نکاتی از روابط عمومی برای گذر از بحران

در هرکسب و کاری همواره در برخی بازه های زمانی دچار بحران میشود همواره راه هایی برای عبور از بحران یا کاهش آن وجود دارد با رعایت برخی نکات میتوان از بحران عبور کرد.

راه های روابط عمومی برای گذر از بحران

هر کسب‌وکاری در یک برهه زمانی وارد دوران بحران میشوذ، در این وضعیت  روابط عمومی به بیشترین میزان اهمیت خود میرسد. این تیم روابط عمومی است که ازروش های مختلف مدیریت بحران باید نهایت استفاده را ببرد. ولی باید این نکته را خاطر نشان کرد که از بین رفتن کسب و کار را بدنبال دارد. مخصوصا که با ابزارهای امروزی اخبار بد مربوط به کسب و کار به سرعت تکثیر میشود. پس نیاز به پاسخگویی سریبع بوسیله هر کسب و کار رعایت شود، در این اوضاع باید اصولی رعایت گردد؟

مسئولیت خطاهایتان را قبول کنید

تلاش نکنید فقط بحران را بپوشانید، این وضع را وخیم تر میکند. در عوض، با مسئولیت پذیری ، اوضاع را مدیریت کنید. به جای توجیه کردن، پاسخگوی افراد باشید. پستی مطبوعاتی ایجاد و در شبکه اجتماعی پخش کنید .

واضح عمل کنید

در جهان رسانه‌های اجتماعی، مدیریت کردن شهرت از اهمیت بالایی برخوردار میباشد و این احتمال است که در یک لحظه از دست برود. آشکار بودن مهمترین نکته در این شرایط است که تیم روابط عمومی شما باید آن را در نظر بگیرد. شما وظیفه دارید اتفاق را تایید کنید، مسئولیت را قبول و گردن بگیرید.

در رسانه‌های اجتماعی فعالیت کنید

از بزرگترین اشتباهات کمپانی ها این است که، اگر در شبکه های اجتماعی فعالیت نکنند، برایشان مشکلی نخواهد داشت. این درحالی است که کاملا قضیه برعکس است. معمولا بدترین اوضاع برای کمپانی هایی بوده که در شبکه های اجتماعی فعالیت نمیکرده اند. قبل از اینکه دچار بحران شوید، در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید و محبوب باشید. شرکت هایی که بین افراد دنبال کنندشان محبوب هستند، به سختی بحران زده میشوند.

سعی کنید اوضاع را درک کنید

پیش از اینکه اعتراضات زیاد شود، بهتر است بخاطر اشتباهاتتان روابط عمومی ، معذرت خواهی کنید. سپس برای جبران آن تلاش کنید. صبر کردن برای یافتن یک استراتژی موجب افزایش میشود. فقط سعی کنید سکوت در پیش نگیرید. حتی اگر دارید وضع را بررسی میکنید خیلی ساده بیان کنید. اگر سکوت کنید مخاطب به سرعت افکار و نظریه های خود را پخش میکند و بزایتان اتهاماتی میدهد که شاید اصلا انجام نداده اید.

با هم تیمی خودتان مشورت کنید

خیلی ساده میتوانید به سرعت واکنش داده و جو را از بین ببرید. ولی برای اینکه در حرف هایتان بقدر کافی شفافیت داشته باشید لازم است. توصیه میشود خیلی سریع با هم گروهیتان یک جلسه تشکیل و در مورد قضایا صحبت کنید. ااطلاعات کافی از اوضاع کسب و درباره بحران بحث کنید.

پیش از وقوع آمادگی کسب کنید

از اصول اصلی مدیریت بحران ، پیش بینی و آمادگی برای آن میباشد. پیش از اینکه مساله ای پیش آید. آن ها را پیش بینی و استراتژی‌های خوبی برای رویارویی با آن داشته باشید.

نتیجه گیری

اشخاصی که نقش اصلی در برخورد با بحران را خواهند داشت و اینکه چه ارزش هایی برای شما در هنگام بحران در اولویت قرار میگیرند. این مسائل به شما کمک میکنند، موقع بروز مشکل سریع تر و برنامه‌ریزی‌شده‌تر حرکتکنید.

291
11 دی 1396 - 15:13