طراحی سایت در سالی که گذشت

طراحی سایت در سالی که گذشت

چه چیزی در سال 2014 در دنیای طراحی سایت بیشتر در خاطر شما مانده است ؟ این سوالی است که من از متخصصان طراحی سایت پرسیدم . هر کدام از این متخصصان حرفهای زیادی برای گفتن داشتند .

چه چیزی در سال 2014 در دنیای طراحی سایت بیشتر در خاطر شما مانده است ؟ این سوالی است که من از متخصصان طراحی سایت پرسیدم . هر کدام از این متخصصان حرفهای زیادی برای گفتن داشتند .

شرکت کنندگان :
از تمامی افرادی که وقت خود را در اختیار ما قرار دادند تشکر میکنم. ما دیدگاههای نویسندگان ، طراحان، توسعه دهندگان ، سخنرانان و متخصصان مختلف را از سراسر جهان جمع آوری کرده ایم . شما می توانید در ادامه تمامی این دیدگاهها را مشاهده کنید .
استیو فیشر (Steve Fisher): مداد زرد
عرض وب ثابت نیست . طراحی واکنشگرا به ما کمک کرد تا این موضوع را به خوبی بفهمیم.
سال 2014 برای من سالی بود که در آن توانستم به تمامی ویژگیهای صنعت وب آگاهی پیدا کنم. وب عرض ثابتی ندارد . طراحی واکنش گرا به ما کمک کرد این موضوع را به خوبی درک کنیم . نه تنها ما، بلکه مشتریانی که این وبسایتهای جالب و جذاب برای آنها ساخته می شوند نیز به خوبی این مطلب را درک کردند . چکیده ی محتوا، دریافت پیام آن و آگاهی از تصمیمات مرتبط با طراحی از طریق لنز آن توانست ما را از نحوه ی ایجاد یک سایت آگاه نماید . من به اندازه امسال ، هرگز اینچنین در مورد طراحی سایت خوشحال و هیجان زده نبوده ام.

وب: hellofisher.com
توییتر: @hellofisher
dribbble: hellofisher
سارا پارمنتر (Sarah Parmenter):

طراحی رابط کاربری

امیدوارم طراحی واکنش گرا تنها یک شعار نباشد و همه بتوانند از آن برای طراحی سایتهای خود استفاده کنند .ظهور طراحی واکنش گرا و استراتژی محتوا بهترین خاطره از سال 2014 برای من بود . امسال سال بزرگی در این دو موضوع بود . امیدوارم طراحی واکنش گرا تنها یک شعار نباشد و همه ی ما بتوانیم آن را در طراحی های خود به کار گیریم .همچنین امیدوارم افراد در مورد اهمیت محتوای سایت آگاهی کافی را پیدا کنند و طراحی سایت با متن های لورم ایپسوم را متوقف نمایند .

وب: www.sazzy.co.uk

توییتر: @sazzy
dribbble: sarah
ویتالی فریدمن (Vitaly Friedman) : مجله ی Smashing

ما اکنون در مورد هسته ی واقعی طراحی سایت آگاهی کافی را داریم. چیزی که بیشتر از هر چیز دیگری در ذهن من باقی مانده است ، رشد فزاینده ی قبول طراحی واکنش گرا در جوامع مختلف است . زمان تغییر کرده و امسال نیز نحوه و رویکرد افراد در طراحی وب به کلی تغییر کرده است . به خاطر وجود دستگاههایی همچون موبایل، ما توانستیم راه حلهای بهتر و جدیدتری برای این چالش بیابیم. من احساس می کنم، هم اکنون ما توانسته ایم به هسته ی واقعی طراحی سایت و اینکه اصلا طراحی سایت چیست دست یابیم. الان زمان هیجان انگیزی است تا ما هم بتوانیم بخش از این موضوع باشیم.مشاهده ی این که چگونه طرز تفکر طراحی واکنش گرا توانسته است در بخشهای مختلف طراحی وب سایت همچون فیلم، صوت، تبلیغات و غیره نفوذ کند بسیار جالب و جذاب است . من مطمئن هستم که در سال 2012 تکنیک ها و روشهای بهتر و بیشتری را خواهیم یافت که میتواند به نفع کاربران نهایی باشد و تجربه ی آنها را بهبود ببخشد . من هم منتظر آن زمان هستم.

