افزایش تعداد بازدیدهای صفحات سایت به ازای هر بازدید کننده

افزایش تعداد بازدیدهای صفحات سایت به ازای هر بازدید کننده

هنگامیکه یک بازدید کننده به یکی از صفحات وب سایت شما رسید و یا از طریق آدرس سایت به صفحه اصلی وب سایت شما برسد، فعالیت اصلی برنامه ریزی جهت سوق دادن او به سمت سایر صفحات شروع می شود.

هنگامیکه یک بازدید کننده به یکی از صفحات وب سایت شما رسید و یا از طریق آدرس سایت به صفحه اصلی وب سایت شما برسد، فعالیت اصلی برنامه ریزی جهت سوق دادن او به سمت سایر صفحات شروع می شود. نگاه داشتن بازدید کننده روی سایت به سادگی قابل انجام است و شما با یادگیری چند تکنیک و اجرای آن می توانید زمان بیشتری مخاطب را روی وب سایت خود نگه دارید.

گام اول : محتوای غیر تکراری در وب سایت خود بگذارید
نوع محتوا مهم نیست بلکه باید محتوای ایجاد شده توسط شرکت طراحی سایت یک مطلب و پیغام را به صورت مستقیم به خواننده و بازدید کننده وب سایت منتقل کند، مطالب باید واضح باشند. موارد زیادی وجود دارند که حضور آنها در یک مطلب باعث می شود مخاطب از پیغام اصلی متن منحرف شده و به خواسته خود نرسد، در اینصورت بازدید کننده بدون هیچ تلاشی مطلب شما را ادامه نخواهد داد.
مهمترین قسمت جهت ارائه مطالب واضح وجود Sidebar (نوار کناری) در طراحی سایت است، بسیاری از سایت ها دارای مطالب منحرف کننده و گیج کننده در نوار کناری هستند، حتی در برخی از سایت ها وجود تبلیغات و لینک های خارجی به وب سایت های دیگری وجود دارد که معمولا بازدیدکننده با کلیک روی این لینک ها قادر به بازگشت به وب سایت قبلی و ادامه گردش در وب سایت نیست ! با این وجود حضور یک نوار کناری برای اینکه خواننده حق انتخاب داشته باشد و بتواند با شفافیت تمام به مطالب مورد نظر خود دست یابد بسیار مهم است و نباید با لینک های غیر مرتبط و مطالب مبهم خواننده را از دست داد بلکه باید با ایجاد مطالب مرتبط با موضوع صفحه فعلی وب سایت، سایر نیازهای خواننده وب سایت را با یک ریتم خاص برآورده نمود.
لینک دهی به سایر وب سایت ها و آدرس های دیگر می تواند یک برنامه ریزی موثر و هوشمند در هدایت کاربر به ادامه بازدید از وب سایت و مطالب باشد اما نکته بسیار مهم این است که باید تمامی وب سایت هاییکه به یکدیگر لینک دهی می شوند از یک هارمونی رنگی و محتوایی در یک موضوع خاص پیروی کنند تا تضادی در نگاه مخاطب ایجاد نشود.
همچنین باید تا حد امکان اسکرول ها را در صفحات وب سایت خود کم کنید و فقط از المان های مهم در محتوای صفحات استفاده نمایید تا از گسترده شدن صفحات خود و محتوای صفحات پیشگیری کنید. رابطه بسیار ضریفی در ارائه محتویات صفحه جهت ایجاد تمرکز روی یک مطلب خاص وجود دارد که این ظرافت در برقراری تمرکز خواننده روی مطلب با اسکرول کردن صفحات از بین می رود بنابر این حضور المان های کمکی درون صفحه و یا در بخش نوار کناری می تواند در ایجاد یا حذف تمرکز خواننده تاثیر بالایی داشته باشد.

