بهبود بازاریابی شبکه های اجتماعی به کمک تحلیل داده ها

بهبود بازاریابی شبکه های اجتماعی به کمک تحلیل داده ها

تحلیل آماری فعالیت های بازاریابی آنلاین به کسب و کار ها برای ادامه ی کار و موفقیت بیشتر جهت می دهند و باعث می شوند شناخت دقیق تری از مخاطب خود داشته باشند .

موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی به عوامل متعددی بستگی دارد . راه کار های موفقیت در بازاریابی آنلاین در مقالات قبلی ذکر شد . پس از گذشت زمان میتوان به کمک داده های به دست آمده بازاریابی اینترنتی موفق تری داشت .همواره تحلیل داده های به دست آمده به شما کمک می کند تا مخاطبین کسب و کار خود را بهتر بشناسید و بر مبنای آن بازاریابی خود را پیش ببرید . در واقع تحلیل درست از رفتار مخاطب و مشتری در بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا نیاز های آنها را بشناسد ، ورودی و ترافیک در شبکه های اجتماعی شما بیشتر خواهد شد ، محتوای مورد پسند مخاطب را می توانید شناسایی کنید ، ساعات مناسب برای انتشار پست مشخص می شود و هزاران مورد دیگری که شاید تا به حال بدان فکر نکرده بودید ولی برای مخاطبانتان بسیار مهم است . هر یک از این ها می تواند تعیین کننده یک استراتژِ برای موفقیت بازاریابی اینترنتی و برندینگ کسب و کار شما باشد .
 

مهم ترین عوامل در تحلیل داده های شبکه های اجتماعی

داده ها در دنیای دیجیتال بسیار فراوان هستند . رصد کردن نتایج یک کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی برای بهبود استراتژی بسیار اهمیت دارد . در ادامه ی این مقاله شما عزیزان را با مهم ترین عواملی که باید در بازاریابی اینترنتی توسط یک کسب و کار رصد شود آشنا می کنیم .
 

تحلیل تعداد کلیک ها و نرخ تبدیل

هدف اکثر کسب و کار ها از ایجاد تقویم محتوایی به کمک تحلیل داده ها مهم ترین عنصر برای موفقیت هر کسب و کار شناخت دقیق مخازبین است . بسته به نوع کسب و کار ها مخاطبان رفتار های متفاوتی را از خود نشان می دهند . یک کسب و کار ابتدا برای اینکه رفتار مخاطبانش را بشناسد باید به تعداد زیاد و به شکل های گوناگون پست هایی را منتشر کند . سپس با تحلیل هر یک از آنها پست مناسب و زمان مناسب برای انتشار پست ها مشخص می شود و بدین ترتیب تقویم محتوایی مشخص می شود . همچنین این کار کمک می کند تعداد پست مناسب که بیشترین تاثیر را بر مخاطب دارد شناسایی شود . بازاریابی شبکه های اجتماعی افزایش فروش و برندینگ می باشد . بنابراین صرف داشتن مخاطب فراوان در صفحه ی کسب و کار بیانگر موفقیت آنها در دیجیتال مارکتینگ نیست . برای اینکه صاحبان کسب و کار بتوانند میزان ورودی ها ی خود را بسنجند لینک سایتشان را بر روی صفحه ی شبکه ی اجتماعیشان قرار می دهند . و به کمک ابزار های آنالیزی میزان ورودی سایت را اندازه گیری می کنند با رصد کردن این آمار میتوان فهمید چه تعداد از بازدید کنندگان به بازدید از سایت مشتاق هستند و این استراتژی تا چه حد کار ساز بوده است . اطلاع از نرخ کلیک و میزان فروش می تواند یک کسب و کار را کمک کند تا میزان اثر گذاری پست های خود را اندازه گیری کند .


600-x-400-Social-Media-Infographics-LucionCreative-iStock-Thinkstock-476423382.jpg

 

بهبود تعامل و ارتباط با مخاطب و بهبود بازاریابی

شاید بتوان گفت مهم ترین عایدی که تحلیل و رصد کردن آمار برای شما دارد . این است که شما می توانید مخاطبین واقعی خود را شناسایی کنید . با این کار شما مخاطب هدف خود را می شناسید ، نیاز ها و خواسته های آنها را می دانید و متناسب با آن استراتژی بازاریابی می چینید . شبکه های اجتماعی با هدف تعامل بین مخاطب و فروشنده و مخاطبین با هم ساخته شده اند زمانی که شما بتوانید مشتریان واقعی خود را شناسایی کنید و نکات مشترک بیشتری را بین آنها ایجاد کنید بدین گونه میتوانید در بازاریابی آنلاین موفق تر شوید .
 

social-media-measurement-1132x670.pngپیدا کردن بهترین منبع تبلیغاتی

کسب و کار ها معمولا به منظور برندینگ ، تبلیغات و فروش به یک منبع برای بازاریابی اکتفا نمی کنند . این قضیه پس از افزایش استفاده ی مردم از رسانه های اجتماعی افزایش یافت و در هرکدام از آنها که کاربری حضور دارد کسب و کار ها دست به بازاریابی می زنند . اما طبیعتا هر یک از آنها اثر گذاری خاص خود را دارد و یک برند یا شرکت برای اینکه موفق شود باید بتواند بهترین آنها را شناسایی کند . این شناسایی به کمک ابزارهای تحلیلی ساده تر می شود ، رسانه ای بتواند بیشترین ورودی را به سایت بدهد و این ورودی را تترغیب به خرید محصولات و خدمات کند در اولویت قرار می گیرد .
نتیجه گیری
با توجه به گسترش رسانه های اجتماعی و افزایش بازاریابی شبکه های اجتماعی دیگر به صورت سنتی نمیتوان اهداف بازاریابی  و فروش را پیشبرد . برای شناسایی بهترین منبع و مخاطبین هدف هر کسب و کار باید بتواند از فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی بازخورد بگیرد این کار به کمک ابزار های تحلیلی میسر می گردد .
417
16 دی 1396 - 17:02