نکات کلیدی راه اندازی استارت آپ موفق

نکات کلیدی راه اندازی استارت آپ موفق

شرکت های استارتاپ سریع تر از آن چیزی که فکر می کنید رشد می کند. بهتر است نکات طلایی در راه اندازی یک استارت آپ موفق را بدانید.

شرکت نوپا ی تان (استارتاپ) سریع تر از آن چیزی که فکر می کنید رشد می کند. بهتر است نکات طلایی در راه اندازی یک استارت آپ موفق را بدانید و چنین مسئله ای داشته یاشید.لازم به ذکر است که به یک برنامه ریزی و استراتژی بازاریابی کاری نیاز دارید برای رشد کارتان تا برای سرو کله زدن با آن برنامه داشته باشید.

مطلب را با ذکر یک مثال مطرح می کنیم

شرکت نو پای من خیلی ساده وقتی شروع شد که می خواستم مشکلی که مهمانی پسرم را تهدید می کرد را حل کنم. در سال 2006 پسرم تولدی با تم ابَر قهرمان می خواست. اما ماسک ابر قهرمان مناسبی وجود نداشت. بجز مرد انکبوتی و مرد خفاشی. خوب من هم چرخ خیاطی ام را برداشتم و کلاه ابر قهرمان مخصوص خودم را برای بچه ها درست کردم. دوستی پیشنهاد داد آن ها را بفروشم. بعد از چند نمایشگاه هنر های دستی و نمایشگاه انلاین متوجه قابلیت در این کار شدم. کار سریع رشد کرد و رشدش نیز هیجان انگیز بود. من به خاطر رشد شرکت دچار دستپاچگی شدم. اکنون من یک نابغه بازاریاب دارم که جزئیات کار را اداره می کند از قبیل بازاریابی دیجیتال و سنتی ، سفارش گیری، لیست حقوق، مرسلات و خدمات به مشتری. که به من اجازه می دهد تا بر روی محصولات و خلاقیت در شرکتم تمرکز کنم. با این کار ترکیبی ما توانستیم کاری که در ابتدا فقط سرگرمی من بود را رشد دهیم. کاری که من به تنهایی قادر به انجام آن نبودم. این چیزهایی است که من در طول انجام کار یاد گرفتم که ای کاش قبلاً می دانستم.

کنترل را زودتر از این که دیر شود واگذار کن

من از دیدگاه سرگرمی وارد کار شدم. از انجایی که بچه های من به مدرسه تمام وقت می رفتند قصد داشتم به "کار واقعی ام" برگردم. اگر می دانستم این کار به بزرگی امروز می شود شروع کار را جدی تر می گرفتم. وقتی سعی می کردم تمام کار ها را خودم انجام دهم دائما گیج می زدم. من مسئول خلاقیت شرکت و خرید ، رسیدگی به سفارشات و نگه داشتن حساب ها بودم. من بایستی به سرعت خط مونتاژ را تحویل می گرفتم و می ساختم تا تولید ادامه یابد. حتی چیز های مانند خرید عمده اجناس که زیاد مهم به نظر نمی رسد به فرآیند تولید کمک اساسی کرد. من دیگر مانند قبل برای تهیه اجناس بدو بدو نمی کنم.

اگر مهارت های مشخص برای کاری را ندارید. کسی را بیابید که آن مهارت ها را دارد

در شروع کار معمول اطلاعات کافی در حوزه کاری خود در روش های بازاریابی و فروش نداریم . و سعی می کنیم با برگزاری حراجی ها و تخفیفات کالای تولیدی خود را به فروش برسانیم در صورتی که با شناخت علم و روش های مختلف دیجیتال مارکتینگ می توانیم با خلاقیت بیشتر به تولید خود ادامه دهیم . استفاده از بازاریابن خبره کمک موثری می کند بر توسعه روز افزون جذب مشتریان دارد .کسی را بیابید که بداند کالایی را که می سازید چگونه بفروشد. اگر در فروش اجناس خوب نیستید کسی را بیابید که این کار را بلد باشد

تمرکز بر مشتریان فراتر از حال کنید

در ابتدای کار  کاملا روی فروش به مادران کودکان متمرکز شده بودیم و  اصلا اطلاع نداشتیم که خیل عظیمی از مشتری های محصولات تبلیغاتی در بازار را در حال از دست دادن هستم. ما برای Old Navy, Taco Bell, FedEx و انجمن قلب آمریکا کلاه درست کردیم. کلاه های ما برای تبلیغات برند ها وسیله خوبی است. شرکت ها کلاه های ما را برای تبلیغات ویژه، رخداد های شرکتی و مشوق ها و ... استفاده می کنندمشاوره برندینگ بهترین راهکارها را در اختیارتان قرار می دهند. باید به فراترو بالاتراز مشتری های که معلوم است مشتری هستند بیاندیشید

هر وقت می توانید بخوابید

زمانی که یک کار جدید می گیرد مضمحل کننده است. براساس تجربه استارت آپ ها که در سالهای اول باید با همه چیز را مختصر کنید و تمام وقت خود را صرف توسعه کار خود کنید در ابتدای کار مشکلات زیادی در سر حال وجود دارد اما در پایان ارزشش را دارد. همه زندگیتان را صرف کار نکنید، بلکه متوجه باشید که تا وقتی که تعادل نیابید وقت آزاد شما به هدر می رود.

عدم توجه به نظرات منفی

در زمان شروع کار افرادی هستند که مدام نکات منفی وخطرات را گوش زد می کنند و شمارو دلسرد از نتیجه کار می کنند من چند تا دوست داشتم که می گفتند: کلاه؟ واقعا؟ کی این ها رو می خره؟ وقتی کسی این ها رو نخره می خوای چی کار کنی؟ و بازارش محدود نیست؟ استراتژی بازاریابی چیست ؟ وقتی مردم از آینده محصولات یا کارتان می پرسند پاسخ سخت است. اما اجازه ندهید این چیزها شما را بترساند. اگر شما به آنچه می کنید معتقدید بگذارید اشتیاق شما را به سوی اجرای ایده هایتان حل دهد.

نتیجه گیری

به عنوان یک مدیر و صاحب کار همواره باید در حال یادگیری و آموزش در حین کار باشید این کار باعث می شود پیشرفت و بهبود عملکرد و مدیریت شما خواهد شد . درس های است که من آنها را در سختی آموخته ام. و کار هایی است که اگر آن درس ها را می دانستم بهتر می توانی کارها را انجام دهیم و بهترین نحو بازدهی مناسبی داشته باشیم .
493
18 دی 1396 - 16:29