کمپین روابط عمومی هدفمند

کمپین روابط عمومی هدفمند

برای اینکه یک کمپین اثر بخش داشته باشیم باید نکاتی را همواره مورد توجه قرار دهیم

آیا قصد بزودی میخواهید یک کمپین روابط عمومی راه بیندازید؟ آیا نیاز به پوشش خبری برای محصولتان دارید؟ برای شروع این مطلب را مطالعه کنید.   در زمان های قبل بحث فراوانی و وسیعی درباره با ارتباط و تاثیر روابط عمومی انجام شده، و نکات اصلی در بحث مواردی بودند که بعضی مدعی بودند که مساله بهینه کردن موتور جستجو کاملا موثر بوده و نیاز دیگری به وجود روابط عمومی نیست، اما افراذ حرفه ای در بازاریابی و فروش میدانند این دو موضوع کاملا مقولات متفاوتی هستند. اما موقع آگاهی در مورد برندیگ، روابط عمومی به سبک کلاسیک موثرتر و روابط عمومی دیجیتال روشی تاثیر گذار در جهت پشتیبانی کردن از موتور جستجو بود.  

نکاتی برای کمپین موفق روابط عمومی

یادتان باشدبرای موفقیت در کمپین بازاریابی و فروش خود فهرست زیر را رعایت کنید تابه نتیجه مطلوب خود برسید

هدف های کلیدی عملکرد

از همه چیز بیشتر به هدفی که از برگزاری کمپین روابط عمومی میخواهید به آن برسید متمرکز شوید و شاخص های اصلی مربوط به آن را روی کاغذ بنویسید . نوشتن این شاخص ها امکان کسب درآمد، ایجاد آگاهی، سرنخ‌ها، لینک‌ها، میزان ترافیک ورودی به سایت یا افرادی باشد که در شبکه اجتماعی شما رو فالو میکنند.

مدت زمان کمپین

چه مدت زمانی را برای رسیدن به نتیجه پیشبینی میکنید؟درباره موردی که سعی به گسترشش دارید بنویسید (مثلاً، محصول، خدمت، رویداد و یا ...)، نتایج خود را یادداشت کنید (اهداف و شاخص های اصلی فعالیت) و برای هرکدامشان زمانی قرار دهید و این برنامه را تا آخرین لحظه برنامه ریزی شده پیش ببرید.  AkhbarRasmi-PrTechnology.jpg

 

ایجاد مناطق و نواحی کنترل

تیم یا مشاور روابط عمومی شما باید طرحی دقیق با اهدافی واضح  برمبنای شاخص های اصلی فعالیت و هدف کمپین به شما دهد. طرح روابط عمومی شامل مخاطب اهداف کمپین ، کمپانی و محصولات منحصر بفرد، پیامی واضح با جهتگیری استراتژیک میباشد. پس هر کدام از عناصر ذکر شده را نقطه ای کنترلی در نظر بگیرید.  

 کانال‌های پشتیبانی

شاید در زمینه کمپین بازاریابی و فروش این کانال ها کم اهمیت جلوه کنند بطوری که نیازی به آن ها احساس نشود، اما این کانال ها باید پای ثابت روابط عمومی و بازاریابی فروش باشند و یکی ازاعضای تیمتان باید به صورت مشاوره آزاد برای آن اختصاص داده شود. این کانال ها میتوانند شبکه‌های اجتماعی، نشریات چاپی، نشریات دیجیتال یا حتی بازاریابی و فروش مستقیم و رویدادها و فستیوال ها شود. کانال‌هایی که کمپینی برای روابط عمومی استفاده میشود بر پایه هدف های برنامه ریزی شده(لینک سازی، آگاهی از برند و ...) و همینطور مخاطب هدفتان(مصرف‌کنندگان، صنعت و تصمیم‌گیرندگان نهایی) خلق میشوند.    تیم هر عمل مربوط به روابط عموی ناظر اختصاصی دارد. در این راه باید نقاط قوت و ضعف هریک از اعضای تیم را در هرکانالی که فعالیت میکند در نظر بگیرید. البته نیاز به استفاده از یک مشاور بازاریابی یا روابط عمومی برای کمک بیشتر در رابطه برخی از عناصر مثل توزیع نشریات طرح دارید.  

فهرست تماس ها

داشتن لیستی از افراد در کمپین روابط عمومی بر پروژه موثر است. احتمال دارد از پیش فهرستی داشته باشید، اما در عین حال به فیلتر کردن نیاز داشته باشید، چون احتمال دارد شامل افرادی باشد که به اطلاعاتتان علاقه نداشته باشند و بجای آن افرادی قرار دهید که علاق مند به اطلاعاتتان باشند، ولی در لیست حضور ندارند.

نتیجه گیری

برای یک کمپین روابط عمومی موفق همواره باید مواردی را رعایت کنیم که بتوانیم که بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم، فراموش نکنید که کمپین های آنلاین هرگز جای کمپین های کلاسیک و سنتی را نمیگیرند.  

327
2 دی 1396 - 14:59