بازاریابی موبایلی چیست ؟

بازاریابی موبایلی چیست ؟

در دنیای امروز، تاثیر شگرف گوشی های موبایل را نمی توان نادیده گرفت. همه کسب و کار های کوچک و بزرگ به روش های مختلف، در تلاشند تا با بهره بردن از بازاریابی موبایل مجرایی جدید را برای ارتباط با مشتریان به وجود آورند

در عصر ارتباطات تاثیر شگفت انگیزی تلفن های همراه نمی توان نادیده گرفت . تمامی کب و کارهای کوچک و بزرگ با راهکارهای متفاوت تلاش می کنند که با کمک گرفتن از بازاریابی موبایل مجرایی جدید را برقراری ارتباط با مشتریان به وجود آورند دلایل قایل قبولی نیز برای انجام این کار دارند

بررسی تاثیرات بازاریابی موبایلی بر کسب و کار

استفاده بهینه از تکنولوژی تلفن همراه

براساس آمارهای منتشر شده توسط گوگل تا سال 2015 میزان جست و جوهایی که توسط تلفن همراه انجام می شود از جستجوتوسط کامپیوتر ها بیشتر خواهد بود در حال حاضر 57 درصد مردم در امریکا از تلفن همراه هوشمند استفاده می کنند و این بیانگر این موضوع می باشد که ترافیک درکجا متمرکز می باشد و بازاریابی و فروش موفق یکی از گزینه هاست 

پاسخگویی آنلاین

نتایج به دست آمده توسط مشتریان از جستجو در اینترنت در 5 سال اول شکل می گیرد این بدان معنی است که زیر ساخت ها و نیروهای انسانی حرفه ای جهت پاسخگویی به تماس تلفنی در نظر گرفته باشید . مثلا نتایجی که مشتری می گیرد باید او را به سمت تماس های تلفنی یا پاسخگویی آنلاین هدایت کند. قرار دادن قسمت هایی تحت عنوان" برای تماس کلیک کنید"، یا "برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین کسب و کار  ما به صورت آنلاین گفتگو کنید" و نمونه هایی از این قبیل تجربه کاربری مناسبی برای مشتریان تان رقم خواهد زد. سرویس شما باید به گونه ای با ساز و کار جستجو توسط موبایل سازگار شده باشد که نتایج با احتمال بیشتری به خرید و استفاده از سرویس شما منتهی شوند.

فرصت برقراری ارتباط آنلاین

بیشترین میزان استفاده از تلفن های همراه هوشمند شامل برقراری تماس، چک کردن ایمیل، جستجو، گرفتن عکس و دسترسی به شبکه های اجتماعی. هر کدام از این عملیات می توانند توسط شرکت ها و در زمینه بازاریابی موبایل هدف واقع شوند. با توجه به درصد بالایی از کاربران که توسط گوشی های خود ایمیل هایشان را چک می کنند، به عنوان مثال طراحی یک خبرنامه ایمیلی با نمایش مناسب در گوشی های موبایل می تواند گزینه سودمندی باشد. می توانید با روش هایی مبتکرانه به مشتریان تان این امکان را بدهید که با گوشی های موبایل خود از محصولات و سرویس دهی شما عکس بگیرند و دربازاریابی شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و به گونه ای حامی شما باشند.

تایم های اوج بازدید

اغلب جستجو هایی که توسط موبایل صورت می گیرند، در بازه زمانی 8 صبح تا نیمه شب انجام می شوند. تعداد جستجو ها با موبایل به هنگام تعطیلات به دو برابر هم می رسد. با در نظر گرفتن این دو مورد، باید سرویس خود را برای ارائه مناسب تر در این زمان ها بهینه کنید.

رده های سنی

گروه سنی 55 تا 64 سال سریع ترین رشد میزان استفاده از توئیتر را به خود اختصاص داده اند. فیسبوک و گوگل پلاس بازه سنی 45 تا 54 را به خود جذب کرده اند. بازاریابی موبایلی شما، و حضور شما در بازاریابی موتورهای جستجوگر و شبکه های اجتماعی باید طوری به هم مربوط شده باشند که رده سنی مورد نظر شما را در هدف قرار داده باشند.

اولویت اپلیکیشن ها

مصرف کنندگان تلفن های همراه هوشمند استفاده از اپلیکیشن ها را ترجیح میدهند به استفاده از وب سایت ها .اپ های IOS نسبت به اپ های اندروید 4 برابر بیشتر عایدی دارند. میزان دانلود اپلیکیشن های فیسبوک بیشترین حجم دانلودها رو دربرمی گیرد بین اپلیکیشن های مربوط به شبکه های اجتماعی دارد و به دنبال آن گوگل پلاس و گوگل سرچ جز پر دانلود ترین اپ ها به شمار می آیند. می توانید دربازاریابی آنلاین و یا بازاریابی شبکه های اجتماعی در روش بازاریابی موبایلی با داشتن یک اپ مناسب مشتریان را توسط نوتیفیکیشن های برنامه در مورد فروش های ویژه، تخفیف ها و رویداد های خاص، به خرید تشویق کنید. و از همه مهمتر به مشتری امکان دسترسی آسان به فروشگاه یا خدمات خود را بدهید.

نتیجه گیری

برای توجیح و بیان میزان زیاد تاثیر بازاریابی موبایلی باید اشاره کرد به میزان حضور تلفن های همراه هوشمند در زندگی تمامی افراد جامعه ، احتمالا این شما را قانع خواهد ساخت. 75 درصد استفاده کنندگان گوشی های هوشمند در ایالات متحده اقرار کرده اند که گوشی های موبایلشان را با خود حتی به سرویس بهداشتی هم می برند! خب این چیز خنده داری به نظر می رسد. اما نشانگر این است که گوشی های موبایل تا چه حدی در زندگی های ما حضور دارند. پس از قطار بازاریابی توسط گوشی های موبایل جا نمانید و اطمینان حاصل کنید که با امکاناتی مناسب در این عرصه حضور خواهید داشت.
 
 
 
281
4 دی 1396 - 17:19