نکاتی برای بازخورد بهتر از روابط عمومی

نکاتی برای بازخورد بهتر از روابط عمومی

در زمینه روابط عمومی نکاتی وجود دارد اگر به آن ها توجه کنیم میتوانیم بازخوردهایی عالی دریافت کنیم در این نوشته قصد داریم به برخی از این نکات اشاره کنیم.

خیلی افراد کمی هستند که توضیح دقیقی برای تعریف وظایف یک مدیر روابط عمومی داشته باشند. برای مشاغلی مثل پلیس یا کارگر ساختمان اغلب افراد ذهنیت مشخصی دارند. ولی وقتی حرف روابط عمومی میشود، اوضاع کمی دارای پیچیدگی میشود. یک فرد بعنوان مدیر روابط عمومی دائم باید توضیح دهد که شغلش تبلیغات، شغلش بازاریابی و فروش ، سفارش به روزنامه‌نگاران برای نوشتن داستان و ... متفاوت است.   با اینکه در بسیاری از زمینه ها تبلیغات و روابط عمومی یکی دانسته میشود، ولی آن ها مباحثی کاملا جدا از هم هستند. روابط عمومی مثل تبلیغات از رسانه استفاده نمیکند ، بلکه هدفش استفاده از رسانه برای جلب اعتماد مخاطب میباشد. برپایه تعریف ویکی پدیا از روابط عمومی روابط عمومی مجموعه‌ای از اقدامات و کوشش‌های حساب‌شده‌ای است که هر سازمان برای برقراری ارتباط مؤثر و هدفمند با گروه‌هایی که با سازمان در ارتباطند انجام می‌دهد. در ادامه توضیحاتی می آوریم تا این قضیه برایتان روشن تر گردد.

روش هایی برای بهره بهتر از روابط عمومی

3 روش برای بهتر استفاده کردن از روابط عمومی

اطلاع از جدیدترین اخبارهای منتشر شده

در روابط عمومی چیزی که خیلی مهم است، قدرت بروز بودن است. این ایده شاید بهترین روش ترویجی باشد. این اخبار بسیار زیر نظر نظر افراد است، به همین جهت بهترین روش برای محتوای برند شماست. زمانی‌که جروم دیوید سالینجر نویسنده امریکایی که حتما آوازه‌ی کتاب‌های مشهورش مثل ناتور دشت بسیار شنیده اید، درگذشت؛ بسیاری از کسب‌ و کارهایی در زمینه کتاب هستند، حرف هایی از او را منتشر کرده اند و به مجموعه‌ی کتاب‌های او در سایتشان لینک گذاشته اند. از فریلنسر ها به روشی متفاوت کمک بگیرید یکی از مشکلات مدیران روابط عمومی این است که توانایی تولید محتوا زیاد و جذاب را ندارند، ارتباط با فریلنسرها تا اندازه‌ای میتواند چنین مشکلی را رفع کند. اما بخاطر اینکه پایگاه داده مفیدی برای فریلنسرها موجود نیست، میتوانید از روش های خلاقانه استفاده کنید. مثلا ، یک گروه گردشگری در جستجوی یک نویسنده بود که همراه تور (با بلیت رایگان) به کشور دیگری سفر کنند و درباره آن کشور بنویسد. با این حال، فردی که قوی باشد و علاقه زیادی به حضور در این سفر داشته باشد یافت نمیشد. به همین دلیل تصمیم گرفتند مسابقه ای در توییتر برگزار و همه افراد دارای رزومه گردشگری و علاقه‌مند به این سفر را چلنج بکشند. پس از برگزاری مسابقه ۴۴۸ توییت دریافت کرده بودند و بیش از ۱٫۵میلیون بازدید که خودش تاثیر زیادی در تبلیغ آن ها داشت پیدا کردند.What-is-public-relations.jpg

 

شبکه ای بزرگ از اثر گذاران پیدا کنید

اگر تا به حال فعالیتی در زمینه روابط عمومی داشته اید ، احتمال زیاد با عبارت تاثیر گذاران آشنایی دارید . ولی نمیخواهیم مکررات را تکرار کنیم و به شما بگوییم که با اثر گذاران در صنعت خودتان ارتباط برقرار کنید و از آن ها درخواست کنید درباره شما بنویسند.این کار بسیار مشکل است و امکان موفقیت در آن بسیار زیاد میباشد. اثر گذاران حتما افرادی نیستند که در صنعت شما شناخته شده باشند،اشخاصی هستند که میتوانند تاثیر زیادی روی ذهن ها داشته باشند. به عنوان مثال، شرکت Child's Play Communications با روشی جالب این ترفند ها را استفاده میکند. آن‌ها گروهی از مادران را یافتند که بیشتر در مورد بچه ها صحبت میکردند وهمینطور فالوور های زیادی دارند. آن ها از این دسته از مادران خواستند محصولات برندشان را تجزیه تحلیل کنند با مخاطب اشتراک بگذراند.  

نتیجه گیری

بطور کلی مدیریت روابط عمومی دارای چارچوب وظایف تعریف شده ای نیست ، اما بطور کلی در جستجوی استفاده بهینه از ابزار های ارتباطی برای برقراری ارتباط موثر با مخاطب میباشد که این ارتباط از طریق بکار گیری برخی روش ها امکان پذیر میشود.

 

291
17 دی 1396 - 20:28