چگونگی افزایش فروش از طریق شبکه های اجتماعی

چگونگی افزایش فروش از طریق شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی برای بازاریابی آنلاین کسب و کار ها بسیار پر اهمیت هستند و یکی از درگاه هایی هستند که بازاریابان برای افزایش فروش از آنها استفاده می کنند .

یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان کسب و کار در بازاریابی آنلاین انتخاب مناسب ترین رسانه است . هر چند که به طور کامل نمیتوان گفت کدام رسانه بهتر است اما با توجه به درصد کاربران فعال و متناسب با صنف رخی از رسانه ها برای بازاریابی اینترنتی مناسب تر هستند . اغلب کسب و کار که در فضای دیجیتال کار کرده است با این چالش رو به رو شده اند که صرف فعالیت و انتظار فروش داشتن از طریق سایت بسیار دشوار است چرا که طبق رتبه دهی گوگل هر کسب و کاری که در رتبه ی بالاتر باشد شانس بیشتری دارد و قرار گیری در رتبه های بالا در برخی از صنوف بسیار دشوار و هزینه بر است . بنابراین اغلب کسب و کار ها به سایر شیوه هی بازاریابی نظیر بازاریابی شبکه های اجتماعی رو آورده اند ، چون با وجود تعدد کسب و کار ها بستر برای پیشرفت و فروش و بازاریابی فراهم تر است و کاربران وقت بیشتری را در شبکه های اجتماعی شپری می کنند . در زیر میخواهیم به برخی از راه کار هایی که در شبکه های اجتماعی منجر به فروش بیشتر می شود اشاره کنیم .
 

استراتژی هایی برای افزایش فروش در شبکه های اجتماعی

همان طور که در بالا اشاره شد بیشتر کسب و کار ها اعم از آنهایی که فعالیت دیجیتال دارند یا ندارند در سال های اخیر به سمت شبکه های اجتماعی رفته اند . اما صرف فعالیت در این رسانه ها برای بازاریابی و فروش مناسب کافی نیست و باید به صورت تخصصی این کار را انجام داد و اصول و قوانین خاصی را دنبال کرد .اگر شما قصد دارید به صورت حرفه ای این کار را انجام دهید بهتر است شبکه های اجتماعی را به متخصصان این حوزه برون سپاری کنید و اگر خودتان فرصت کافی برای این کار دارید با ما همراه شوید تا شما را با برخی از مهم ترین استراتژی های افزایش فروش در شبکه های اجتماعی آشنا کنیم .
 

Social-Drawing-twenty20-4a0ad8e6-9d20-4a6c-b5fd-6974b8da84fa

به کار گیری تصاویر مرتبط با متن

بیشتر شبکه های اجتماعی عکس محور هستند ، علت این امر آن است که طبق تحقیقات صورت گرفته مخاطبان با محتوای بصری ارتباط و تعامل بهتری برقرار می کنند . بنابراین کسب و کار ها نیز بهتر است به منظور جلب نظر مشتری در کنار محتوایی که منتشر می کنند عکس از محصولات خود قرار دهند . این کار علاوه بر جلب نظر مخاطب موجب میشود اطمینان مخاطب برای خرید محصول یا استفاده از خدمات یک کسب و کار افزایش یابد .

زمانبدنی مناسب برای انتشار پست ها

داشتن تقویم زمانی و انتشار منظم و مداوم پست ها برای برندینگ و بازاریابی و فروش کسب و کار بسیار اهمیت دارد . در ابتدا پست های بسیاری در خصوص کسب و کار منتشر کنید و سپس با شناسایی و رصد پست هایی که بیشترین بازدید را داشته اند ، پست های بعدی را طبق یک زمانبندی مناسب منتشر کنید .علاوه بر داشتن یک زمانبندی مناسب استفاده از تم های رنگی یکسان و لوگوی کسب و کار برای برند شما می تواند بسیار مفید باشد .
 

لینک دادن به سایت و سایر شبکه های اجتماعی

اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که از چندین رسانه برای تبلیغات دیجیتال استفاده می کنید بهتر است با ترفند هایی مخطب هر یک از شبکه های اجتماعیتان را به بازدید از سایر شبکه های اجتماعی سوق دهید این کار را می توانید با لینک دادن اتفاق می افتد . به منظور بازدید بیشتر شبکه های اجتماعی می توانید لینک آنها را در انتهای سایتتان قرار دهید و همچنین می توانید به منظور بهبود محتوای منتشر شده بر روی سایت لینک آن را در زیر پست ها در شبکه های اجتماعی منتشر کنید .

تعریف و اجرای کمپین های تبلیغاتی

شما می توانید در ابتدا کمپین هایی کم هزینه و ساده اجرا کنید تا به واسطه ی آن مخاطب هدفتان را شناسایی کنید . در این کمپین ها میتوانید سرنخ هایی همچون اسم و فامیلی و ... را از مخاطب بگیرید و برای موارد بعدی از آن استفاده کنید . این ها در واقع همان مشتریان با القوه ای هستند که بعد ها می توانند تبدیل به مشتریان باالفعل شوند .

vortika-social_media_marketing_services.jpg

نتیجه گیری
اهمیت شبکه های اجتماعی در دنیای امروز به گونه ای است که نمیتوان از تاثیر آنها بر بازاریابی آنلاین غافل شد و برای داشتن استراتژی مناسب بازاریابی در شبکه های اجتماعی باید گام هایی که در فوق آمده شده اند رعایت شود .
519
9 دی 1396 - 17:39