وب: smashingmagazine.com
توییتر: @smashingmag
گوگل پلاس: vitaly
Paul Irish (گوگل کروم):

اکوسیستم ابزارها در سال 2014 تغییر کرده است .
در مقیاس وبلاگ تا صفحات سایت ، نواحی خاکستری زیادی وجود دارد که می توان با اعمال برخی از موارد آنها را بهبود بخشید . درک واضح از کار داخلی مرورگرها به ما اجازه میدهد تکنیک های بهتری را تشخیص دهیم و بتوانیم بهترین ها را برای مشتریان خود طراحی نماییم. در این میان، اکوسیستم ابزارها در سال 2014 تغییر کرده است . چیزهایی مثل Sass & Compass، CodeKit، LiveReload و ImageOptim نه تنها کاری برای ما انجام می دهند بلکه می توانند مشکلات مرتبط با مرورگرها را نیز حل کنند . من واقعم مشتاقم تا ببینم ، سال 2012 چه تغییراتی رخ می دهد تا تجربه ی نویسندگی ایده آلی برای ما ایجادکند.

وب: paulirish.com
توییتر: @paul_irish
گوگل پلاس: paulirish.com/+
هری رابرتز (Harry Roberts): CSS جادویی

لوگوی CSS خالص
برای بیشتر افراد ،سال 2014 سال طراحی وب واکنش گرا ، تجارب جدید از CSS ولوگوی CSS خالص بود . برای من سال 2014 سال طراحی سایتهای قدرتمند ، با عملکرد بالا و سازگار بود . چیزی که برخی از افراد آن را به عنوان بخش راکد طیف می دانستند برای من یک بخش مفید ، جالب و چالش بر انگیز در طراحی سایت بود.هر چقدر که کدهای طراحی رابط کاربری پیچیده تر و سخت تر می شوند ، ما هم به روشهای جدیدی نیاز داریم که بتوانیم این کدها را ساده تر کنیم . از آنجایی که دستگاهها با هم فرق دارند ، ما باید بتوانیم این کدها را سازگار نگه داریم. در حالیکه بیشتر افراد خود را در جستجوی رسانه ها و CSS3 غرق کرده بودند، من بر روی یک CSS مقیاس پذیر ، مدولار و خوب کار می کردم.

وب: csswizardry.com
توییتر: @csswizardry
dribbble: csswizardry
جاناتان اسنوک (Jonathan Snook):

طراح و توسعه دهنده وب :
ما عادت داشتیم که یک منظره و چشم انداز منحصر به فرد داشته باشیم : یک دسکتاپ با 1024 پیکسل عرض.
چیزی که بیشتر در خاطر من مانده است ، تغییر در دیدگاه طراحان وب در مورد ساخت یک سایت بود . ما همیشه عادت داشتیم یک منظره و چشم انداز منحصر به فرد داشته باشیم. اما ظهور دستگاههایی مانند موبایل و تبلت ما را به فکر واداشت تا بتوانیم سایتها و محتوایی ایجاد کنیم که به بهترین شکل ممکن به نمایش در بیایند .

وب: snook.ca
توییتر: @snookca
فلیکر: jonathansnooka
جانا هاگان(Janna Hagan ) : جوانترین طراح سال

من در مورد جهات مختلفی که این صنعت می تواند اتخاذ کند بسیار هیجان زده هستم .
بهترین خاطره ی من از سال 2014 ، رشد فزاینده ی استفاده از طراحی وب واکنش گرا با استفاده از HTML5 و CSS3 بود . اینکه صنعت طراحی وب سایت می تواند جهات مختلفی را اتخاذ کند ، بسیار هیجان انگیز است . فناوری در سال 2011 به شدت و با سرعت تمام تغییر کرد . این نوع از تغییرات اجتناب ناپذیر است و ما به عنوان افرادی خلاق باید این تغییرات را با آغوش باز بپذیریم.