افزایش بازدید سایت


همچنین بایستی در نظر داشت که تبلیغات پاپ آپ باید یا با تاخیر نمایش داده شوند یا به کلی از صفحه حذف شوند هرچند که ممکن است این تبلیغات بتوانند در تامین خواسته های خواننده کمک کنند ولی در نظر بیشتر مخاطبان ایجاد دلخوری نموده و بازدید کننده را از ادامه مطالعه مطالب سایت منصرف می کند.

گام دوم : لینک صحیح به مطالب مرتبط بدهید
لینک دهی به مطالب و محتوای مرتبط یکی از ضروریات یک صفحه وب سایت است، این لینک دهی های می توانند به صورت لینک دهی هایی که درون محتویات متنی قرار می گیرند باشند و یا به صورت یک لینک خارجی با عنوان مطالب مرتبط، در هر صورت بازدیدکنندگان یک صفحه وب سایت علاقه بیشتری به وجود این لینک ها داشته و از مطالبی که درون آن لینک های خارجی به سایر مطالب مرتبط وجود دارد بیشتر استقبال می کنند.
یکی از دلایل مهم از ایجاد لینک به محتوای مرتبط، برآورده سازی سریع سوالات مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت پیرامون پرسش هایی ست که در زمان رسیدن به یک صفحه خاص و یا مطالعه یک مطلب در آنها ایجاد می شود، بنابر این وجود لینک مرتبط تاثیر بسیار بیشتری به نسبت توضیح بیشتر مطالب دارد.
افرادی که هنگام خواندن مطلب آنرا درک می کنند در حالیکه می توانند به کمک لینک های موضوعی سریعتر به مطلب پی ببرند، بدون در نظر گرفتن این لینک ها به خواندن خود ادامه می دهند. همچنین باید در نظر داشت که لینک دهی مرتبط در واقع ایجاد یک مرحله منطقی مجزا را ایجاد می کند و در نتیجه به مخاطب این مطلب را می رساند که با کلیک بر آن به ادامه مطالب در مرحله بعدی خواهد رسید.
بنابراین در صورتیکه خواننده بخواهد مطالب بیشتری را در مورد یک تاپیک Topic بخواند، از طریق این لینک های ایجاد شده می تواند به خواسته خود رسیده و دیگر برای تکمیل درک خود به صفحاتی دیگر و یا سایت های دیگر ارجاع داده نشده و از سایت خارج نمی شود.
مورد دیگری که در ایجاد لینک ها اهمیت دارد ایجاد اطمینان در خواننده با لینک دهی صحیح است، فارغ از آنکه در نوشته ها عبارت هایی شعار گونه مانند هرآنچه شما می خواهید، کامل ترین مطلب، متخصص شوید و غیره را بنویسید، ایجاد اعتماد با لینک دهی صحیح و احترام به مخاطب ایجاد می شود.

افزایش بازدید صفحات سایت


گام سوم – نقشه سایت واضح در اختیار مخاطب قرار دهید
وب سایت باید مانند فهرست ابتدایی اول یک کتاب، دارای نقشه باشد، نقشه سایت در طراحی سایت به بازدید کنندگان کمک میکند تا بتوانند در کوتاه ترین زمان و در یک نگاه به خواسته های خود برسند و به جای اینکه مجبور باشند تک تک صفحات یک وب سایت را باز کرده و از بین ده ها صفحه باز شده از وب سایت مطلب یا درخواست خود را جستجو کنند، به نیاز خود دست یابند. اکثر خوانندگان در صورتیکه دست یابی به مطلب درخواستی شان سخت شود، به سادگی سایت را ترک خواهند کرد.

