روندهای اخیر در بازاریابی شبکه های اجتماعی

روندهای اخیر در بازاریابی شبکه های اجتماعی

عصر امروزه عصر تغییر و تحولات هست و هر روزه شامل به روز رسانی خدمات شبکه های اجتماعی هستیم ، شناخ کسب و کار ها از این تغییرات به آنها کمک می کند تا بتوانند با به کار گیری روش های روز دنیا به بازاریابی در شبکه های اجتماعی بپردازند .

بازاریابی آنلاین در سال های اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده است و رسانه های نو ظهور تحولات گسترده ای را در بازاریابی دیجیتال رقم زده اند . اگر شما هم جز آن دسته از افرادی بوده اید که از بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کرده اید بدون شک با واژه ی تقویم محتوایی آشناییت دارید . داشتن زمان بندی دقیق و مناسب با توجه به اهمیت زمان بسیار مهم است و داشتن زمانبندی مناسب یکی از عوامل موفقیت کسب و کار در زمینه ی بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد . روند های اخیر در بازاریابی شبکه های اجتماعی دست خوش تغییراتی شده است و دانش و اطلاعات و تکنولوژی های جدید روش های به روز تبلیغات را رقم زده اند . در ادامه ی این مقاله میخواهیم شما را با برخی از تغییرات اخیر بازاریابی شبکه های اجتماعی آشنا کنیم .
 

مهم ترین تحولات بازاریابی شبکه های اجتماعی

عصر ارتباطات به سرعت در حال به روز رسانی و اراده ی خدمات جدید و به روز است و هر کسب و کاری که نتواند خود را با تغییرات بازاریابی اینترنتی هم سو کنند در واقع نمیتواند به درستی با بقیه رقابت کند . موفقیت در دیجیتال مارکتینگ با اینکه ممکن است در ظاهر ساده به نظر بیاید آنچنان ساده نیست و نیازمند به روز کردن خود با تحولات روز دنیا و رعایت اصول و قوانین فروش و بازاریابی می باشد . به برخی از مهم ترین تحولاتی که اخیرا در بازاریابی شبکه های اجتماعی صورت گرفته است می پردازیم .
 


تبدیل شدن به ابزاری برای تجارت الکترونیک

در دنیای امروز با توجه به افزایش دغدغه ها و کمبود زمان افراد ترجیح می دهند کار های خود را به صورت اینترنتی انجام دهند . اغلب کسب و کار ها نیز این روند را شناسایی کرده و سعی کرده اند در دیجیتال مارکتینگ خود را قوی کنند . با ظهور شبکه های اجتماعی و افزایش محبوبیت آنها در بین مردم کسب و کار ها به این فکر افتادند که بتواند این رسانه ها را به عنوان درگاهی برای بازاریابی و فروش خود قرار دهند و از طریق تعامل با مخاطب در شبکه های اجتماعی برند و محصولات خود را معرفی کنند . بنابراین کسب و کار باید به این فکر باشد تا با ایجاد درگاه های پرداخت امکان خرید آنلاین را برای مشتری فراهم کند .

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

Illustrationen-FH_Relaunch_online_marketing_m5AYKT8-crop-c0-5__0-26-600x400-95.jpgافزایش تبلیغات موبایلی

با ظهور گوشی های هوشمند افراد بیشتر از تلفن های همراه خود برای کار های اینترنتی استفاده می کنند . شرکت ها و برند ها نیز با تحلیل آمار استفاده از گوشی های همراه سعی کرده اند حضور خود را در موبایل ها بیشتر کنند . به همین دلیل است که در شبکه های اجتماعی که اغلب بازدیدشان از طرق گوشی های همراه است با سیل عظیمی از تبلیغات مواجه می شویم . تولید محتوای بصری جذاب و خلاقانه یکی از استراتژی هایی است که برند ها و کسب و کار ها برای بازاریابی محصولات خود در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.
 

ایجاد رابط کاربری مناسب

کاربران شبکه های اجتماعی را بیشتر ترجیح می دهند که بتواند با فضای آن به راحتی کار کنند و ارتباط خوبی با آن برقرار کنند. بنابراین فراهم کردن رابط کاربری های ساده و مخاطب پسند یکی از نکاتی است که کسب و کار ها در عصر حاضر بدان اهمیت می دهند .برای مثال عکس محور بودن شبکه ی اجتماعی اینستاگرام موجب محبوبیت آن شده است و بسیاری از کسب و کار ها برای بازاریابی دیجیتال این رسانه را ترجیح می دهند چرا که مردم به خوبی با آن ارتباط بر قرار می کنند اصولا افراد علاقه ی زیادی به خواندن محتواهای طولانی ندارند . اینستاگرام با شناسایی این نکته و فراهم کردن بارگذاری عکس و ویدئو و استوری توانست در مدت زمانی کوتاه مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند .

Be-Consistent-online-Marketing.jpg

 

digital-marketing-600x400.jpgبه کار گیری محتوای ویدئویی زنده

در سال های اخیر استفاده از ویدئو زنده توسط افراد و کسب و کار ها بسیار افزایش یافته است و بیشتر شبکه های اجتماعی نیز سعی کرده اند این قابلیت را برای مخاطب فراهم کند . محتوای ویدئویی زنده علاوه بر اینکه ابزاری برای بازاریابی محتوا و جذب مخاطب است در جلب اعتماد مخاطب قوی تر از بقیه ی شیوه های بازاریابی عمل می کند . اصولا افراد اصالت را دوست دارند و از محتوای ویرایش شده لذت کافی نمی برند ویدئو ی زنده می تواند این اصلت را در ذهن مخاطب ایجاد کند . کسب و کار ها هم با معرفی محصولات و کارکنان از طریق محتوا ویدئویی زنده سعی در ایجاد تعامل بیشتر با مخاطب و برندینگ در شبکه های اجتماعی را دارند .
 
نتیجه گیری برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی باید با تغییر و تحولاتی که در فضای آنلاین اتفاق می افتد همگام شویم تا بتوانیم بیشترین نتیجه را دریافت کنیم . کسب و کار ها باید با تحلیل اتفاقات اخیر و با الگو برداری از شیوه ی بازاریابی سایر برند ها سعی کنند به بهترین شکل بازاریابی اینترنتی را انجام دهند .
353
28 آذر 1396 - 14:47