وب: www.jannahagan.com
توییتر: @_jannalynn
dribbble: _jannalynn
پل بوگ (Paul Boag):

سال 2014 سال موبایل بود .
همانطور که گفتم سال 2014 سال موبایل بود . ما شاهد رشد فزاینده ی استفاده از موبایل برای مرور وب بودیم . در این میان طراحی وب واکنش گرا به عنوان راه حل مفیدی برای این چالش بود . هم اکنون بدون انجام کارهای اضافی میتوان هر نوع سایتی را برای دستگاههای موبایل منطبق و سازگار کرد . مهمتر از همه این است که ما می توانیم سایتهایی را از ابتدا ایجاد کنیم که با تمام دستگاههای موجود سازگار باشد . به نظر من این یک قدم به سمت جلو بوده و پیشرفت بسیار بزرگی است .

وب : headscape.co.uk
توییتر: @boagworld
پادکست: boagworld.com/podcast
Veerle Pieters :

سال 2014 توانست دیدگاه من در مورد طراحی وب سایت را تغییر دهد .
به خاطر ظهور دستگاههای موبایل ، سال 2014 سال تغییر بود و توانست دیدگاه مرا در مورد طراحی وب سایت تغییر دهد . هنگام طراحی سعی میکنم به خاطر داشته باشم که نسخه ی موبایلی طراحی من هم اکنون در دسترس افراد است و بازدید کنندگان به خوبی میتوانند محتوای مورد نظر را در دستگاههای مختلف ببینند . بسته به نوع پروژه/ سایت و برخی از فاکتورها و عوامل دیگر ، حالا می توانیم طراحی های واکنش گرا داشته باشیم. در اینگونه موارد ، مسیر فکری من نیاز به انطباق های بسیاری دارد زیرا من تمایل دارم مرزها و محدودیت ها را در زمانی که میان فرآیند ایجاد و خلاقیت هستم فراموش کنم و خود را در گیر یک طراحی خوب ، موفق و خلاقانه نمایم. به یاد داشتن برخی از معیارهای اساسی و اصلی آسان است اما برخی از موانع کوچک مانند یک چالش CSS مرا وادار می کند برای حل آن بعدا تلاش کنم. با یک طراحی کاملا واکنش گرا ، من باید تمامی این مرزها و محدودیت ها را پشت سر بگذارم و اینکار مسیر طراحی مرا که به آن عادت داشتم بسیار دشوارتر میکند . باید بتوان تعادل مناسبی بین نگه داشتن برخی از محدودیت های اصلی و طراحی آزادانه برقرار کرد .

وب: veerle.duoh.com
توییتر: @vpieters
dribbble: veerlepieters
هارون وینبرگ (Aaron Weyenberg) : کنفرانس TED

نمی توانید از آن اجتناب کنید .

چیزی که از سال 2014 در خاطرم مانده است ، سرعتی است که طراحی وب واکنش گرا توانست خود را بین طراحان و توسعه دهندگان جا دهد . در طول چند سال گذشته ابزارها ، افزونه ها ، منابع ، آموزشها و کنفرانس های بسیار زیادی در مورد طراحی وب وجود داشته است . من هنوز در مورد کارآیی و کاربردی بودن این روش در طولانی مدت قانع نشده ام اما شما نمی توانید از آن اجتناب کنید .

وب: aaronweyenberg.com
توییتر: @aweyenberg
dribbble: aaronweyenberg
Eivind Uggedal :


طراحان وب بیشتر و بیشتر شبکه های سیال را در حمایت از شبکه های ثابت انتخاب می کنند.
زمانی که من پروژه ی mediaqueri.es را در ژانویه آغاز کردم ، هرگز فکرش را هم نمی کردم که طراحی واکنش گرا با چنین سرعتی پیشرفت کند . نه تنها تعداد سایتهایی که به من پیشنهاد شد افزایش یافت بلکه طراحان وب بیشتر و بیشتری شبکه های سیال را در حمایت از شبکه های ثابت انتخاب می کردند . همچنین سایتهای بزرگی همچون Botson Globe نیز شروع به طراحی دوباره ی سایت خود کردند تا بتوانند از مزایای طراحی واکنش گرا استفاده کنند.