لینک نقشه سایت باید در معرض دید بازدیدکننده بوده و در جایی منطقی از صفحه جای داده شود تا دستیابی به آن به راحتی امکان پذیر باشد. در صفحه نقشه سایت بایستی دسترسی به تمامی بخش های وب سایت به سادگی امکان پذیر باشد تا خواننده بدون مکث بتواند به بخش مورد نظر خود دست یابد، به سادگی استفاده از فهرست یک کتاب.
مطابق با نقشه سایت، بایستی منوهای راهبردی نیز درون وب سایت ایجاد شوند تا به صورت مداوم جلوی چشم بیننده باشد و خواننده همزمان با ورود به هر صفحه ای، منوهای اصلی را ملاحظه نماید. بنابر این یک مخاطب به کمک این منوهای راهبردی می تواند فورا و به سادگی به یک بخش مورد علاقه خود بدون نیاز به بازدید از نقشه سایت، به آن صفحه مورد نظر دست یابد.

عکس

گام چهارم : سایتی با یک یونیفرم یکسان داشته باشید
تمامی شعارها، رنگ و هویت سازمانی شما و در کل اعتبار شما درون وب سایت شما نهفته شده و در معرض دید بازدیدکنندگان است. طراحی های گرافیکی، چیدمان های مطالب و محتویات سایت، همه و همه گویای هویت شما از طریق وب سایت شما هستند. بنابر این باید کلیه طرح های گرافیکی، المان های محتوایی، مالتی مدیاها و چیدمان ها و رنگ بندی ها به صورت یکسان و دارای یک هارمونی یکدست باشند، این یکسان بودن را با عنوان یونیفرم معرفی می کنیم. یونیفرم در واقع Unique Forms یا استایل و فرمی یکسان است که بایستی در تمامی محتوا و گرافیک وب سایت جین طراحی سایت شما رعایت شده باشد.

افزایش بازدید

به عنوان مثال، بازدیدکنندگان سایت شما به سرعت می توانند عدم هماهنگی بین دو بخش یا دو صفحه از وب سایت شما تشخیص داده و همچنین می توانند بخش های مرتبط به یکدیگر را نیز در صورت وجود هماهنگی و هارمونی تشخیص داده و به خواسته های خود دست یابند.
بنابر این وجود یک هماهنگی بین رنگ ها و المان ها و بخش های مختلف حتی درون متون سایت شما، می تواند گویای هویت شما بوده و پیام اصلی سایت شما را که شامل خدمات یا محصولات شما می باشد به مخاطب انتقال دهند، وجود ظرافت ها و لطیف بودن رنگ بندی های طرح ها و عکس های درون سایت، پایداری شما را با یک انسجام کامل به مخاطب منتقل نموده و اعتماد مخاطب به برند شما را به ارمغان خواهد آورد.
در مقابل در صورت وجود عدم هماهنگی در پیغام های ایجاد شده روی وب سایت و یا رنگ بندی های متناقض درون وب سایت در بخش های گرافیکی، نه تنها مخاطب را گیج می کند بلکه اعتماد او را نیز به هویت سازمان شما کاهش خواهد داد. فراموش نکنید که بزرگ ترین ضربه به هر کسب و کار و مالک وب سایت ایجاد عدم اعتماد در مخاطبان آن وب سایت است، از این رو در انتخاب یک شرکت طراحی وب مناسب که دارای تیم گرافیکی مستقل با دانش کافی در زمینه طراحی سایت است دقت نمایید.

