بهترین روش های برندینگ در اینستاگرام

بهترین روش های برندینگ در اینستاگرام

کسب و کار ها تمامی استراتژی هایی که می تواند به بهبود فروش آنها کمک کند را در نظر میگیرند ، یکی از اهدافی که همه ی کسب و کار ها به دنبال دستیابی به آن هستند برند سازی کسب و کارشان می باشد .

شبکه ی اجتماعی اینستاگرام به این دلیل که یه شبکه ی تصویر محور است به سرعت توانست در بین عموم مردم محبوبیت کسب کند . با توجه به اینکه اینستاگرام کاربرد تجاری پیدا کرده است بسیاری از کسب و کار ها به دنبال بازاریابی و برند سازی در این شبکه ی اجتماعی هستند . اما اینکه چگونه می توان از طریق شبکه ی اجتماعی اینستاگرام برند سازی کرد نیازمند رعایت یک سری اصول و قوانین می باشد . در ادامه ی این مقاله به عوامل موثر در موفقیت و برند سازی کسب و کار ها از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام میپردازیم .
 

نکات طلایی برند سازی در اینستاگرام

اصولا برندینگ امری زمان بر است و در طی یک روز و دو روز اتفاق نمی افتد برای داشتن برندی محبوب باید اصول فراوانی را به کار برد و نیازمند مطالعات بازار فراوان است . تبدیل شدن در فضای آنلاین امری است که کسب و کار ها بسیاری در بازاریابی آنلاین به آن توجه می کنند و همواره در صدد ایجاد برندی محبوب در ذهنیت ها هستند در زیر به برخی از اصول برنینگ در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام اشاره می کنیم .
 


داشتن یک پروفایل کامل

اطلاعات پروفایل شما بسیار اهمیت دارد و جز اولین مواردی است که باعث جلب اعتماد مخاطب می شود . مهم ترین بخش در پروفایل شما عکس می باشد . بنابراین در انتخاب عکس بسیار دقت داشته باشید بهتر است لوگو کسب و کار خود را در پروفایلتان قرار دهید و بهتر است این همان لوگویی باشد که در سایت خود از آن استفاده کرده اید . یکسان بودن لوگوی شما و دیده شدن آن در شبکه های اجتماعی باعث می شود که برند و لوگو شما در ذهنیت ها جا بگیرد و به بازاریابی و فروش و برندینگ شما کمک کند . سعی کنید در پروفایل خود جملات جذاب و کوتاهی که برای مخاطب جذاب باشد قرار دهید تا تاثیر بازاریابی آنلاین شما بیشتر شود .

social

 

بازاریابی آنلاینخلاقیت در تولید پست ها

امروزه پست های معمولی مفید نیستند و کاربران نمیتوانند با محتوای غیر خلاقانه ارتباط مناسب برقرار کنند . بنابراین در دنیای پر رقابت امروز داشتن محتوای همراه با خلاقیت در بازاریابی محتوا بسیار اهمیت دارد و با توجه به عکس محور بودن اینستاگرام تولید محتوا برای آن اندکی دشوار است ، زیرا که کاربران اینستاگرام به دنبال عکس های جذاب هستند و با محتوا ارتباط زیادی برقرار نمی کنند . بنابراین باید از گرافیست های حرفه ای کمک گرفت تا ایده های عکاسی خلاقانه داشته باشند و از این طریق بتوان با مخاطب تعامل بیشتری برقرار کرد .
 


هشتک گذاری های مناسب

یکی از راهکار های دیده شدن پست های شما در بازاریابی آنلاین استفاده از هشتک های پر جستجو و مرتبط با کسب و کار می باشد . برای دانستن هشتک های مربوط به کسب و کار میتوانید از رقبا الگو برداری کرده و از آن هشتک ها برای افزایش بازدید پست های خود کمک بگیرید . هشتک ها به این دلیل در بازاریابی آنلاین حائز اهمیت هستند که افراد حرفه ای معمولا برای جستجو از هشتک های تخصصی استفاده می کنند . اگر شما در انتهای محتوا خود از هشتک های مناسب استفاده کنید . میتوانید از این طریق پست خود را در معرض دید این مخاطبان قرار دهید .

بازاریابی دیجیتال

 

بازاریابی شبکه های اجتماعیبه کار گیری عکس های مرتبط

بهتر است عکس هایی که در پیج خود قرار می دهید مرتبط با خدمات و محصولاتی باشد که ارائه می کنید . به علاوه انتشار عکس های بدون لوگو و تم های متفاوت گیرایی کافی را ندارد و برای افزایش تعامل با مخاطب مناسب نیستند . بنابراین برای برقراری ارتباط بهتر با مخاطب در بازاریابی شبکه های اجتماعی بهتر است که از عکس هایی با قالب ها ، تم ها و لوگو ی یکسان استفاده کنیم . گاهی اوقات یک عکس از یک محصول مانند پوشاک در صورتی که در تن مدل باشد جذابیت بیشتری برای مخاطب دارد . گذاشتن چنین عکس هایی علاوه بر جذابیت بیشتر برای مشتری باعث جلب اعتماد نیز می شود . یکی از نکاتی که همه ی کسب و کار ها برای برندینگ در شبکه های اجتماعی انتشار عکس هایی با تم های مشابه است

زمانبندی مناسب برای انتشار پست

ارسال پست در بازه های زمانی تعیین شده به نوعی نشانه ی احترام به مخاطب می باشد . با توجه به آمار بازدید پست هایتان می توانید بهترین زمان را مشخص کنید و در همان بازه ی زمانی به انتشار پست هایتان بپردازید . داشتن تقویم محتوایی مناسب باعث برندینگ شما در شبکه های اجتماعی می شود .

استفاده از استوری و ویدئو

امروزه ویدئوها محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند و افراد با محتوا ویدئویی ارتباط و تعامل بهتری برقرار می کنند . انتشار ویدئو های آموزشی توسط برند شما میتواند شما را در ذهن مشتری ماندگار کند .بنابراین بهتر است در مورد نحوه ی استفاده از محصولاتتان و کارمندان خود ویدئو هایی را تهیه کنید و در صفحه ی کسب و کار خود انتشار دهید . قابلیت جدیدی که اخیرا اینستاگرام به اسم استوری اضافه کرده است نشان دهنده ی اهمیت محتوا ویدئویی در بازاریابی دیجیتال است .
نتیجه گیری
امروزه علاوه بر اینکه بازاریابی و فروش برای کسب و کار ها بسیار پر اهمیت است ، برند سازی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است ، امروزه با توجه به اهمیت بازاریابی آنلاین ، برند سازی در شبکه های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و کسب و کار ها باید با روش های برندیگ در فضای مجازی را بشناسند و پیاده کنند .
495
27 آذر 1396 - 17:53