وب: uggedal.com
توییتر: @uggedal
github: uggedal
پیتر گاستون (Peter Gasston ) :

به نظر من معرفی IE10 شرکت مایکروسافت ، بزرگترین شگفتی سال بود . بیشتر کاربران معتقد بودند که این مرورگر سرعت بیشتری دارد و با استانداردهای بیشتری سازگار است . نه تنها این موضوع بسیار جالب بود بلکه استفاده ی مایکروسافت از آن به عنوان پایه ی ویندوز 8 سیستم عامل های تبلت نیز بسیار مهم بود . من معتقدم که رقابت شدید برای دستیابی به استانداردهای بهتر می تواند به نفع کاربر باشد و همین موضوع نیز بهترین خاطره ی من از سال 2014 بود . فکر میکنم این سال ، سالی هیجان انگیز برای صنعت ما بود زیرا دیگر کاربران محدود به استفاده از دسکتاپ نیستند .هم اکنون HTML5 شروعی نو بوده و بهترین گزینه برای توسعه ی کراس پلتفرم خواهد بود . اگر شما هم زندگی خود را از راه طراحی وب می گذرانید ، در مورد این سبک جدید زندگی حتما دلگرم خواهید شد . میل و رغبت زیادی برای کشف قابلیت های جدید در مرورگرها وجود دارد . بنابراین ما منتظر سال 2012 می مانیم.

وب: www.broken-links.com
توییتر: @stopsatgreen
کتاب: The Book of CSS3
Aarron Walter :

سال 2014 سال طراحی بود .
سال 2014 سال طراحی بود . شرکت گوگل ، جی میل ، ریدر ، نقشه ها ، جستجو و بیشتر ویژگیهای وب را دوباره طراحی کرد . برای اولین بار بود که به نظر می رسید طراحان نه مهندسان به رابطهای خود جهت تازه ای بخشیده اند . فیس بوک استعداد طراحی زیادی بدست اورد و در کنفرانس F8 خویش ، پیش نمایش بسیار جالبی از صفحات پروفایل مبتنی بر داستان ارائه کرد . بدون شک دستیابی آنها به Gowalla جهت و مسیر طراحی را تحت تاثیر قرار خواهد داد . از دست دادن استیو جابز در اکتبر نیز تاثیر زیادی بر روی طراحان وب داشت .

وب : aarronwalter.com
توییتر: @aarron
کتاب: Designing for Emotion
Lea Verou : توسعه دهنده ی وب فرانت اند

بهترین ها در راه است .
در سال 2014 ما شاهد پیشرفت های زیادی در حوزه ی خود بودیم . طراحی وب واکنش گرا به بخشی ضروری از طراحی های هر روز ما تبدیل شد، گرادیان های CSS بسیار محبوب شدند ،پیش پردازنده های CSS و جاوا اسکریپت به عنوان جریان کاری جدید معرفی شدند ، تکنیک های طرح بندی جدید در نهایت آشکار گشتند .با اینحال چیزی که بیشتر در ذهن من مانده است ، فناوریها و تکنیک های فردی نیست بلکه تصاویر بزرگتری است که در ذهن من نقش بسته است .ما همیشه ابزارهای جدیدی داریم که میتوانیم با آنها کار خود را بهبود ببخشیم. فکر میکنم در چند سال گذشته ،به خصوص در سال 2011 ،مرورگرها توانستند برای اولین بار نظر توسعه دهندگان وب را به خود جلب نمایند . این مرورگرها بر علیه هم کار نکردند بلکه با هم و به همراه یکدیگر و با داشتن یک هدف مشترک به حمایت از استاندارهای وب باز پراختند . اگر بخواهیم زمان امروز خود را برای طراحان وب گذشته تعریف کنیم ، آنها حتما به سختی ما را باور خواهند کرد . پس بهتر است دست از شکایت کردن برداریم و درک کنیم که شرایط امروز ما بهتر از گذشته است . حتی بهترین ها در راه است . پس کمربندهای خود را محکم ببندید زیرا قطار پیشرفت با سرعت تمام شروع به حرکت کرده است .

وب : lea.verou.me
توییتر: @leaverou
github: LeaVeroue

1009
6 آبان 1394 - 21:35