گام پنجم : واکنش گرایی را به سایت خود اضافه نمایید
همانگونه که در تمامی موجودات روش های مختلفی در پاسخ دهی و واکنش وجود دارد، سایت شما نیز باید به صورت واکنشی عمل نماید یعنی باید بتواند به مخاطب عکس العمل نشان دهد. قبل از هر چیز مراقب مشکلات احتمالی در کدها و اجرای صحیح آنها باشید، وجود باگ ها می توانند مخاطب را از ادامه بازدید دلسرد کنند، پس قبل از انتشار وب سایت به دقت آنرا بررسی کنید تا هیچگونه مشکلی در کدها و ارائه سرویس وب سایت وجود نداشته باشد.
دقت داشته باشید که نقشه سایت شما به درستی به روز رسانی می شود و اتصال آن به موتورهای جستجوگر انجام شده باشد، تمامی لینک های موجود در وب سایت را بررسی کنید، لینک منوهای اصلی از اهمیت بالاتری برخوردار هستند و پس از آنها به بررسی لینک های داخلی درون محتواها و لینک های موجود روی عکس ها و المان ها بپردازید. لینک های شکسته را تصحیح کنید و بررسی کنید تا تمامی عکس های محتوایی درون سایت به درستی لود و بازآوری می شوند.
بخش دیگری از واکنش گرایی یک وب سایت مربوط به دستگاه خواننده وب سایت می شود، سایت خود را برای اجرای صحیح و نمایش درست در دستگاه های مختلف از جمله کامپیوترهای رومیزی، تبلت ها و موبایل های متوسط و کوچک بررسی کنید، واکنش گرایی در رزولوشن ها و نمایشگر های با اندازه های مختلف به خوانندگان سایت شما کمک می کند تا با وضوح بیشتری بتوانند محتوای وب سایت شما را دنبال کنند.
در انتها فراموش نکنید که در تمامی بخش های وب سایت خود بخشی را جهت دریافت اطلاعات خوانندگان قرار دهید تا بتوانید اطلاعات آنها را در قالب فرم های تماس و فرم های عضویت خبرنامه ای دریافت نمایید، پاسخ دهی در لحظه به فرم های تکمیل شده توسط مخاطبان وب سایت شما از اهمیت بالایی برخوردار است، شما می توانید پاسخ به فرم های ارسال شده را به صورت ارسال یک ایمیل تشکر، ارسال یک پیامک تایید دریافت فرم، ضمن نمایش کادر ارسال موفقیت آمیز فرم، برای کاربر ارسال نمایید.

صفحات سایت

گام ششم : سایت خود را به صورت مداوم بررسی و ارتقا دهید
عوامل متعددی در ایجاد یک وب سایت خوب نقش دارند، اگر شما به دنبال آن هستید تا بازدیدهای صفحات وب سایت شما افزایش یابد باید در نظر داشته باشید که باید تمامی بخش ها و قابلیت های وب سایت شما به درستی کار کنند و هیچ مشکلی در اجرای صحیح آنها وجود نداشته باشد. در نظر داشته باشید که در هر قسمت پیچیده از وب سایت خود چه در بخش های گرافیکی چه بخش های محتوایی، تعداد زیادی از مخاطبان خود را از دست خواهید داد. فراموش نکنید که وب سایت شما نیاز به به روز آوری مکرر و بررسی و نگهداری مدام دارد و باید شبیه به یک ماشین مسابقه همیشه آمادگی ورود به پیست مسابقه را داشته باشد.

روش های مختلفی جهت تست عملکرد و صحت عملکرد یک وب سایت وجود دارد اما یکی از مهمترین آنها وجود سیستم داخلی ارسال گزارشات خطا به ایمیل شماست، وجود بخش های تست و عیب یابی می توانند لینک های شکسته و عیب های احتمالی را که از نظر شما پنهان مانده اند را در زمان وقوع برای شما ارسال کرده و لاگ گیری کنند تا بتوان از روی خطاهای ثبت شده، مشکلات موجود را بررسی و رفع نمود.
وجود سیستم های ردیابی مانند سیستم های آمارگیری هوشمند همانند آنالیزور گوگل می توانند ضمن کمک گرفت از یک تیم طراحی و برنامه نویسی یک شرکت طراحی سایت به شما گزارشات موثری را از میزان عملکرد و صحت وب سایت ارائه کنند. در صورتیکه شما نیاز به یک مشاوره تخصصی در زمینه طراحی و برنامه نویسی و یا نگهداری و ترمیم و افزایش قابلیت های وب سایت خود داشته باشید، شرکت تخصصی سپنتا با افتخار پذیرای شماست.

عکس

979
4 آبان 1394 - 0:11