درایی های پنهان برند

درایی های پنهان برند

برند دارای دارایی های هستند دارایی‌های غیرمادی به دو دسته تقسیم می شودمعین و یا نامعین.

دارایی‌های غیرمادی به این معناس که همیشه داریی ها ماهیت فیزیکی ندارند، در عین حال باارزش هستند. مالکیت معنوی شرکت‌های بزرگ، حسن‌نیت و به رسمیت شناختن برند  همه از دارایی‌های غیرمادی رایج در بازار امروز هستند.

دارایی های غیرمادی برند

دارایی‌های غیرمادی به دو دسته تقسیم می شود : معین و یا نامعین طبقه‌بندی شوند. نام برند  (به رسمیت شناخته شدن برند) به عنوان یک دارایی نامعین و یا نامحدود است زیرا تا زمانی که عملیات شرکت ادامه پیدا می‌کند با شرکت باقی می‌ماند. اما مالکیت معنوی برند یک دارایی نامعین است. مالکیت معنوی شامل حقوق قانونی از جمله حق اختراع، علائم تجاری و کپی رایت است. مالکیت معنوی دارای یک طول عمر ثابت و محدود است. اگر یک شرکت توافق قانونی برای به کارگیری حق اختراع شرکت دیگری را داشته باشد و هیچ برنامه‌ای برای توسعه‌ی این توافق نداشته باشد، به عنوان یک دارایی معین و محدود طبقه‌بندی می‌شود.


نظزریات اینوستوپدیا در مورد دارایی‌های غیرمادی

در حالی که ارزش‌های غیرمادیقابل لمس و فیزیکی نیستند ، آن‌ها می‌توانند برای یک شرکت بسیار ارزشمند باشند و در موفقیت و شکست‌های طولانی‌مدت آن بسیار مهم باشند. به عنوان مثال شرکت کوکاکولا موفقیت و ارزش بالای خود را از طریق به رسمیت شناخته شدن نام برندش به دست آورده است. اگرچه شناخت برند یک دارایی فیزیکی نیست و شما نمی‌توانید آن را ببینید، اما می‌توانید آن را لمس کنید و اثرات مثبت آن را بر شرکت‌های ارزشمندی مانند کوکاکولا ببینید.

راکی استار یک نوازنده‌ی گیتار مشهور و صاحب محصولات راکی استار است. محصولات راکی استار دارای تعدادی از دارایی‌های غیرمادی است. یکی از این دارایی‌ها قانون کپی رایت، دیگری شناخته‌شدن برند همراه با نام راکی و سومی ارائه‌ی مجوز به تولیدکننده‌های شخص ثالث است. داشتن کپی رایت، علامت تجاری و حق ثبت اختراع به تولیدات راکی استار جریان درآمدی چندگانه می‌دهد. این شرکت هر زمان که یکی از آهنگ‌های راکی خریداری شود درآمد دریافت می‌کند، هیچ‌کس نمی‌تواند نام راکی را بدون پرداخت پول روی محصولاتش به کار ببرد و هر زمان که شخص ثالث یکی از جلوه‌های صوتی گیتار را به فروش می‌رساند به راکی حق امتیاز می‌پردازد. درحالی که هیچ‌کدام از این‌ها جنبه‌ی فیزیکی ندارند، اما به وضوح سود مالی برای تولیدات راکی استار تولید می‌کند.

نتیجه گیری

 

 

263
2 دی 1396 - 12:55
 های غیر مادی برند .jpg