترین راه برای سنجش میزان رضایت یا عدم رضایت آن ها است . این روز ها شبکه های اجتماعی راهی برای رفع مشکلات مشتریان شده و آنها بسیاری از سوالات خود را از این طریق مزرح می کنند . بنابراین باید در بازاریابی اینترنتی افرادی را استخدام کنید که به صورت تمام وقت بتوانند با مخاطب در تعامل باشند و به سوالات آنها پاسخ دهند تا مشتری از شما راضی باشد . این نکات ریز می تواند به برند شما کمک کند تا در یک مدت زمان کوتاه در بازار پر رقابت موفق شوید .

brandingsmall-803665.jpg

نتیجه‌گیری
اجرای هر کمپین و هر بازاریابی آنلاینی زمانی می تواند موفقیت آمیز باشد که نتایج آن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و کمپین های موفق تداوم پیدا کند و سایر کمپین ها متوقف شود . برای شناخت بازار و شناخت نیاز های مشتری تحلیل داده ها در دیجیتال مارکتینگ کم هزینه ترین و ساده ترین راه است .
513
18 دی 1396 - 16:53